Лято в детска ясла №... в Пловдив

  • 765
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Детето ми посещава детска ясла №/все още няма да кажа/ в Пловдив.Вчера като си го взимах,лелята най-добронамерено ме предупреди,ако мога, да си прибирам детето на обед,защото били в намален състав,а и едно по-буйно дете се е върнало в яслите след ваканция и едва ли не,цялото внимание е насочено към него,а за нашите деца няма кой да се грижи.Даже ми беше казано,че в други ясли в Пловдив изисквали от родителите бележки дали и двамата ходят на работа през лятото и ако единия не ходи-детето трябва да си стои вкъщи.Прибирайки се от яслите,срещнах една госпожа,която работи в същото заведение, и на въпроса ми "вярно ли е това",тя ми отговори отрицателно.Не мога да разбера защо е това изнудване.Нали си плащам таксата?По същата логика,ако в домакинството има баба,това означава ли,че детето не трябва да ходи на ясли или градина?Като толкова са претоварени и с намален състав,защо от четири групи не направят две?Все пак са в една сграда?Докога ще търпим своеволията на тези госпожи?Пиша всичко това с малко страх,защото се опасявам,че въпросната дама ако бъде осведомена за горенаписаното ще промени отношението си към детето ми.Кажете как да постъпя?

# 1
  • Мнения: 1 516
Не им се връзвай. Иска им се да се прибират на обяд - това е всичко! а сега не могат , поради наистина намаления състав! Когато са в редовен състав го правят редовно - редуват се коя да си тръгне като легнат децата !

Говори с директорката , а ако и тя потвърди ( в което се съмнавам дълбоко) - и в общината. Нямат право да ти изискват каквито и да било документи работиш ли или не . Като те питат можеш ли да взимаш на обяд - не и толкова.

Най-простото е да изискаш наредба черно на бяло, на основанието на която да си прибираш детето по-рано или пък да носиш каквито и да е документи - такава сигурна съм няма  Laughing!
Пробват - ако мине номера.

Това с палавото дете е просто смешно  Laughing Laughing Laughing
Не се поддавай на такива манипулации., нито си хаби нервите  Hug

# 2
  • Мнения: 5 173
Не им се връзвай. Иска им се да се прибират на обяд - това е всичко! а сега не могат , поради наистина намаления състав! Когато са в редовен състав го правят редовно - редуват се коя да си тръгне като легнат децата !
Shocked ай стига, бе! ooooh!
Къде е това Thinking? За първи път чувам.

# 3
  • Мнения: 1 516
Ами за 2 ясли знам със сигурност .  В тази, която ходеше моят син и в тази на кумата ми ... Номерата не знам дали да споменавам по форумите ....

# 4
  • Мнения: 5 173
А, няма нужда.
В яслата на майка ми, не е в Пловдив, са по сестра на смяна + лелята. Лелята си тръгва след като децата станат и бъдат нахранени.
Явно в пловдивските градини са по 2 на смяна.

# 5
  • Мнения: 1 516
Зависи от бройката на децата в групата. Най-голямата яслена група трябва да е от 16 деца - не повече . Но аз не съм виждала  нито чувала за група с под 20 деца  Peace... Спазват наредбите само когато им отърва....


http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240

Цитат
2. Смесена яслена група, в която се приемат деца от десет месеца до тригодишна възраст.

(2) Броят на децата в една яслена група е:

1. в кърмаческа група - от 6 до 8 деца;

2. в смесена дневна група - от 8 до 16 деца;

3. в смесена седмична група - от 8 до 12 деца;

4. в групи с деца с увреждания или хронични заболявания - от 6 до 8 деца.



# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Бърза да си тръгне като заспят децата или смяната и свършва тогава и си тръгва?

# 7
  • Мнения: 114
Ей,аман.В нашата градина също искаха служебни бележки,че двамата родители работят.Съгласна съм с тези бележки ,но да живееш в нормална държава.Тук половината от родителите работят без трудови договори.И за съжеление това е масово явление.Още повече,че сега работодателите се оплакват и с кризата.Масово не пускат договори и намалят заплати.Та в нашата градина стана скандала за тези служебни бележки,и ги отмениха.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Ха ха. Да бе. Ще ми каже да го взимам на обяд и случка ще и се случи.

# 9
  • Мнения: 1 516
Бърза да си тръгне като заспят децата или смяната и свършва тогава и си тръгва?

Ами честно да ти кажа, не знам точно как са смените . Но когато се взимат децата е само една , а трябва да са 2 ... което значи ,че едната си е тръгнала - или много упорито се крие ...

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Лелите са на две смени. Затова сутрин и след обяд са по една. В някои детски градини едната е на плаващ график и може да има почивка по обяд, но на повечето места се водят едната от 6 до 14, а другата от 11 до 19 +/-  час да речем, вариране според приетото работно време. Ако са три лелите - в зависимост дали е само ясла или ОДЗ може да има една на редовна смяна, да речем от 8 до 16 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт