"За" склерозирането на разширени вени

  • 12 496
  • 39
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте, обмислям да си направя тази манипулация и тъй като има изключително много страховити мнения и отзиви, реших да проверя дали има и доволни хора в крайна сметка. Аз имам разширени вени в съвсем начален стадий (под 3 мм). Докторът (-др Ангел Ангелов -Варна) ми препоръча тази манипулация. Основното, което ме притеснява е дали след време, проблемът с останалите вени няма да е още по-сериозен. Моля да споделите вашите положителни мнения за тази терапия и евентуално да отговорите на въпроса ми. Благодаря! Hug

# 1
  • Мнения: 0
За каква терапия става въпрос?

# 2
  • Canada
  • Мнения: 649
Ами незнам дали терапия е точната дума - по-скоро наименованието е точно склерозиране на разширени вени чрез вкарване на пяна или течност

# 3
  • Мнения: 397
Мисля,че няма да ти реши проблема.И да вкара тази течност на проблемните места ,ще избият на друго място.Просто имаш проблем с вените,а те са на много места.Най-правилно е да се лекува причината,а не следствието.Ами ако има риск вследств. тази терапия да се запуши някоя вена?Ами с годините когато естествено започва да се стеснява лумена им тази течност къде ще бъде  newsm78 А заплаща ли се тази манипулация?

# 4
  • Canada
  • Мнения: 649
Ами принципът (доколкото разбирам) е вената, в която се вкарва течността се запушва и се превръща в съединителна тъкан. Кръвотокът се пренасочва през останалите вени. Това е и причината тази терапия да може да се прилага само в началния стадий на заболяването и само при повърхностни разширени вени. Докторът ми твърди, че нямастранични ефекти или някакви лоши последици. А иначе е ясно че имам проблем и че след време ще избият на друго място. Просто временно се отлага проблемът.

# 5
  • Мнения: 397
Като се пренасочи кръвотока към останалите вени,логично е да се повиши налягането в тях и след като имаш слаби венозни стени ,ще се стигне до разширяване на нови вени.И ако продължаваш да прилагаш тази терапия върху все нови и нови повърхностни вени,ще се стигне до проблем с дълбоко разположените такива...А според мен съществува и вероятност да се образува тромб....Това си е мое мнение обаче,с което не те карам да се съобразяваш  Simple Smile

# 6
  • Canada
  • Мнения: 649
Да, има логика в това което казваш. И на мен това ми е най-голямото притеснение, затова искам да посъбера мнения от хора, минали през това...

# 7
  • Мнения: 2 898
karelia79, би ли дала повече инфо за този доктор? На дъщеря ми два пъти и правиха такива инцекции. Първия път нямаше никакъв ефект, но втория / при друг лекар /, вената се прибра. Трябваше да се повтори след около година, но по финансови проблеми, не го направихме. Сега вената е в стария си вид.

# 8
  • Canada
  • Мнения: 649
karelia79, би ли дала повече инфо за този доктор?
Ами докторът е Ангел Ангелов - аз ходих при него в клиника Темелков. Преди година ходих пак в Темелков при друг доктор - Стефанов и той също ми беше препоръчал тази терапия, но тогава не посмях...
А на дъщеря ти кой доктор й слага инжекциите и боли ли? Има ли белези?

# 9
  • Мнения: 2 898
Първият път - Големанов, но не е доволна. Втория - доц. Княжев. Белези няма, но поставянето не е много приятно.

# 10
  • Canada
  • Мнения: 649
Първият път - Големанов, но не е доволна. Втория - доц. Княжев. Белези няма, но поставянето не е много приятно.
Ами тя май е ходила при най-известните. Аз мислех да ходя при някой от тях, но Големанов не ми вдъхна доверие, а за Княжев чух и отрицателни отзиви... Благодаря ти за отговора, понеже доста ме е страх...

# 11
  • Мнения: 0
Разширените вени са сериозно заболяване, което може да доведе то тромб. Бих препоръчала да взимате билки за поддържане еластичността на съдовата стена и за намаляване на тромбообразуването. Хората с такъв проблем обикновено имат фамилна обремененост. Полагайте системни грижи за съдовете си - храната е важна (да не се допуска повишен холестерол и триглицериди), защото това допълнително ще обремени кръвоносната система.

# 12
  • Мнения: 397
 PeaceПоне сега на пазара има много и таблетни форми.Доколкото разбирам тази терапия е повече с козметичен ефект,без да лекува причината.А така вместо да се изписват вежди, се вадят очи.В крайна сметка каква и е цената?

# 13
  • Canada
  • Мнения: 649
Рол, цената не е висока. Тя зависи от доста неща, но за моят проблем ще е около 100-200 лева. Но си права, че това не решава проблема. Така или иначе аз възнамерявам да взимам и допълнителни билкови хапчета, както и да положа всички усилия да не ги натоварвам допълнително, но ми се иска и видимо да ги премахна ако мога... Embarassed

# 14
  • Мнения: 397
Правилно си решила,освен да е здрав,на всеки от нас му се иска да изглежда и добре.Видимите разш.вени налагат доста ограничения в облеклото напр.,пък нали сме жени все пак  Simple Smile WinkЗа коломаска трябва да забравиш...Има и хомеопатични лекарства,които можеш да вземаш.

Общи условия

Активация на акаунт