Биохимичен скрининг-мнения.

  • 55 982
  • 202
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Привет на всички вас.Имам едно питане.Бременна съм с второто си дете,и след няколко месеца ще навърша 30.Моят гинеколог ми препоръчва да си направя това изследване предвид възрастта ми.Съмненията ми относно това дали да го направя са,че той самият ми каза,че изследването не дава 100%истиност,а и за жалост мои познати ми споделиха за случеи,в които изследването е показвало всякакви липси на аномалии на плода,но накрая съвсем неизлиза така...Моля ви за съвет и мнения.Благодаря на всички предварително.

# 1
  • Мнения: 1 796
Ами аз лично си направих това изследване,просто за мое спокойствие- не е имало никакви предпоставки за аномалии.На изследването казаха ''Няма проблем'' и така излезна наистина.Може да не е 100% но аз поне бях спокойна,че съм направила каквото зависи от мен.Успех каквото и да решиш.Желая ти лека бременност и здраво бебче на финала  bouquet.

# 2
  • Мнения: 198
Ами аз лично си направих това изследване,просто за мое спокойствие- не е имало никакви предпоставки за аномалии.На изследването казаха ''Няма проблем'' и така излезна наистина.Може да не е 100% но аз поне бях спокойна,че съм направила каквото зависи от мен.
Много правилно казано.А в какво точно се състои то?-имам предвид самото изследване.

# 3
  • Мнения: X
Много правилно казано.А в какво точно се състои то?-имам предвид самото изследване.

Ехографска снимка + вземане на венозна кръв и попълване на тъпа анкета.

# 4
  • Мнения: 403
Ами аз лично си направих това изследване,просто за мое спокойствие- не е имало никакви предпоставки за аномалии.На изследването казаха ''Няма проблем'' и така излезна наистина.Може да не е 100% но аз поне бях спокойна,че съм направила каквото зависи от мен.
Много правилно казано.А в какво точно се състои то?-имам предвид самото изследване.

Вземат ти кръв от вената + синмка от видеозон... това е. Simple Smile
Иначе и аз го правих... при мен везрастта беше предпоставката... изследването показа вероятност многократно по-ниска от долната граница на риска... Всъщност, биохимичния скриниг показва ВЕРОЯТНОСТ и отчита риска, а не дава гаранция  Simple Smile И това го пише във всяко инфо по темата.

# 5
  • Мнения: 1 796
Да,отчита само риска,но е по-добре да се знае ако има висок риск.

# 6
  • Мнения: 550
и аз правих този биохимичен скрининг, по-скоро за мое успокоение  Peace

# 7
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 090
аз също го правих, но при следваща бременност няма да го правя
най-добре е 3Д
САМО ИЗЛИШНО СТРЕСИРАНЕ

на моя позната и показа риск-детето си е живо и здраво

# 8
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Статистическа вероятност за степента на риска, изчислена след вземане на кръв.

# 9
  • Мнения: 1 054
Не съм го правила през първата бременност, не бих го правила и през всяка следваща.
Много тъпо ми звучи, когато на някой покаже че има риск всеки да казва "Оооо, ама то въобще не е точно... "
Ако обаче резултата си е ок и никой не мисли, че и в хубавия резултат може да има неточност.  Crossing Arms

Феталните морфологии за мен са напълно достатъчни.

# 10
  • София
  • Мнения: 480
За мен е абсолютно излишно изследване- статистически сметки, които могат да излязат верни, а може и да не излязат.
Мисля, че е достатъчно да се намери добър ехографист, който внимателно да огледа бебето- по времето, по което се прави БХС и малко по-късно  Peace

# 11
  • Мнения: 426
Аз съм "за"  БХС и феталната морфология. Колкото по-информирана е една бъдеща майка- толкова по-добре, от където и да го погледнеш. Глупаво е човек да не се възползва то новите технологии и изследвания. Peace

# 12
  • Мнения: 273
Напълно съм съгласна с мнението на Бубичка   Peace . За мен това е излишен стрес и не виждам смисъл в това изследване, въпреки че го направих и аз. Дали е висок риск или нисък, не дава гаранция. Дори и да е 1:1000, може да си този един, както и обратното , ако е 1:50 и да ни си този един.
Феталната морфология наистина и напълно достатъчна, а ако в нея има съмнения (дано да няма) най точно е да се направи амниоцентеза, но това също е въпрос на лично мнение. Аз родих на 38, риска ми беше на границата, отказах амниото и за щастие детенцето ми си е съвсем наред, да ми е живо и здраво!
Не се притеснявай, бременей си спокойно и вярвяй че всичко ще е наред!

# 13
  • Мнения: 273
И още нещо, това са изследвания, които принципно са за майки над 35 години, при тях рискът е завишен.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 285
Аз също съм на мнение, че това е напълно излишно. И не мога да си представя, че мога да го направя за успокоение - ако резултатите са добри, ок, но ако има голям риск, какво ще си карам цялата бременност в стрес, не благодаря. За протокола, не съм го правила и нямам и намерение при следваща бременност.

Общи условия

Активация на акаунт