работа и бременност

  • 2 255
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Здравеите мили МАМИ.от доста време сам фенка на този форум но се притеснявах да ви пиша,но ето че накрая се реших.Когато се правят опити за бебе, една жена  трябва ли да се пази да не вдига много тежести (работата ми е такава) или чак когато има потвърдена бременност трябва да внимава.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 092
Ами хубаво е да се пазиш. Още повече, че когато има потвърдена бременност тя ще е на 2-3-4 седмици...
Давай колкото е възможно по полека.

# 2
  • Мнения: 139
благодаря ти Женя,но искам да попитам колко килограма е допустимо да вдига и как това влияе на може би оплодената яицеклетка.

# 3
  • Мнения: 442
Честно казано нямам представа дали има някакви допустими килограми, но аз лично се пазя, внимавам да не се петоварвам особено и да се напъвам излишно..например преди разнасях прахосмукачката(тя е доста тежка), а сега вече си я суркам из апартамента, не местя сама мебели и прочие...,защото както каза Женя докъто ти разбереш вече си в 3-4 седмица, които са важни за закрепянето на бебока...,но пак зависи предполагам.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 698
zai4eto 81 извинявай, но ти по колко кила носиш? всъщност каква ти е работата?товариш-разтоварваш..? newsm78

# 5
  • Мнения: 1 844
Категорично не бива да вдигаш тежко. Нямам идея колко килограми са допустими по учебник,но според мен най-добре хич да не вдигаш тежко.

# 6
  • Мнения: 1 092
гледах сега разни статии, навсякъде пише, че килограмите са индивидуални за всеки . За някой 5 за други 10 ..

# 7
  • Мнения: 722
Моята работа също е свързана със вдигане на тежко. Докато бях бременна (неуспешно Sad) почти престанах да ходя на работа. Отивах, записвах се и си тръгвах. През повечето време си почивах вкъщи. Все пак понякога си вдигах кашоните.
 Аз също смятам, че тежестта е индивидуална за всеки. Аз лично за следващата ми бременност съм решила да не се помръдвам за нищо. Девет месеца ще си ги изкарам на легло, друг да мисли за чистене и вдигане на тежести.

# 8
  • Мнения: 139
много ви благодаря момичета,ще гледам много да не се натоварвам.желая късмет на всички и дано да видим скоро, лентичка с  2 чертички.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 698
..така и не разбрахме каква е тази работа.....честно казано ми се струва адски странно да карат жена да вдига тежко... newsm78

# 10
  • Мнения: 139
едва ли в чужбина е странно една жена да работи наравно с мъжете,дори и да ''товариш-разтоварваш''.

# 11
  • Мнения: 722
..така и не разбрахме каква е тази работа.....честно казано ми се струва адски странно да карат жена да вдига тежко... newsm78
За авторката не знам каква и е работата, но аз съм мърчандайзер и да ти кажа (напиша де Wink)доста кашони си вдигам. Допълнително работя със търговския представител, което значи още кашони.
Предполагам, че авторката работи нещо подобно.

# 12
  • Мнения: 139
нещо подобно е и моята работа и затова зададох  въпроса си.в краина сметка незная как стоят нещата с бременността и как трябва да се пазя.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 698
..така и не разбрахме каква е тази работа.....честно казано ми се струва адски странно да карат жена да вдига тежко... newsm78
За авторката не знам каква и е работата, но аз съм мърчандайзер и да ти кажа (напиша де Wink)доста кашони си вдигам. Допълнително работя със търговския представител, което значи още кашони.
Предполагам, че авторката работи нещо подобно.
мм кофти, еми ...незнам...

# 14
  • Мнения: 1 092
..така и не разбрахме каква е тази работа.....честно казано ми се струва адски странно да карат жена да вдига тежко... newsm78

За жалост има много неща за работене от жени , където се налага да се вдига тежко. На мен също ми се налага, въпреки, че в момента работя за себе си, но не мога всеки път да седя и да чакам мъжа ми да се притече на помощ (просто не е там винаги). Откекто правим бебе се опитва да е по-често там, а аз да не си давам много зор като не е и гледам да го карам по-бавно и по откъм привлачване, но има  си го тежкото...

Общи условия

Активация на акаунт