Събирам малко мнения относно детските лекарства....

  • 148 184
  • 335
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми точно от 3 АБ за кратко време,преди да почнем хомеопатичните направи чак алергична реакция и след третият,бяхме на абокат. Да ти кажа,че не са вредни-няма да ти кажа... Rolling Eyes На нас прословутият Аугментин не ни помогна,въпреки,че имахме стрептокок,който уж трябваше да е чувствителен на пеницилини-Да,ама не-след антибиограмата,която направихме след вторият АБ(вие сте вече прекалили-по-скоро педито ви) излезе,че не е била чувствителна бактерията нито на първият,нито на вторият АБ,та трябваше трети венозно. Не бих дала Клацид без антибиограма,не ми се обяснява защо. Аугментин и Зинат са най-широкоспектърните АБ,които биха повлияли евентуално,но и те трябва да се дават след антибиограма. По принцип ако детето не е алергично към пеницилини няма защо да има реакция-дъщеря ми не е имала реакция от него-нито отрицателна,нито положителна... hahaha За гнойна ангина обикновено се изписва Аугментин първо,защото гнойната ангина се причинява от стрептококи,които са чувствителни ОБИКНОВЕНО на пеницилини. Но и това след антибиограма. Аз не съм лекар,не съм и фармацевт по образование,но лекар да изписва за гнойна Клацид без антибиограма е прекалено вече.....На твое място нали се сещаш какво бих направила? Зината наистина е бил по-добър избор от двата-Зинат и Клацид. Нашите стрептококи се оказа нечувствителни на пеницилини и се оправихме с тях единствено с цефалоспорини венозно-Зинат-а е цефалоспорин. Точно тогава и малката ми беше с гнойна ангина и направи пневмония след това.  Ама като чета обяснението и на УНГ-то ви-и ми се иска..... #2gunfire
Към ден днешен съм теглила една голяма М**на на всичките АБ и дано така да продължава.

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 19:43 от огнена стихия

# 331
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Аз отскоро давам сиропче Биокс Тими - билково,извлек от мащерка е и ако не сте алергични е добър.Поне не е АБ,нали?Сиропчето е за гърло и спомага за отхрачването!Лошото е че след отваряне трайността е 10 дни,но цената е 2,50-2,70лв.Сега много четох за сребърната вода и мисля да си купя,та ако се наложи първо да пробвам с билкови или хомеопотични и ако не помага-тогава АБ!

# 332
  • Мнения: 1 167
Сега много четох за сребърната вода и мисля да си купя,.......

Kъде чете за нея, че и аз да се пообразовам.... newsm78 newsm78

# 333
  • Мнения: 488
http://arcol.hit.bg/
Мисля, че има и тема тук, във форума, за сребърната вода...

# 334
  • Мнения: 556
Ето темата за сребърната вода :http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153633.0;topicseen

# 335
  • Мнения: 32
Хайде и аз да споделя моя опит - имам си двечки момченца които не са от най здравите де. doctor Температура до 38.5 пробвам с чай от малинови листа и сминдух , ако обаче темп се вдига рязко и бързо почвам с aconitum през 15 мин по 3-4 топченца има си обаче температури който не мога да сваля така и тогава влиза в действие нурофена и хексалгина. И баните с хладна водичка вършат работа но само в комбинация с температуросвалящо иначе не смея. Кашлица -Умкалор , фитолор - когато има и червено гърло , мукоплант и най вече инхалации с физ. р-р,ако е суха кашлицата - синекод на капки ако е лаеща /ларингитна/ ериус , калциев глюконат и инхалации през 3 часа . Червено гърло за бебо/1.3год/ беладона и фитолор за батко биопарокс и проповит . Хрема - промивки със соле /хималайска сол/ алиум цепа ако е водниста хремата ако е задна хидрастис ако носа се запушва и детето не може да спи - виброцил мукосептонекс и в краен случай олинт . за през ноща капвам камфоров спирт на възглавнияката и включвам овлажнителя. Вдигам главата на високо за да не се дави. Разстройство - лечебна хумана и хидрасек . Повръщане натриев цитрат восмитосхил - свещики , електролити на хумана или хидратин алфа на често по малко. Темичката е върха дано и аз да съм ви от полза.  bouquet Забравих че постоянно ги тъпча с коластра и зелена енергия - доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт