Към майките раждали секцио!

  • 49 602
  • 191
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 149
bebetuuu , напиши в Експертно търсене думичката секцио и ще ти излязат много теми.
Раждала съм два пъти по този начин и отново бих избрала секцио, въпреки, че имам и едно нормално раждане пак без болка.

Писала съм няколко пъти в другите теми.
Ако ти се рови, ще се сдобиеш и с повече информация.

# 16
  • Мнения: 303
Аз пък болката от секциото вече я забравих. Белега си личи, но се скрива, дори и много плитки бикини. Притиснението ми дойде сега 8 месеца след раждането отидох на гинеколог, за да обсъдиме поставянето на спирала и д-ра каза, че разреза на матката ми още не е зарастнал хубаво и го е страх, че и при най-внимателното поставяне, може да се получи разкъсване. Та сега проблема ми е, че ако случайно забременея, дори и аборт не мога да направя. Хапчета не мога да пия, докато кърмя. Вече ме е страх и секс да правя, докато след нормалното раждане нямаше такива проблеми.
Колкото до болката - не се плаши, все пак са само няколко часа от целия ти живот.
Леко раждане ти желая, независимо кой начин си избереш!

# 17
  • Мнения: 100
Задължително ли е ако си родил веджъж секцио и вторият път да е секцио? И как така по желание? В смисъл без за има нужда ли? Тук май не се прави това за това ми е любопитно...

# 18
  • Мнения: 514
Задължително ли е ако си родил веджъж секцио и вторият път да е секцио? И как така по желание? В смисъл без за има нужда ли? Тук май не се прави това за това ми е любопитно...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=432846.0  newsm10 тази тема ще ти е полезна

# 19
  • Мнения: 119
Първия път родих секцио, бебето беше седалищно. Втория заради първия.
Почти не ме е боляло, само ми беше неприятно раздвижването. Дори втория път след прибирането от родилния дом с Борис не се усетих и грабнах София на ръце и я разцелувах, тя тежеше 11 кила.
През цялото време си приказвах с екипа, които подробно ми обесняваха какво се случва, което пък ме правеше много спокойна. Веднаха като ми като ги извадиха и ми дадоха да ги видя, дори Борето изплака пред очите ми.  Heart Eyes
И давата пъти съм си гледала сама бебетата без никакъв проблем.
Белег почти нямам..
И за край, ако имам трето дете със сигурност пак ще го родя секцио.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Задължително ли е ако си родил веджъж секцио и вторият път да е секцио? И как така по желание? В смисъл без за има нужда ли? Тук май не се прави това за това ми е любопитно...
Не е задължително и втория път да е секцио, зависи колко време е минала от първото, зависи от лекаря, зависи и от родилката.
Тук има секцио по желание на майката, не официално, разбира се.  Peace

Към авторката - два пъти така съм раждала, по мед. причини, но такова беше и моето желание. Първият ми син беше 3640/53, втория 4000/54.
И двете операции минаха много леко и се възстанових много бързо. Особено втория път - в операционната беше и много весело, разменяха се страшни бъзици и се тресях от смях, не усетих никакво напрежение или притеснение.
Белега зависи освен от шивача, и от типа кожа - моите избледняват и стават с цвета на кожата, много тънки.
От опит мога да кажа, че е хубаво да ти сложат торба с пясък на корема веднага след операцията, както и да те раздвижи специалист - след 10 минути упражнения в леглото си станах без проблем.  Peace Също така е много, много важен анастезиолога!

# 21
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 532
родих секцио заради операция на гръбнака и невъзможноста според АГ-то да напъвам......
бебето тръгна да се ражда 20дни преди термина - 3.300кг. се роди 47см - незряло според микропедитрите  Wink
пълна упойка защото заради гръбнака друга е забранена в моя случай и така......
миже би защото имам опит с операциите ,ази беше като другите-единственото нещо което ми беше тежко бяха контракциите след това-ужаснииии  Crazy
а и да не забравя-моя разрез е вертикален от пъпа- имах вътрешен хематом ими херния и те не разбраха   hahaha -тъпаци

# 22
  • Мнения: 925
И аз родих секцио по медицински причини - тесен таз в комбинация с голяма глава на бебето . Самата операция мина доста леко, след това при възстановяването понаболяваше малко, но все пак на следващия ден си припках из отделението без проблем  Peace Синът ми се роди 3.650 кг., две седмици преди термин. Изписаха ме от болницата даже един ден по-рано, защото не издържах там, после си се грижих сама за него, и не съм имала никакви проблеми  Peace Белегът ми още се вижда, но значително е намалял и наистина няма как да се види дори и от най-плитките бикини  Wink
А иначе не е задължително ако си родил първият път със секцио и втория да е така, но всичко зависи от наблюдаващия бременността лекар  Peace
Не се притеснявай и леко раждане  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 139
Родих секцио по собствено желание Peace
Не съм имала проблеми с възстановяването.
Бебо се роди 3150/50см, 10 дена преди термин Peace

# 24
  • Мнения: 2 005
Родих първото със секцио. Болката при раздвижването беше съвсем търпима, спомените ми са хубави. Възстанових се много бързо.
Родих второто по нормален път. Изживяването е несравнимо. Разбрах какво съм изпуснала първия път. А възстановяването - нямаше такова. Все едно не бях раждала.
Не бих избрала секцио по желание. Успех, каквото и да решиш.

# 25
  • Мнения: 22 408
Белега още на 1та година почти не си личеше..
Болката беше първите 3-4дни, защото шевовете много опъваха, после вече не се усещаше почти, а след 10тият ден като ги махнаха съвсем забравих за това.
Бебето се роди 1850гр, 40см.
Секциото се налагаше по медицински причини.

# 26
  • Мнения: 920
Родих секцио по медицински причини, бях се засилила нормалмо да раждам, но не се получи.
Прагът на болката е различен за всеки, след като ме оперираха ме вдигнаха за раздвижване на 12 час, болеше ме много, ако някой ти казва, че не боли не се вързвай. Та болката при мен беше силна, но търпима, на съседното легло имаше момиче, което плака от болка два дни. на Третия ден вече нещата при мен изглеждаха по - обнадеждаващи и не ме болеше толкова. След втората седмица се чувствах що - годе добре. Бебето ми го донесоха на 18 час можех да се грижа за него без проблем.
Белегът ми си личи, но е малък. Учудвам се, че на някои мами им е изчезнал напълно. При мен няма такива изгледи, не че ме вълнува особено де. Това ми е най - прекрасния белег Simple SmileПо този повод искам да ви питам на тези, които им е заличен белега, кога се случи това и напълно ли е скрит?
Килата ги свалих, когато бебето стана на 9 месеца, тогава  се подложих на диета,и сега бягам за да сваля остатъка от 3-4 кила.

# 27
  • Мнения: 403
При мен секциото беше по спешност. Беба се заклещи някъде и нямаше мърдане - ни на пред, ни на зад. То тя трудно излезе и през разреза  ooooh! Болки не съм имала, но мен 2 дни ме държаха под лека упойка - усложнения при секциото, та се измъчих доста и се смилиха над мен Cry На втория ден след изписването вече шофирах, разнася беба и си вършех домакинската работа. Иначе се роди 3,100 кг. и 48 см. Белега още си ми стои, но гънката над операцията започва да намалява  Mr. Green та имам надежда, че нещата може и да се оправят.

# 28
  • Мнения: 616
Не се връзвай ня приказките че не боли и от 4-ия ден си на крака. В реанимацията бяхме доста хора, не видях нито една да тича и подксача както твърдят тук. Болките са адски.
На 15-ия ден за първи път излязох от вкъщи и майка ми беше с мен за да не падна. Ходех присвита. До 10-ия ден бях плътно на обезболяващи. Може да ти изглежда, че контракциите са болезнени - за мен бяха, но болката след секцио е неописуемо повече.

# 29
  • Мнения: 134
Не се връзвай ня приказките че не боли и от 4-ия ден си на крака. В реанимацията бяхме доста хора, не видях нито една да тича и подксача както твърдят тук. Болките са адски.
На 15-ия ден за първи път излязох от вкъщи и майка ми беше с мен за да не падна. Ходех присвита. До 10-ия ден бях плътно на обезболяващи. Може да ти изглежда, че контракциите са болезнени - за мен бяха, но болката след секцио е неописуемо повече.
А защо мислиш че другите мнения не са искренни и с цел да подведът....? много странно....

Общи условия

Активация на акаунт