Тютюнопушене и кърмене

  • 8 710
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 960
Това означава ли,че е пушила и по време на бременност?
Ох,не може две дини под една мишница.
Голяма работа,че кърми когато и пуши. newsm78

Голяма е, да.
За вредата от никотина никой ли не е чувал?


 Shocked
Оп паааа.
Хайде сега по-лекичко за да се разберем. Wink
Та искам да кажа за тези,които не са ме разбрали:
Няма никакъв смисъл да кърми щом пуши.
Достатъчно време е тровено,ако е пушила бременна.
Каква е ползата от кърменето щом пуши?
Дано да съм била ясна.

# 16
  • Мнения: 960
Това означава ли,че е пушила и по време на бременност?
Ох,не може две дини под една мишница.
Голяма работа,че кърми когато и пуши. newsm78
Да, пушуше и през бремеността Sad.  Страстен пушач е, сега не знам колко действително ги е намалила, но пуши и кърми  Rolling Eyes

Мила, ти като нейна приятелка знаеш,че човек сам кове съдбата си и ,че приятелите са приятели,но тя сама ще си реши какво да прави.
Загрижена си за нея,но пък тя ще почне да се крие от теб и така да лъже и себе си.
Изкажи си мнението,а от там вече тя да се оправя.
И моя приятелка пушеше през бременността и не искаше да кърми за да не ги спира.

# 17
  • Мнения: 1 125
Каква е ползата от кърменето щом пуши?

Ползата е следната - осигурява на бебето имуноглобулини и растежни фактори (все още не идентифицирани от науката, но създадени от природата!), което обикновено е по-полезно за бебето, в сравнение с АМ, лишено от тях  и незамърсено от цигарения дим! Освен това, пушенето през бременността е по-вредно от пушенето по време на кърмене! (независимо че сред народа е разпространено обратното твърдение, без да е обосновано!).

# 18
  • Мнения: 84
Има доста статии-до 4-5 цигари може пред това да не кърми. Аз самата правя така при това вече 1 година цедя-бебчо не сучи! Не е фатално.А градския въздух на който ги разхождаме и храните,ит.н.До няколко дневно и това е.

# 19
  • Мнения: 9 814
Поредната тема, в която ще се търсят научно обосновани оправдания.
Не го правете дами. Пушете си и си кърмете. Градският въздух, микровълновата, даже и присмърдващите таткови крака тровят бебето, какво е и малко никотинец и разни други отрови в кърмата. Бели кахъри.

# 20
  • Мнения: 266
Аз не виждам смисъл да се дискутира тази тема, за всички е ясно кое е по-добре, за всички е ясно, че една кърмачка трябва да се откаже от вредните си навици. "Не мога да откажа цигарите" означава "Не искам да откажа Цигарите", защота те не са жизнено необходими и щом аз и много като мен са успяли значи е в сферата на човешките възможности. Ако новороденото ти дете не може да те накара да промениш начина си на живот, не знам какво може...

# 21
  • Мнения: 152
Аз не виждам смисъл да се дискутира тази тема, за всички е ясно кое е по-добре, за всички е ясно, че една кърмачка трябва да се откаже от вредните си навици. "Не мога да откажа цигарите" означава "Не искам да откажа Цигарите", защота те не са жизнено необходими и щом аз и много като мен са успяли значи е в сферата на човешките възможности. Ако новороденото ти дете не може да те накара да промениш начина си на живот, не знам какво може...
newsm10
Каква е ползата от кърменето щом пуши?

Ползата е следната - осигурява на бебето имуноглобулини и растежни фактори (все още не идентифицирани от науката, но създадени от природата!), което обикновено е по-полезно за бебето, в сравнение с АМ, лишено от тях  и незамърсено от цигарения дим! Освен това, пушенето през бременността е по-вредно от пушенето по време на кърмене! (независимо че сред народа е разпространено обратното твърдение, без да е обосновано!).

И след като имуноглобулините и растежните фактори са все още неидентифицирани от науката, как да смятаме, че след постъпването на многото вредни вещества от цигарите, те ще останат непокътнати?

"При жени кърмачки, които пушат, съдържанието на никотин в един литър кърма може да достигне 0,5 мг; в същото време смъртоносната доза от тази силна отрова е 1 мг на 1 кг от теглото на бебето. Децата на пушещи кърмачки обикновено са слаби, развиват се лошо, изложени са на простудни заболявания, спят лошо, работата на червата им се разстройва." Да не говорим за другите 4 000 съставки.

# 22
  • Мнения: 9 481
Има доста статии-до 4-5 цигари може пред това да не кърми. Аз самата правя така при това вече 1 година цедя-бебчо не сучи! Не е фатално.А градския въздух на който ги разхождаме и храните,ит.н.До няколко дневно и това е.

"Пушете и пийте майкииии..юруш на маслините" ooooh!

Айде стига с подобни абсурдни изказвания! Stop
На продукта (кутията с цигари) производителя е написал "води до рак, до белодробни проблеми, може да причини смърт и т.н.", ама не вреди на бебето което майката кърми след като е пушила?!?!!? Да бе да-пушете смело, к'во ще му е Whistling

# 23
  • Мнения: 960
Кучетата си лаят,кервана си върви.
Да,наистина ние само си дискутираме и си правим вятър на пръстите Wink
Дреме й на майката за нашето мнение и за това спирам до тук. Hug
Може 5-6 цигарки,една тревичка или до 2 най-много, а ако има и екстази ще спи бебче добре. Mr. Green
От всичко,но по малко.
За да свикне бебето с вкуса от малко,а не после да се дърпа и да пробира. #2gunfire

# 24
  • Мнения: 2 457


"При жени кърмачки, които пушат, съдържанието на никотин в един литър кърма може да достигне 0,5 мг; в същото време смъртоносната доза от тази силна отрова е 1 мг на 1 кг от теглото на бебето. Децата на пушещи кърмачки обикновено са слаби, развиват се лошо, изложени са на простудни заболявания, спят лошо, работата на червата им се разстройва." Да не говорим за другите 4 000 съставки.
В такъв случай, не е ли по-добре АМ ? Наистина не съм запозната с рисковете за здравето бебето поемащо кърма, в която има отложени дори минимални количества никотин. Аз не пушех нито през бремеността, нито през периода на кърмене. На менетне съм, че ако ще се тровя - ще тровя само себе си. В къщи не давам да се пуши, детето ми е на 2 годинки и цигарен дим не давам да помирише дори  Stop.

# 25
  • Мнения: 2 457
Да допълня само, че нежеланието й да спре цигарите се обосновава и с това, че тя има по-голямо дете на 7 години, през бремеността и кърменето с което, пак е пушила. Казва- ето живо и здраво е, нищо му няма. Та затова така си кара през просото и не се вслушва в съвети. Плюс това докторът й казал че може до 5-6 цигари да пуши  Confused

# 26
  • Мнения: 1 125


"При жени кърмачки, които пушат, съдържанието на никотин в един литър кърма може да достигне 0,5 мг; в същото време смъртоносната доза от тази силна отрова е 1 мг на 1 кг от теглото на бебето. Децата на пушещи кърмачки обикновено са слаби, развиват се лошо, изложени са на простудни заболявания, спят лошо, работата на червата им се разстройва." Да не говорим за другите 4 000 съставки.
В такъв случай, не е ли по-добре АМ ?
...

Може и хипотетично да може да се достигне до съдържание 0,5 мг никотин в литър кърма, ако се пуши много  Rolling Eyes

Парацетамолът в голямо количество (например 10 таблетки, изпити на веднъж) може да причини трайни увреждания на черния дроб на възрастен, и с голяма вероятност смърт. Обаче 5 таблетки за деня, изпити през равни интервали, не се считат за вредна доза. Освен това и на бебетата се дава (сиропчето Панадол визирам ...).

# 27
  • Мнения: 686
   Оф, като прочета доктора е казал, че може и направо ми се обръща кръвообращението  :bad-   words: Направо незнам какви са тези лекари, къде са го прочели и с какъв акъл го казват. Айде има майки големи бели птици, но и лекарите ли са ни такива  Crazy Те и за бременноста така пак се изказват, можело, как в цял свят обесняват колко е опасно, само в БГ не е. Сигурно са некви спецални цигари... Аз ако пуша не бих кърмила изобщо, да мериш на кантар колко е полезно едното, колко вредно другото е супер несериозно. Ако ще кърмиме само да се хвалиме по форумите и съседките - аз кърмих 2 години, ми мерси. Да не говорим, че някоя като ми каже ма то само 6 цигари съм сигурна, че са минимум 16.

# 28
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
За мен кърмене и пушене са несъвместими неща. Много ме е яд на майки който пушат и кърмят само и само да не дават пари за АМ. Щом имат за цигари трябва да имат и за АМ.
Единствено приемам да кърмят тези който могат да се задоволят до 3 цигари на ден.

# 29
  • Мнения: 266
Много ми е смешно как някои сравняват последствията от цигарите и съдържащите се в тях няколко хиляди токсични вещества  с тези на парацетамола.... Парацетамол даваме при необходимост, когато детето се нуждае от това и е застрашено здравето му, а цигарен дим защо трябва да поемат още докато се родят, ежедневно??? Както беше писал някой - за да свикват! Ми налейте им и една водка с утеха и там каквото си трябва да знаят за какво става въпрос... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт