Клостилбегит

  • 6 405
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 381
Zdraveyte!Na moq priqtelka, koqto pravi opiti da zabremenee sa predpisali Kostilbegit.Nqkoy vzimal li e ot tqh?Molq Vi za mneniq!Predvaritelno Vi blagodarq!

Последна редакция: вт, 01 ное 2005, 16:45 от Ва

# 1
  • Мнения: 7 716
Пиши на кирилица!
Дай да прочете ТАЗИ СТАТИЯ.
Аз съм взимала един месец - резултатът беше три фоликула.
Обикновено имам по един.

# 2
  • Мнения: 1 612
Пила съм го 2 пъти по 3 месеца.
Първите три месеца образувах по 3-4 фоликула, а при последните стимулации - по 5-6 във всеки яйчник.

# 3
  • Мнения: 507
Здарвей daisy_st ,
Аз също съм пила Клостилбегит, за стимулация на овуто, в продължение на 3 месеца и на третиа месец забремениях.
Лошото е, че докато ги пиех качих и килограмчета, но си заслужава. Ще отслабна като родя живот и здраве.
Успех на твоята приятелка    bouquet

# 4
  • Мнения: 2 381
Благодаря Ви за отговорите !!!
Пожелавам Ви успех!  newsm17
А на теб, GeryD - леко бременеене! smile3525

# 5
  • София
  • Мнения: 3 123
аз този месец пих 5 дни 2х1 и имах 1 фоликул 21мм(в десен яйчник,в левия-нищо)-в понеделник,а утре пак ще отида да видим какво е станало с него.
 Мен ендокринолога ме кара да изследвам хормоните преди да пия Клостилбегит,после пак като го свърша(само Е2,ФСХ ,ЛХ) и след още 5 дни пак.След приема,ЛХ и  Е2 се повишиха страшно много,а ФСХ съвсем малко.
 Вие изследвахте ли хормони докато го пихте и повлия ли ви на ФСХ.
 Нещо ми е странно(и на лекаря ми също),че всички хормони са ми наред,а цикъла (дори след лапарото) не е особено редовен и няма ову. Sad

# 6
  • Мнения: 2 381
Здравей, angels_zg!Благодаря ти за отговора!
Всъщност това се отнася за моя приятелка, която ме помоли да попитам във форума за мнения.Тя ми каза вчера, че още не е запонала таблетките.Нямам информация дали изобщо  е посетила ендокринолог.До два дни ще ти изпратя отговор!
Пожелавам ти всичко най-добро!! newsm17

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз от общо 6 месеца на клостил х2 на ден само два месеца имах доминантен фоликул, през другите само кистички. Най-важното е да се следи редовно на ултразвук.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз от общо 6 месеца на клостил х2 на ден само два месеца имах доминантен фоликул, през другите само кистички. Най-важното е да се следи редовно на ултразвук.

и мен ме съмнява,че правя кистичка.Имам само 1 фоликул,който за 3 дни нарасна с 10мм. Shocked и вече е 32мм.-това дали е нормално Thinking.На лекар съм пак чак другата седмица в четвъртък и се надявам да се е спукало туй чудо.

# 9
  • Мнения: 256
Аз мисля, че не е нормално фоликула да е 32 мм.
Не ти ли сложиха Прегнил за спукване?

# 10
  • София
  • Мнения: 3 123
не,а съм на лекар пак чак в четвъртък Crazy

# 11
  • Мнения: 2 381
Здравей, angels_zg!
Приятелката ми е била при ендокринолог, откъдето са й казали, че всичко било наред.От днес тя взима Клостилбегит, но е притеснена, че досега не е забременяла.
Между другото относно съмненията ти за киста:аз имах преди 5 години.По време на полов контакт почувствах силна болка.След гинекологичния преглед, се оказа, че се е пукнала точно тогава.
Дано при теб всичко да е наред след прегледа ти в четвътак  bouquet

# 12
Здравейте!
Току-що се регистрирах във форума. Миналия месец пих Клостилбегит за първи път от пети до девети ден по 1 таблетка. Не са ми проследявали фоликулите. Така или иначе сега се чудя дали да го пия и този месец, защото прочетох в една статия, че предизвиква повишаване на ФСХ, а моят беше 30 при норма максимум около 12!!!!!!!!!!! newsm78. Много ми е притеснено и не знам какво да правя. Някой има ли идея.

# 13
  • Мнения: 7 716
Откъде си?

# 14
  • Мнения: 3 010
Мойта "идея" е отиди сега поне да видят какво е състоянието и едва след това се консултирай с лекаря дали да го продължиш. Важно е защото, ако се е получила киста, не бива да го пиеш, според мен. Аз съм като теб, този месец за пръв път пих Клостилбегит и си мислех да не ходя на фоликулометрия, да но добре, че доктора беше категоричен и се оказа, че не пукам фоликула. Т.е след Клостил яйчниците реагират добре, но доминантният фоликул не се беше спукал  Close . И селдващият месец ще сложим Прегнил /за пукане  Laughing/.

# 15
  • София
  • Мнения: 6 360
Здравейте!
Току-що се регистрирах във форума. Миналия месец пих Клостилбегит за първи път от пети до девети ден по 1 таблетка. Не са ми проследявали фоликулите. Така или иначе сега се чудя дали да го пия и този месец, защото прочетох в една статия, че предизвиква повишаване на ФСХ, а моят беше 30 при норма максимум около 12!!!!!!!!!!! newsm78. Много ми е притеснено и не знам какво да правя. Някой има ли идея.

аз имам идея. първо седни и прочети ето тази статия, посветена на Клостилбегита и стимулацията:
http://www.zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=228

от нея ще придобиеш представа какво е това стимулация, какво е Клостилбегит, кога и при какви условия се пие.
след като прочетеш статията, надявам се, че ще съумееш сама да си отговориш на въпроса дали да пиеш пак Клостилбегит без лекарско предписание и без лекарско наблюдение...

ако все още се колебаеш, ето и моят отговор: Клостилбегит се пие не повече от 3 месеца последователно, и не повече от общо 6 месеца в живота. пие се САМО при наличие на показания за това, САМО след лекарско предписание и САМО след лекарско наблюдение на процеса на узряване и пукане на фоликулите. ако преди това не е правена спермограма и не е изследвана проходимост на тръбите - предписването на Клостилбегит от страна на лекаря граничи с престъпление. ако лекарят назначи Клостилбегит и след това не проследи ефекта от лечението - това е престъпление.

# 16
Всъщност предисторията е, че през 2004 през февруари имам спонтанен аборт в 15 седмица, след това в края на годината след БХС и амниоцентеза се установи ринг Y хромозома и ме посъветваха почти категорично да прекъсна бременността (тогава 23 седмица). От началото на 2005 г. започнах да ходя при един доктор, направихме си кариограма - ок е и на двамата с мъжа ми, неговата спермограма е в норма, нямам антифосфолипиден синдром, от хормоналните ФСХ ми е 30 (почти три пъти над максималната горна граница), а другите са в норма, въпреки, че докторът ми каза, че прогестеронът е сравнително нисък. Каза ми също, че понеже съм вече на 30 не можело да се чака природата да си свърши работата, а трябвало да се подпомогне със стимулация с Клостилбегит. Прз септември започнах да го пия, но след втората таблетка започна да ми става много зле и след третата го спрах. Продължих само с Дуфастон още 2 месеца и си мерих температурата. По изчисленията на доктора нямам овулация, въпреки че МЦ е двуфазен, защото разликата между средната температура в първата и втората фаза е по-малко от 0,4 градуса. Миналия месец пак пих Клостилбегит и си правих тестове за овулация, според които имах такава. Докторът обаче не намери за необходимо да ме прегледа с ултразвук, което е доста притеснително. Днес прочетох разни неща за страничните ефекти от стимулацията и най-вече се притеснявам заради ФСХ. Той като гледа резултатите от изследваията не се обезпокои ни най-малко. И въпреки, че изразих моите тревоги по отношение на ФСХ и стимулацията, той каза, че няма никакъв проблем и по-добре да не чета нищо, за да не се побъркам. Днес трябва да започна (евентуално) с Клостилбегита, но почти съм решила да не го пия. Записах си час при една докторка, но е чак на 22-ри. Това е. Май се поувлякох с писането.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 360
Мира, след всичко, което прочетох, оставам с твърдо мнение, че трябва да потърсиш друг лекар и се радвам, че си предприела стъпки в тази посока.
ако ФСХ, измерен между 3-5 ден от началото на менструалния ти цикъл наистина е 30, то Клостилбегита нищо няма да направи за теб и бих ти препоръчала консултация със специалист по намален яйчников резерв, какъвто например е д-р Владимиров (www.ivf.bg).
а не е ли възможно да има грешка в това високо ФСХ? повторено ли е изследването в следващ цикъл? нали говорим за ФСХ, измерено в началото на цикъла?

# 18
Честно казано, не си спомням на кой ден беше, а само, че референтните стойности бяха от около 2 докъм 12 за този период от МЦ. Това изследване го правих пролетта. Докторът ми каза, че не трябвало да си правя пак Confused И аз се успокоих и игнорирах този въпрос, а сега като се замисля, ме хваща шубе. Не знам обаче сега като съм пила Клостилбегит 1 месец и Дуфастон 4, дали ако си направя хормонални изследвания ще са реални резултатите. Но пък сега като пих Клостилбегита отчетох овулация. Не знам вече. Ще отида на преглед при д-р Виолета Димитрова, при която си записах час за 22-ри. Знам обаче, че при колкото повече доктори се ходи, толкова повече се объркваш и накрая може и до лудост да те докарат. А този д-р Владимиров добър ли е?

# 19
  • София
  • Мнения: 6 360
д-р Виолета Димитрова е голям специалист по фетална морфология, патология на бременността и ултразвук, но не съм сигурна доколко е специалист по репродуктивна ендокринология, какъвто е твоят проблем.
д-р Владимиров е специалист точно по тези проблеми, затова ти го препоръчах.

# 20
  • Мнения: 230
Здравейте момичета !!! Знам, че от доста време не съм писала ама се опитвам и да завърша и ми е малко нанагорно. Фактът, че с бебеправенето не се справям много добре допълнително ме тревожи  smile3518.Та на въпроса - имам отвратително нередовен цикъл, пробвах с тестове за овулация някак да го хвана зайчето ама само дадох доста пари, защото не ме огря цели три месеца,т.е. нямах менструация, което е много често за мен. И естествено напълно несъвместимо с желанието ми за бебе. отидох при моя гениколог и направихме хормонални изследвания и се оказа че прогестерона е малко под нормата. Той ми предписа дуфастон и клостилбегит по схема и каза, че така със сигурно ще забременея. Това, което неми стана ясно е кога трябва да стане забременяването - по врреме на приема на лекарствата или след това се проявява ефектът им. След като ги пих тези лекарства предния месец сега ми дойде, на 05.12.05. И сега не знам какво да правя - да ги пия ли пак , да ходя ли на лекар, виждам има овулационен календар ама аз как да го ползвам като не мога да определя колко ми е цикъла щото е нередовен. Простете ми ако съм многословна, но съм си правила много изследвания - уж анатомично всичко е ок, пила съм много пъти хормонални препарати, всеки месец вися при лекаря и тц, няма никой. Как така съм наред, а пък нищо не става newsm78. На 27 години съм и много се притеснявам, не искам да превръщам бебеправенето във фикс идея и ми е много мъчно, че интимността с партньора ми за почва да ми тежи - нали разбирате не мога да се отпусна, напряга ме мисълта дали ще стане този път или...Чувствам се един вид изпозвана - нали един вид айде да правим секс  щото бебето трябва да стане...Как така по филмите става от поглед...Аз винаги съм си мислела, че създаването на новия живот е нещо прекрасно и някак на магия, романтично...Не знам дали ме разбирате. Надявам се някой да ми отговори...каквото и да е  cry

# 21
  • Мнения: 7 640
yo, ти проследи ли дали имаше овулация преди да ти дойде? Това ще даде отгавор на въпроса ти дали да повториш курса с препаратите, които си хила, макар че лекарят би трябвала да ти обясни по-подробно.
И друго-хубааво ти е нередовен цикъла, все пак го има, така че -ГОРЕ ГЛАВАТА.
Не пишеш от колко време опитвате, а също е важно да направите спермограма на кандидат-бащата. Нямя полза да се тъпчеш с хормони на сляпо.
Успех!

# 22
  • Мнения: 7 716
Не трябва да пиеш клостилбегит без преглед в началото на цикъла.

# 23
Благодаря, Jam!
Записах си час за утре при д-р Владимиров. Мислех да ида при Димитрова, защото тя ме прие, когато ми прекъснаха втората бременност поради хромозомна аномалия. После всъщност се замислих, че не знам дали тя се занимава с проблемно забременяване.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 123
yo,твоя лекар наблюдава ли те докато пиеше Клостибегита,ако не е,по-добре го сменяй.Щом не знаеш ,кога е била овулацията-явно не са те гледали.Безсмислено е да пиеш Дуфастон от някой си ден-пие се след овулация.
 Моя съвет е да си намериш свестен лекар,който да знае какво прави.
 Аз също бях с такъв цикъл-нямаше го по 4-5 месеца.
 Ако си от София,мога да ти препоръчам страхотен лекар.

# 25
Здравейте всички!
Днес бях на преглед и се установи, че Клостилбегита ми влияе добре, имам 3 фоликула в единия и 2 в другия яйчник. Според доктора вероятно високото ФСХ е лабораторна грешка, защото иначе според него, не би трябвало яйчниците ми да реагират на стимулацията. Днес ми е 11ти ден. В края на другата седмица пак ще ходя да видим дали са се спукали фоликулите.
Приятен ден на всички Simple Smile

# 26
  • Мнения: 533
Поздравления Мира! Стискам палци всичко да е наред! Попаднала си на добър специалист Grinning

Общи условия

Активация на акаунт