От кога риба и телешко???

  • 9 748
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 953
За рибата вмъквам цитати от Косе Босе.
Предстои да я въведа и аз , като съм се спряла на пюрета на Плазмон.
Цитат
Възраст
- 8-10 м. е най-често срещаната препоръка
- след 1 год. при алергична обремененост или лична преценка
- няма основание за отлагане на рибата с цел предпазване от алергия (за разлика от други храни)
...
Риба преди 1 год. или за захранване:
- всички бели риба = лека за храносмилането, слаб алерген (хек, мерлуза, треска, пастърва, калкан, щука и т.н.)
- може и някои по-мазни риби, по преценка или според местните педиатрични препоръки (напр. шаран) = мазнините са важни за възрастта под 1 год.

# 46
  • Мнения: 778
Хипп имат страхотни пюрета от риба и мисля, че бяха от 5 или 6 месец! Peace

# 47
  • Мнения: 83
на мен много ми се искаше малката да хапва риба,но тя не пожела дори да опита.

# 48
  • Мнения: 15 379
Хипп имат страхотни пюрета от риба и мисля, че бяха от 5 или 6 месец! Peace

Хипп наистина имат чудесни менюта с риба.
Те са само 2 вида и са съответно от 10-ти и от 12-ти месец.

# 49
  • Мнения: 3 294
Рибата я вкарах към 11 -тия месец с ДК , телешкото по-рано 9-10 месец под формата на пюре  Peace

# 50
  • Мнения: 45
телешко в 8-9 месец.риба на 1,1г но не я хареса

# 51
  • Мнения: 914
Каката много обичаше рибните пюрета,за бебето ще изчакам до 8 месеца.

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Колкото повече се вманиачавате, толково по-кекеви са децата!!! На буркана Ганчев си пише -след 6 месец започнах с месо и тогава телешко-много го обича Peaceи хек съм давала-хапва Laughing

О, със сигурност е така  Rolling Eyes Особено е важно какво пише на буркана на Ганчев!

Риба все още не съм давала, ще изчакам още поне 2 месеца. Телешкото ще го въвеждам след около месец някъде, т.е. на 9 месеца.

Пп. НЯкой за агнешкото ще ми каже ли нещо? Кога се дава? Въвела съм пиле, пуйка и заек до момента.

# 53
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Агнешко съм дала на 10м  Peace

# 54
  • Мнения: 15 379
НЯкой за агнешкото ще ми каже ли нещо? Кога се дава? Въвела съм пиле, пуйка и заек до момента.

Агнешкото е едно от първите меса. Дава се преди телешкото, рибата и свинското.
Можеш да дадеш вече.

# 55
  • Мнения: 9 814
НЯкой за агнешкото ще ми каже ли нещо? Кога се дава? Въвела съм пиле, пуйка и заек до момента.

Агнешкото е едно от първите меса. Дава се преди телешкото, рибата и свинското.
Можеш да дадеш вече.

 Thinking Не е ли точно обратното?

# 56
  • Мнения: 15 379

Не.
Пуешко или заешко - като първо месо се избира едно от двете, после пиле, агне, теле, риба, свинско.
В този ред.

# 57
  • Мнения: 9 814
Хм, мерси.

С месата сме на вие, заради алергия към пилешкото и двама видни столични педиатри ме предупредиха да отлагам въвеждането на агнешко възможно най-много.

# 58
  • Мнения: 15 379
Агнешко никога не съм въвеждала.
У дома такова месо не се купува, защото не го ядем.
Сам ще се захрани някой ден.

# 59
  • Мнения: 456
НЯкой за агнешкото ще ми каже ли нещо? Кога се дава? Въвела съм пиле, пуйка и заек до момента.
Агнешкото е едно от първите меса. Дава се преди телешкото, рибата и свинското.
Можеш да дадеш вече.
Аз агнешко в интерес на истината още не съм давала. Покрай Великден бях питала педи за него (да сме били към 10 месечни), но тя каза да не давам че било твърде мазно. А и май бях чела че било и алерген и ни се размина тогава. Аз след месата които си въвела ти дадох телешко. После беше ред на рибата - около годинка. Май агнешко ще ядем както е тръгнало на пролет hahaha

Общи условия

Активация на акаунт