метален мост или металокерамичен мост :)

  • 13 848
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Въпрос: Метален мост и металокерамичен мост..
Кое е по добре за дъвкателен зъб който ще е назад метал или металокерамика..Казват ми , че по здраво от метала в случая няма..И е по добре от металокерамиката за дъвкателен зъб. Че разликата е единствено в естетиката..Ако е металокерамика отвън е с порецлан и ако се напука? Това възможно ли е или да се олющи...? На него ми казват , че е хубаво да не си позволявам да ям твърди неща имам предвид за металокерамика..Че при металокерамика се пили повече отколкото само при метала.. newsm78 Simple Smile  newsm78

# 1
  • Мнения: 397
 newsm78 незнам при какви стоматолози ходиш,имам металокерамики от години без проблем.Ще се спука,ако е калпава керамиката.Метала освен,че е грозен е неприятен и като усещане.А ако имаш и амалгамени пломби става просто картинка-получава се биметализъм.

# 2
  • Мнения: 174
Ами да ти кажа жената ми го предлага с цел да не давам един куп пари.. Не за друго.. Simple Smile Поне аз така мисля..За първи път зъболекар седна да ми рисува кое как ще стане и да ми обяснява.. на листче..Но ще питам и друг зъболекар.. другата седмица , че най-сетне събрахме паричките..и ги почвам стига надявам се да е зараснало както трябва мястото вече..Свестен зъболекар е ... Дори макети ми вади да ми показва.. Simple Smile Бях ходила при един друг за който знам , че работи с много добри зъботехници та ще избирам между него  и нея.И той много добре обяснява..Все пак аз избирам какво да сложа там.. Simple Smile Хубавото е , че се оказва , че зъбките които ще пилят са с 1 по-малко Simple Smile а останалите 2 зъбчета са мъртви отдавна в случая само един  ще жертваме но ще се мъчим да го пилим колкото са можее по-малко..А твоята металокерамика на кои  зъбчета е ? Simple Smile Интересува ме защото колкото по малко ми пилят зъбите толкоз по-добре.. като се замисля....Ще питам..все пак благодаря ти.. Simple Smile Боже направо не ми се влиза в зъболекарски кабинет. Confused Но няма как.. Simple Smile Ще трябва...

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 08:51 от didiyordanova

# 3
  • Мнения: 397
Имам на много зъби.Е,добре ще е да се пили по-малко,за да остане жив.Всъщност не бяха ли ти казали,че има още някакъв за вадене?Да не сложиш моста и отдолу да не са добре зъбите  newsm78

# 4
  • Мнения: 4 068
Чакай,чакай,чакай!
Доколкото се ориентирах от постинга, някой ти е казал, че за металокерамична корона (мост) трябва да ти умъртвят зъбите!?
Ако не са предните 4 долу или силно наклонени други, бягай с 200 км. от там. Показания за умъртвяване с изключение на вече описаните има само при натоварване на изключително малко зъби носещи например цяла "подкова" поради факта , че в областта на кореновото връхче при хранене се получава прекомерно натискане върху съдово - нервния сноп и се стига до некроза на зъбната пулпа и т.н.

# 5
  • Мнения: 174
rol долу си ми седят всички зъбки.. Simple Smile имам само 2 много малки кариесчета..сега гледах точно долу в ляво а бе имам празно място за седми зъб..и мъдрец няма още дали да го снимам да видя ще поникне ли нещо или не..и ми излиза мъдрец ...  но горе малко се е показал...в дясната  страна за сега няма проблем с него...м да има за вадене но още не сам го извадила..

# 6
  • Мнения: 174
renci спокойно още не съм решила при кого ще ходя....в смисъл искам да кажа , че само един здрав зъб ще се пили другите два единия има пломба няма му мищо а другия и той е с пломба и са мъртви отдавна...

# 7
  • Мнения: 397
Пази си и мъдреците,някой ден ще ти дотрябват  Peace

# 8
  • Мнения: 174
rol  те не са ми поникнали още  Grinning само един е тръгнал да излиза...ако не ми прави проблем невиждам защо да го вадя... Rolling Eyes за мост освен пак Grinning

# 9
  • Мнения: 397
Казвам ти,защото те обичат да ги вадят.В момента ползвам точно един останал ми мъдрец.Добре,че тогава попаднах на свястна стоматоложка та го лекува.Другите обаче заминаха даже не помня да съм се подувала,пък защо са ги извадили незнам.

# 10
  • Мнения: 174
Малей...и защо да речем да се е счупил прогнил заминал да нестава за нищо е как така незнаеш значи утре да ти кажат кръка ти нестава дай да го отрежем ти ще дадеш ли.. ? Cry божеее като не ти прави проблем няма да даваш!! М не! Аз сега даже ме е страх зъболекар да ми бръкне в устата....  Аз сам чувала , че се вадят но понякога неизрастват не на място или няма място за тях някакви ей такива неща ...но като неправи бела оффф Cry

# 11
  • Мнения: 690
Казвам ти,защото те обичат да ги вадят.В момента ползвам точно един останал ми мъдрец.Добре,че тогава попаднах на свястна стоматоложка та го лекува.Другите обаче заминаха даже не помня да съм се подувала,пък защо са ги извадили незнам.
Защото са трудни за лечение. Защото често кореновите им канали са непроходими/криви/ с невъзможност за качествено ендодонтско лечение.

# 12
  • Мнения: 397
Съгласна съм,че са криви,но все пак и така изкарват доста години.Да не говорим,че на времето никой не правеше снимки докато лекува зъб.А за съжаление има такива стоматолози и с днешна дата.Решила съм този останал мъдрец да го прелекувам при д-р Йовчев с микроскопа.

# 13
  • Мнения: 690

Аз лично съм много против рентгенографиите и всеки може да се сети защо. Друг е въпросът, че ендодонтистите държат много на графията, преди лечение и след лечение. Mr. Green

Съветвам авторката да сложи мостова конструкция от злато-керамика в артикулатор и мярката да се вземе с лицева дъга.

# 14
  • Мнения: 397
Може и без златото,ама съм за лицевата дъга  Peace

Общи условия

Активация на акаунт