Частни детски градини в Лозенец

  • 48 465
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Детето ми е на 2,9 години и не го приеха по стандартния начин на детска градина.Налага се да започна работа и моля за препоръки за частна детска градина в кв.Лозенец.Освен препоръки искам да помоля и за цени.

# 1
  • Мнения: 136
Работя в този район и знам една - Funky Monkey. Онзи ден разбрах, че собственици са мои познати, но не мога да ти кажа конкретни отзиви за градината. Те са готини хора, предполагам, че е хубаво, ама знам ли - око да види, ръка да пипне  Laughing

Намира се в бизнес центъра до София ленд. Ако идваш от"Черни връх" и завиеш по бул. "Никола Вапцаров", има една бензиностанция на "Петрол". Точно след нея има пряка вдясно, която води и към болница "Токуда". Преди болницата има бариера, а точно преди бариерата е детската градина, пада се вдясно.

Таксата е 590 лв. на месец. По принцип пише, че взимат деца от 3 години нагоре, но като се видях със собственичката, й се скарах, че нямат и ясла (исках там да запиша сина ми, който е на година и месец и да ми е точно до работата, ама нъц) и тя ми обясни, че като стане на две, ще го вземат (ама аз вече не искам, намерих друга в квартала, в който живея)  Peace

Ето линк:
http://funkymonkey.bg/ 

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Много е хубава (Funky Monkey), дъщеря ми ходи там. Нямам никакви забележки. Най-добре отиди на място Grinning
В района е и Камелини Монтесори: http://www.kamelini-montessori.eu/indexbg.htm За нея също има много добри отзиви, а като цена (доколкото си спомням) беше малко под 500 лв. Обаче мен ме отказа местоположението й (тесни, стръмни улички, недостиг на места за паркиране.. особено през зимата би било голям проблем за мен)
Друга в района, за която нямаше места, когато се обадих и съответно нямам впечетления, е Алиса: http://www.alissa-bg.com/
Наблизо е и Жирафче: http://www.giraffche.com/g_01.html Също нямам преки впечетления. Моя позната я е посещавала и не й беше допаднало, че децата се обучават както в училище - в стаи с чинове и занимания под час.
Точно срещу 21-во училище е и Аладин: http://www.aladin-school.com/ Таксата е също малко под 500 лв. Обаче е много малка (бивш детски клуб е), няма двор и май са понадхвърлили капацитета си.

Успех!

# 3
  • Мнения: 3
Много ви благодаря за отговорите и линковете.За сега май се насочваме към АЛИСА.Ако има някой,който е в тази детска градина-моля за мнения.

# 4
  • Мнения: 37
Здравейте,включвам се във форума не така често,но когато съм в него си позволявам да препоръчам вече детска ясла"506хлапета" между кв.Драгалевци-Симеоново,наистина много добро местенце за деца,чиито родители искат техните мъничета да са на чист въздух/само на 4 км.от задимена София и кв.Лозенец/ и с нормални цени и отлични условия-самостоятелна къща,с отделен югозападен двор и източна тераса и най-вече перфектен персонал,пиша това по мнение на мои познати които оставяха детето си преди време,но заминаха в чужбина и при всяко идване в БГ отново търсят услугите им.Дано съм ви от полза.

# 5
  • Мнения: 85
Горещо препоръчвам Алиса, дъщеря ми ходи там от миналата есен.
Отношението към децата е страхотно,винаги получавам сведения в края на деня дали е яла спала, какво са правили Laughing
Таксата е нормална, около 430 лв, като ти приспадат 50% от таксата за дните в които детето е било болно.
Ако те интересува още нещо, питай.

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте,

имате ли впечатления от детска градина "Аладин"?

Благодаря

# 7
  • Мнения: 331
Здравейте и от мен! Малко актуална информация за Funcky Monkey, която възнамерявам скоро да посетя. Правят група сега за деца на възраст от 2 до 3 години, а таксата е 620 лв. ! А относно "Аладин" -действително дворът е много малък, но пък вътре има много и страхотни играчки! Спалното помещение също е добре оборудвано - легълца на 2 етажа са, има и къде да се хранят - ползват ДК "Ози", ако не се лъжа.  Дано съм била полезна!

# 8
  • Мнения: 4
Да, благодаря!

# 9
  • Мнения: 46
Здравейте,
Разбрах, че срещу 21 СОУ в Кв. Лозенец имало ЧАСТНА ДЕТСКА ЯСЛА в нова сграда на партерен етаж - ако някой има информация /за съжаление не знаем името й, за да я потърся по - добре/ моля да ми пише - приятелката ми търси точно там, а в момента нито тя, нито аз можем да отидем на място...

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Здравейте,
Разбрах, че срещу 21 СОУ в Кв. Лозенец имало ЧАСТНА ДЕТСКА ЯСЛА в нова сграда на партерен етаж - ако някой има информация /за съжаление не знаем името й, за да я потърся по - добре/ моля да ми пише - приятелката ми търси точно там, а в момента нито тя, нито аз можем да отидем на място...
Най-вероятно става въпрос за Аладин. Често минавам покрай 21-во, няма друга наоколо. В яслената група приемат деца от 1-3 г.: http://aladin-school.com/qsla

# 11
  • Мнения: 67
..... Да побутна темата /ако има нова се извинявам!/:

Някои да има актуална информация за Аладин?

Знаете ли в Алиса От каква възраст приемат- пише 3 год, но дали няма и някои по раничко приет към 2,5 год.? Знам че нямат яслена група! може ли да посочи някои впечатления, такса, особености?
Благодаря  предварително!!!  Hug

* като цяло район Лозенец сякаш е беден на детски заведения за най малките!

Последна редакция: вт, 08 май 2012, 21:51 от dessia

# 12
  • Мнения: 450
..... Да побутна темата /ако има нова се извинявам!/:

Някои да има актуална информация за Аладин?

Знаете ли в Алиса От каква възраст приемат- пише 3 год, но дали няма и някои по раничко приет към 2,5 год.? Знам че нямат яслена група! може ли да посочи някои впечатления, такса, особености?
Благодаря  предварително!!!  Hug

* като цяло район Лозенец сякаш е беден на детски заведения за най малките!

Случайно открих въпросната градина Аладин, търсейки клубче, където да се видя поне за 1 час с приятелка. Оставих 3те си деца за 1 час и седнахме в ресторанта до градината на кафе. Бях много неприятно изненадана, че няма никакво  намаление за 2ро и 3то дете платих 15лв за 1 час.
Поправям, поискаха ми 15лв, след което ми направиха 1лв. намаление
Въпреки това реших да запиша там малката на 1,5г полудневно (по 3 часа сутрин), за да свикне. Имаха уж някакви пакетни цени по 150 лв за 50 часа, но на мене ми обясниха, че това не било така, а 50те часа са за целодневно и само поредни дни.... Започнах да водя малката за по 4лв на час. Детето ми е много контактно, не плаче от чужди хора, играе с други деца, гледана е от детегледачка и е посещавала друга частна ясла почасово. Първите 2 дни нямаше проблем, не беше плакала. Но на 3тия ден за моя изненада се дърпаше и не искаше да остава, въпреки това видя децата и влезе при тях. Излизайки чух една от "Госпожите" да заплашва едно дете, че ще му вземе закуската, стана ми много неприятно, защото за мен отнемането на хране не е метод за възпитание и един педагог на би трябвало да заплашва бебе (всички деца са между 1 и 3г.) с такова нещо.... Когато се върнах да я взема, намерих навън до пясъчника чорапчето и, детето беше в коридора босо и плачеше. На вратата бързаше да излиза собственниката или директорката (така и не разбрах, никой от тях не благоволи да се представи), като вдихнах детето видях, че е с разбита уста. На въпроса ми какво се е случило  първо отговори, че не била там и не знае после каза, че се била ударила на пясъчника, след малко измрънка нещо като -"Ами тя каква стана, хвърли ето това по колежката" и посочи едно дървено влакче.  Така и не разбрах какво е станало, а и никой от тях не намери за необходимо да излезне да ми обясни. Само знам, че детето ми едвам се успокои и плака още 2 часа, със съгурност не само от едно падане. Можеше да ми се обадят по тел. и да ме повикат! Това са личните ми впечатления от преди 2 седмици. Другото, което ми се видя много несериозно, че не ми поискаха адрес, не знаеха нищо за детето, дали има алергии, дали е болно.  Може и при нас само да са се развили така нещата, дано се включат и други родители.  Hug

Последна редакция: чт, 10 май 2012, 14:18 от mari73

# 13
  • Мнения: 450
Само да уточня за почасовото гледане на Аладин, защото вече получих съобщение на лични как не ме било срам да лъжа. Поискаха ми 15лв и след, като им казах, че за първи попадам на клубче, което не прави намаление за 2ро и 3то дете, ми казаха -" Ами хайде тогава и ние ще ви намлим с по 1лв."
Само за сравнение да кажа, че примерно в центровете на "Слон балон" плащам 3лв за едното 50% за 2ро и третото е безплатно, което прави общо 4,50лв на час. Навсякъде в Европа се прави намаление, особенно в Германия и Австрия има и магазини примерно за близнаци плащаш само 1 чифт. И в държавните градини в България се плаща такса и половина за близнаци, а при трето и по-малко. Но всеки има право да предлага това, което иска и за цана, която той преценява.
 А ние потребителите пък имаме право на избор.  Peace

# 14
  • Мнения: 331
Mari73, искрено съжалявам за неприятния инцидент с детето! Sad(( На всяка майка сърцето й се преобръща в такива случаи, но съм изненадана от лошите впечатления от Аладин. Моето дете ходи там и за сега, да не казвам голяма дума, съм много доволна. Хранят ги добре, винаги ми го връщат преобуто, научи няколко думи на английски, да танцува на една песничка и т.н.... Изненадвам ги редовно с посещения и до сега не ми се е случвало да чуя нещо, което не би следвало да се използва от педагог. Любезни и отзивчиви са. Актуалната такса е 490 лв. за цял ден и 350 лв. за половин ден.   

Общи условия

Активация на акаунт