Малко трудна тема...за болестта - РАК!!!

  • 867 516
  • 3 925
  •   2
Отговори
# 3 690
  • София
  • Мнения: 401
Jenkata_84, моите съболезнования, мир на праха му. Sad

# 3 691
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Jenkata_84, съболезнования и от мен! Hug Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 3 692
  • Мнения: 49
Благодаря Ви!Сега майка ми се бори  ,на химиотерапия е .След РМЖ с разсейки по кости ,се оказа,че има чисто нов вид рак на стомаха пак с разсейки .Малко в повече ми дойде,но кой ме пита.Едно рамо отгоре хич няма да е излишно в случая.

Последна редакция: пн, 16 апр 2018, 20:36 от jenkata_84

# 3 693
  • Мнения: 5 892
 Hug Животът е изключително несправедлив... Сума ти и убийци, изнасилвачи и подобни боклуци си живуркат, а добрите хора се разболяват и си отиват.

# 3 694
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Благодаря Ви!Сега майка ми се бори  ,на химиотерапия е .След РМЖ с разсейки по кости ,се оказа,че има чисто нов вид рак на стомаха пак с разсейки .Малко в повече ми дойде,но кой ме пита.Едно рамо отгоре хич няма да е излишно в случая.
Hug Кураж и сили ти желая!

# 3 695
  • Мнения: 49
Да ,за съжаление е така.

# 3 696
  • Мнения: 61
Здравейте момичета!Одобриха ни за химиото и днес е първата вливка.Дано майка я понесе добре и малко да се вдигне.Като гледам другите двама с нейната диагноза и стадий все едно гърло ги боли,по нищо не показват ,че бе са добре,а майка да я оплачеш-едва стои на краката си,сили няма и все и е лошо.

# 3 697
  • Мнения: 10 599
Таня, гърлото боли от някои видове химия. Може да й стане лошо, да повръща и да й се гади..

# 3 698
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Tania Ilieva_420027 дано леко понася химията майка ти!


Искам да ви попитам, имате ли препоръки за човек, който се грижи за възрастни хора по няколко часа седмично?  Също търся и психолог,който да прави домашни посещения. Майка ми хич не е добре след смъртта на татко и се чудим как да й помогнем да се възстанови психически, а на всичкото отгоре и тя самата не е добре физически -претърпя инфаркт Януари месец от който още се възстановява. Понякога всичко лошо се струпва на куп. Sad

# 3 699
  • Мнения: 330
Здравейте, имам нужда от помощ и насоки. Татко се влоши много, вече трудно се изправя и не може да върви, почти не се разбира какво говори. Баба ми - неговата майка, е на почти 88 години. Тя не знае за диагнозата. Решихме с брат ми, че не е нужно и тя да живее в нашия кошмар на безнадеждност. Плаче и настоява да викаме "професор", за да го прегледа. Как да говоря с нея? Как да подходя? Какво да обясня? Тя знае, че аз от лекар баща ми никога не съм го лишавала. За най-обикновен вирус го пращах при специалисти и сега недоумява от нашата "пасивност". Аз рабира се, съм се консултирала с онколога и знам какво следва и че по-добре да си е в къщи. Объркана съм, не искам да причинявам болка на баба, но е неизбежно. Моля, посъветвайте ме, какво да правя.

# 3 700
  • Мнения: 801
А баща ти наясно ли е с нещата? Ако  той знае, нека той си й каже. Това е майка му!

# 3 701
  • Мнения: 10 599
Гали, това е много лично решение.
Аз мисля, че бих казала истината, особено ако живеят двамата заедно. Няма как да се крие до безкрай. Ако почине, тя ще ви обвинява, че не сте й казали.
Ако мислиш, че ще помогне, извикай личния лекар или някой друг, облечен с бяла престилка.

# 3 702
  • Мнения: 5 892
Баща ми не искаше неговите родители да знаят, че е болен. Три години и половина крихме. Деня преди да почине му предложих да ги докарам да го видят, отказа.
За тях шокът беше огромен. Дядо ми го преживя по-лесно, но баба ми го обожаваше и почина година по-късно( имаше и много здравословни проблеми.
Ако не й кажете истината после ще ви обвинява, че не сте повикали доктор и сте го уморили..  Peace

# 3 703
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Здравейте, имам нужда от помощ и насоки. Татко се влоши много, вече трудно се изправя и не може да върви, почти не се разбира какво говори. Баба ми - неговата майка, е на почти 88 години. Тя не знае за диагнозата. Решихме с брат ми, че не е нужно и тя да живее в нашия кошмар на безнадеждност. Плаче и настоява да викаме "професор", за да го прегледа. Как да говоря с нея? Как да подходя? Какво да обясня? Тя знае, че аз от лекар баща ми никога не съм го лишавала. За най-обикновен вирус го пращах при специалисти и сега недоумява от нашата "пасивност". Аз рабира се, съм се консултирала с онколога и знам какво следва и че по-добре да си е в къщи. Объркана съм, не искам да причинявам болка на баба, но е неизбежно. Моля, посъветвайте ме, какво да правя.

Мила galinanik, на Ваше място няма как да се поставя, но разпознавам от написаното доста и от себе си, и от най-близките ми. Истината не бих крила, понеже тя рано или късно лъсва. Бих пробвала просто някак си по-меко да поднеса. Готова съм да се обзаложа, че баба Ви вече знае (т.е. усеща, майчиният инстинкт не лъже), а баща Ви знае, че тя знае и усеща. Аз така се опитвах да се скрия от моята майка моя рак и я имах теоретично възможността, разхвърляни сме на 500+ км разстояние. Е, не стана работата, надуши ме с космически сигнали някакви и настоя да ни гостува точно, когато бях най-зле. Дано ме разберете правилно и не сметнете за  каканижене и опит да си изповядам тука моята драма. Слава Богу при мен нещата вървят повече от добре, нито ми е смъртна присъда ракът, нито е от най-лошите лоши. Въпреки това обаче успя да ме събори и за мен най-тежко беше да гледам разтревожените погледи на майка ми. В същото време майка ми пък какво и е тежало на сърцето да види детето си стопено на 1/3 само тя си знае. Тя нито сълза пусна (ходила е тайно да плаче лисицата му с лисица ама и аз сигнали от космоса получавам, надуших я), нито въпрос повдигна, но го виждах в очите и притеснението. Най-близките трудно се лъжат, има нещо като душевна връзка. Бих Ви подтикнала, мила заедно с брат Ви да намерите просто най-щадящия и деликатен начин да разкриете истината.

# 3 704
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Tania Ilieva_420027 дано леко понася химията майка ти!


Искам да ви попитам, имате ли препоръки за човек, който се грижи за възрастни хора по няколко часа седмично?  Също търся и психолог,който да прави домашни посещения. Майка ми хич не е добре след смъртта на татко и се чудим как да й помогнем да се възстанови психически, а на всичкото отгоре и тя самата не е добре физически -претърпя инфаркт Януари месец от който още се възстановява. Понякога всичко лошо се струпва на куп. Sad

съжалявам да го чуя, аз също го преживявам това с мама. Водих я на психиатър, но тя явно още не беше готова за идеята да почне назначената й терапия с хапове. Помогна й чисто човешкия разговор с медицинския кадър.
Сега се е заела с физическа дейност. Има двор с цветя... И казва, че това е нейното спасение. Пиела някакви хапове за памет.
За жалост само това мога да споделя... гушкам те, дано се включи някой с конкретно предложение... Душевните болести са много деликатни. Но и възстановяването от инфаркт трябва да се следи.

galinanik - много добре ти разбирам терзанията.
Тази тема я пуснах преди 12г... Точно тогава "горяхме" в твоя огън...
Предпочетохме да не казваме директно истината на баба... Не знам тя дали се е усещала, явно от майка нищо не може да се скрие. Успяхме само да я заведем да се види с него за сбогуване. Много трудно премина през това изпитание. Отиде си след няма и две години.
Сложно е такова едно решение. Но за мен стратегията да не й казвате на бабата е правилна.

Късмет и кураж на всички Heart

Общи условия

Активация на акаунт