да ви разкажа...

  • 946
  • 10
  •   1
Отговори
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
пробвах и с лошото и с доброто.Мълчах,преглъщах,търпях,прекипявах,виках,чупих,обиждах,обвинявах.Игнорирах,а после заклеймявах.Прощавах,после плаках от безсилен гняв.Опитвах да разбера,да вляза в положение,да подкрепя и даже да зашитя,когато виждах,че беше в неизгодна позиция.
Надявах се ,о колко, се надявах,че ще се промени.И много пъти си казвах-край,ще подкрепям до дупка,до болка,дори когато ве4е няма видим смисъл.Помагах със любов.Оставах наранена,завидяна,наклеветена,ощетена.Изтръпвах!
Мъчих се да овладея,да се спра в бясното търкаляне по кривата на отрицанието и омразата.Разбирах,страдах заедно,прегръщах,плачех от сърце.И казавах-не може,не възможно е да скъсам нишката,независимо то всичко.Отказвах се,а после пак размислях.Стопяваше ледът дистанцията.Чувствах се отблъсната,желана-нежелана едновренно.Използвана,излъгана,преметната.
А може би самата наранявам казвах си и обръщах пак листа.
Когато през ноща дойде претръпнала от дългия път и недоспала.Когато влезе с миризмата си,онази само нейната,прегърна удивено малкото същество,свързващо вчера,днес и утре,връзката между мен и нея,и тях,и онези другите и него...продължението ни.Тогава разбрах че,независимо от всичко или въпреки него,аз никога няма да си позволя да прекрача границата,която би ме разделила завинаги с нея      сестра ми!

# 1
  • Мнения: 4 212
Пикола, зву4иш ми объркано на мен ли4но. Някой е застанал между теб и сестра ти ли, някой мъж?
Разбирам, 4е сестра ти е дошла при теб и ти си супер щастлива и ве4е не искаш да се разделяте.
Извинявай ако не съм разбрала, но пожелавам да стане така както ти го искаш и да си щастлива.

# 2
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
да много объркана,дълго време отношенията ни бяха точно както ги описвах,да не кажа цял живот до сега.и сега се мъча да се убедя,че всичко се е променило в добра посока за винаги.само че след като оставах множество пъти  бях изпързаляна от нея,някак си не мога да се оставя да повярвам ...

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
zasto ne govorish za vsichko koeto te tormozi s neia direktno pitai ia kak tia useshta vashite otnoshenia , vij tia kakvo misli za tebe tvoia jivot tvoeto semeistvo i vsichko tova triabva da e iasno ianche ti ste stoish na krustoput cial jivot  slava bogu che imam sestra angel moi  inache ne znam kak bih jiviala bez podkrepata i  ili tia bez moiata nai mnogo tia plache kato si trugvam i maika no maikata e drugo ako ne se razberete i reshite kak da e napred ne znam kakvo bi pravila

# 4
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
точно това е че сме говорили много пъти,все уж стигаме до нещо и после....все едно не сме говорили.абе много е гадно.по-лошото е че и в моменти когато сме уж наред,усещам прикрита завист в говора и.тя е цял живот сама,никога не е имала сериозна връзка,а аз бидейки по-малка в това отношение(а и в други някои я задминах).ето вече съм семейна,с бебче,че и в чужбина(за това и пуснах темата тук) за съжаление част от роднините ми все още си мислят,че чужбината е голямата работа,тук си наред ,свиркаш и печелиш милиони  Sad
поне се оплаквам малко и ми минава,извинете ме че досаждам  Embarassed

# 5
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
гадно е да имаш такива лоши отношения с най-близките ти. от тях най-боли, знам го от ли4ен опит. не знам какъв съвет да ти дам и аз се лутам непрекъснато м/у вижданията и желанията ми за отношенията ми с тях, а в същото време разо4арованията не спират. никой не се променя, ако не иска, каквото и да правиш от твоя страна. песимисти4но е , но е така.

# 6
  • Мнения: 1 854
За бебчето и аз ти завиждам, но благодорно Grinning
Виж с разговори едва ли става. Едва ли сестра ти ще се промени скоро, а ти едва ли ще имаш нервите и тьрпението да я чакаш и да си все така толерантна, защото ти се развиваш, а тя - явно не. Затова ако може проучи там кьдето живееш какви са вьзможностите за сестра ти да учи примерно/на колко е години, незнам/, или да дойде да постои малко при теб и да види, че не е толкова розово и безгрижно, да си намери някой младеж с който и тя да сьздаде семейство, да кандидатства за работа. Ако тя се научи да поема отговорности, да гради, да се грижи сама за себе си и да уважава повече околните/вкл и теб/ - тогава ще стане освен сестра ти и твой приятел. Аз имам сестра, която е по-голяма от мен и която цял живот е натяквала колко онеправдана е тя и как аз сьм била родената под щастлива звезда. За сметка на това тя не се потруди за нещо, което аз досега сьм научила и което имам. Ами в този живот се искат жертви и не всичко е на готово или безплатно!
Друг вариант е да я изолираш, колкото и болно да ти е.Нали си поела по твоя пьт и си щастлива, с вятьрните мелници борбата е неравна и сложна.
Дано да не сьм звучала много негативно.
Кьсмет и следващият пьт да се похвалиш с добри новини...

# 7
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Аз имам сестра, която е по-голяма от мен и която цял живот е натяквала колко онеправдана е тя и как аз сьм била родената под щастлива звезда. За сметка на това тя не се потруди за нещо, което аз досега сьм научила и което имам. Ами в този живот се искат жертви и не всичко е на готово или безплатно!


то4но съЩото и при нас,иденти4но.игнорирането го практикувах до момента  в който забременях,оттогава си казах,край с отрицателните емоции,оба4е пак имаШе изпълнения от нейна страна,и премъл4авах,все е уговорката,4е нали уж сега детето...вси4ко на4исто и т.н.
то4но това е тя просто стои на едно място,не казвам,4е някъде надале4 съм стигнала и аз,но не седя да се вайкам само,а гледам да живея,да се движа.
а относно отговорностите,няма на4ин,понеже все оЩе живее в май4ината ни къЩа,кара купената от майка ми кола,за сметките пак родителите ни я финансират,как би могла да поема отговорности,без да има финансови такива на първо място.
и най-кофтито е 4е се 4увствам наистина толкова разо4арована,4е пове4е и не може да бъде

# 8
  • Мнения: 7 430
Мила моя, надявам се да се оправите...със сестра си. Коато отношенията между най-близките е такава, е толкова отвратително...Не го пожелавам на никого...и аз едно време имах взимане даване с моята и знам какво е Sad

Пожелавам ти всичко най-хубаво и дано се похвалиш скоро Hug
  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 178
Пикола, аз съ6то имам сестра (по-малка) и за 6тастие нямам такива проблеми с нея, Моите набл/дения са между майка ми и сестра й. Тъжно наистина, но понякога толкова близки хора престават да се оби4ат и стават по-4ужди дори и от врагове. Та ние със сестра ми гледахме отно6енията на майка ни със сетра й и в последствие липсата на такива и си обе6тахме да не допуснем това да се слу4и и с нас. Незнам какво да те посъветвам, ти сама 6те избере6 със сърцето си.. Спомням си не6то като сентенция която зву4е6е горе долу така "ние сами избираме приятелите си, но не и роднините".

# 10
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
благодаря ви,много мило от ваШа страна  Heart Eyes такак успявам да си създам малко по-разли4на представа за зялата тази ситуация,която  е много заплетена.не ми се Ще неЩо от тези жзаимоотноШения да се отрази и на малката.вярно 4е ниЩо не разбира все оЩе,но предполагам,4е моето държане Ще се отрази за в бъдеЩе на неиното,т.е. Ще изрестне предубедена.оЩе пове4е 4е и милият ми е на съЩото мнение,но не заЩото аз съм го настройвала,просто си е създал определено впе4атление за сестра ми Sad
еми Ще вложим пове4е добра воля и Ще вървим напред  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт