За поетите ангажименти и несериозните хора...

  • 6 685
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 428
Хайде и аз с тема в ДиС, че отдавна не съм пускала и без това. )

Та, темата е за това как вечно има хора, които поемат определени ангажименти, но....никога не изпълняват. Или се измъкват с глупави оправдания, или се скатават, или....нещо друго от сорта.
Имате ли подобни хора в обкръжението си? Били ли са те такива, или в някакъв момент са започнали да се държат по този начин?
Как се чувствате след като са ви казали и обещали да направят нещо, а хоп, оказва се след това, че нищо не са свършили?

И ето един съвсем прост пример - виждате се с приятелка на улицата, която рядко си идва в града, тъй като работи и живее на друго място. Обещава да ви се обади на следващият ден, за да се видите с децата и да си поговорите. Следващият ден идва, не се обажда.....решавате, че е била възпрепятствата от нещо и не нахалствате.
Идва и по-следващият ден, излизате на разходка с детето и хоп....виждате "приятелката" на вън на кафе.....след като и тя ви забелязва определено се сконфузва доста. Поздравихме се и до там.

Та....аз ли нещо не съм в ред, че очаквам когато човек каже - ще се обадя да се видим, то той наистина да се обади.
А ако не му е приятно, няма нужда от фалшиви прояви на любезност, защото определено ме знае що за човек съм и че не съм фен на подобни отношения.

# 1
  • Мнения: 426
Да, има наистина много таква хора - несериозни. И аз не мога да ги разбера, къса памет ли имат, разсеяни ли са newsm78. Аз като кажа, че ще се обадя- се обаждам, като кажа ще дойда в 14ч. например - отивам в 14.00. А за някои хора 14ч. означава 17ч. например  Rolling Eyes. Аз понеже не съм такава и избягвам да контактувам с такива хора - ми те просто ми губят времето.. вместо да си свърша нещо друго, трябва да стоя и да чакам някой да дойде когато му скимне, при положение че имаме уговорена среща в точен час. Това е абсолютна проява на неуважение, която не съм склонна да толерирам и не допускам спрямо себе си.  Peace

# 2
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Много хора държат на фалШивите любезности.Вероятно това ги кара да си мислят 4е са възпитани.
По принцип такива отноШения са ми меко казано неприятни.Харесвам, хора, които държат на думата си.Ако няма да изпълниШ обеЩанието си, заШо изобЩо го даваШ.
Толова е лесно да кажеШ 4е неискаШ  или нямаШ възможност вместо да  демонстрираШ фалШив интерес.
избягвам контакти с подобно хора

# 3
  • Варна
  • Мнения: 773
Случвало е и ми се случва. Имам познати, които редовно обещават по нещо и не го изпълняват. Аз вече свикнах с това и не вземам на сериозно и една тяхна дума.  Не обичам такива хора. Не виждам защо трябва да обещаваш нещо на някой, ако нямаш намерение да го изпълниш?! За мен не е нормално, може би защото аз не бих го направила. Несериозни хора обаче има много.

# 4
  • Мнения: 1 334
Избягвам да контактувам с такива хора. Не ми е в стила.
Имам няколко много близки приятели, които имат подобен уклон, но в последните години не са се проявявали.

# 5
  • Мнения: 1 568
Мирамка, и аз съм същата, изживявам го, много!
От честолюбивата ни зодия е да знаеш   Peace
Другите не го приемат толкова трагично   Hug
Според мен трябва да се научим да се обичаме повече и да не очакваме от другите да покриват очакванията ни Hug

# 6
  • Мнения: 6
Познавам и още как! Имам един приятел, с който се уговаряме по телефона всяка седмица, че ще се видим в събота...вече 4 ГОДИНИ се уговаряме Laughing Тъй де, то докато дойде съботата сме поели други ангажименти, минал ти мерака за срещи, или не си  на кеф в момента. На мен също ми се случва да не се обадя като обещая, щото да кажем на другия ден не съм в настроение да се виждам с човека-иначе за момента като го срещна наистина се радвам, уговарям и то не от фалшива любезност. Но ако сме си определили точен час за среща-няма мърдане, а това" дай да се чуем, че да се видим" не го приемам много насериозно

# 7
  • Мнения: 73
Трябва да си или много наивен, или много глупав за да вярваш когато ти кажа че ще ти се обадя утре да излезнем. Това е най-елементарна фраза от любезност и нищо повече. Винаги се разделям по подобен начин с хора и през ум не ми вярва че някой го взима насериозно.

Това че някой не ти се е обадил като е казал, не го окачествява като "несериозен". Сериозност е да се отнасяш сериозно към сериозните неща и хора, и не към всичко и всеки по принцип. Wink

# 8
  • Мнения: 33
Оф, болна тема. Несериозността към поетите ангажименти беше причината да започвам да се отчуждавам от уж най-добрия си приятел. Принципно той винаги закъснява, има склонност да отлага задачите и т.н. Бях му свикнала, но чашата преля, когато прояви изключителна несериозност спрямо два проекта, по които трябваше да работим съвместно и в крайна сметка се наложи аз да ги изнеса изцяло сама на собствен гръб. Резултатът беше много безсънни нощи и пълно изтощение за мен. Да кажеш, че е имал сериозни причини да не изпълни ангажиментите си...не, просто беше в поредния период, когато всичко му е криво и тегли една майна на всичко, без да се притеснява за последствията. Такъв човек си е - когато не му е кеф, не можеш да го накараш да свърши нищо, не го интересуват крайни срокове, поети ангажименти, хора, които разчитат на него...

После се опита да се измъкне с обичайното "извинявай", но този път нещо не се получи. Крайният резултат е, че аз повече не искам да правя нищо съвместно с него и вече не го чувствам толкова близък, колкото преди, а ми беше като роден брат. Опитвам се да си припомням всички моменти, когато е бил до мен и ме е подкрепял, всичко, което е правил за мен през годините, но горчивината си остава.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 862
Познавам и още как! Имам един приятел, с който се уговаряме по телефона всяка седмица, че ще се видим в събота...вече 4 ГОДИНИ се уговаряме Laughing Тъй де, то докато дойде съботата сме поели други ангажименти, минал ти мерака за срещи, или не си  на кеф в момента. На мен също ми се случва да не се обадя като обещая, щото да кажем на другия ден не съм в настроение да се виждам с човека-иначе за момента като го срещна наистина се радвам, уговарям и то не от фалшива любезност.
И на мен ми се случват такива неща   Blush Даже май все по-често ми се случва да кажа, че ще се обадя за кафенце и все не ми остава време или не ми е на кеф точно тогава.
Признавам си, че не е правилно, но се случва  Peace

# 10
  • Мнения: 2 401
Не гледате ли хамерикански филми? Там, когато някой каже "Ще ти се обадя", го приемат  точно като  "от умрел писмо.."
Това не е несериозност.

# 11
  • Мнения: 165
А какво трябва да се каже, когато срещнеш някой познат и той ти каже: "Обади се да пием по кафе!", но на теб примерно не ти допада компанията на този познат? Не всички познати са ни приятели, нали?

На мен лично не ми е в стила да кажа "Амиии, няма да ти се обадя", но пък не се чувствам длъжна и да се обаждам след подобна случайна среща. Просто има хора, които ме натоварват и не се чувствам добре в тяхната компания - нужно ли е да изпадам в подобни откровения и да им давам тези обяснения, когато ги срещна?

# 12
  • Мнения: 0
Аз пък казвам "Ще се чуем" или "Ще се видим" от учтивост, като винаги се надявам, че човекът, с който пътищата ни тотално се разминават и нямаме никакви общи интереси, няма да го вземе за чиста монета. Представям си, ако Мирама беше предложила на приятелката и от миналото да пият кафе и онази да и бе отговорила "Какъв е смисълът да пием кафе, като няма какво да си кажем. Ще бъде напрегнато и не много приятно, няма смисъл", колко гадно щеше да и стане, пък така втората дипломатично я е отцепила.

# 13
  • Мнения: 6 713
Зависи за колко близък човек говорим! Нямам истински близък приятел, с който уж да се разбираме нещо в продължение на месеци Naughty. Имам обаче такива познати или бивши колеги.  Laughing Според мен така става отсявката в крайна сметка... Нито аз се имам за несериозна, нито съм поемала ангажимент кой знае какъв, като съм предложила на бивша колежка (или тя ми е предложила на мене), която не съм виждала от 1 година - айде на кафе. Crazy

# 14
  • Мнения: 16
Аз пък казвам "Ще се чуем" или "Ще се видим" от учтивост, като винаги се надявам, че човекът, с който пътищата ни тотално се разминават и нямаме никакви общи интереси, няма да го вземе за чиста монета. ...
да де, ама приятелката била обещала, поне да беше звъннала да излъже нещо.
Мразя да ме вързват. Примерно - "утре еди-кога-си-ще-дойда-на-гости" приготвяш се, седиш, чакаш и 5 мин преди уреченото време - изненадааа, "днес не мога", посочва нов ден и време, хайде пак приготовления, пак вързване, трета дата и час, звъня аз половин час след уреченото време "ми заспах, ей сега идвам" - е гати наглостта, не стига, че се самопоканват, ми и ме вързват като идиот - обяснявам, че ми писна да ми губят времето - обвиняват ме, че съм генерал. Ми щом казваш, ок, генерал съм.
Мразя и хора, които вечно гледат как да се намъкнат вкъщи, а никога не канят на гости у тях. Пристигат без покана и предупреждение, когато им кефне. Попрестанаха, след няколко намека.
Мразя и да се правят на ощипани моми на мен като ми трябва помощ за нещо, а за всяка глупост да ми се звъни и да очакват помощ веднага за какво ли не.
Вечно обещаващи и уж много компетентни винаги ще има. Усещането като "ми се случат" е, ми, като идиот се чувствам. Гадно. И си им го казвам. По възможност така, че и на тях да им стане гадно.
Така че, да, разбирам те, много добре.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт