До всички бъдещи майчета!!!Не ползвайте услугите на този доктор!

  • 4 980
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
 Искам да се обърна към всички бъдещи майчета!Момичетар по никакъв повод недейте да ползвате услугите на д-р Дуковски!!! Той е един меркантилен и безотговорен човек, чиято единствена цел е да ви вземе парите! Този човек трябваше да ме изражда, а той дори не присъства на раждането ми. Благодарение на него попаднах на дежурния екип в Майчин дом, който си остави ръцете  върху мен- бях цялата разкъсана отвътре и отвън, като външните шевовете ми се отвориха и се наложи да ме шият отново. Не искам да ви обяснявам как съм се чувствала и какво съм преживялар на никого не го пожелавам. Затова реших да ви разкажа за моите премеждия с въпросния доктор, за да ви предпазя по някакъв начин от подобни неприятни емоции. За съжаление са оказва, че дори когато човек иска да си плати, пак може да попадне на некоректно отношение.
Съжалявам ако съм ви стресирала, сигурно не всички доктори са като този, но все пак се пазете от него!! На всички ви пожелавам леко раждане и успех Laughing

# 1
оооооооо, познато име! И как се държа с теб във времето, в което все пак сте се видели? Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 3 698
Точно от този доктор нямам преки впечатления, но ми е така познато да имаш уговорка, лекарят да не дойде и да попаднеш на спешният екип в МД, които да се изгаврят с теб по всички линии. Ярък спомен ще ми остане шиенето без упойка, защото "такава е практиката в болницата"...Нещо гинеколозите в МД стават все по-известни, лошото е, че нищо не се прави по въпроса.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
Понеже аз също имам уговорка и смятам той да ме изражда,ще ми разкажеш ли по-подробно как стояха нещата при теб..

# 4
ама защо не се появи? плаша се, моят док ме праща в МД.какво стана?

# 5
  • Мнения: 639
да попаднеш на спешният екип в МД, които да се изгаврят с теб по всички линии.
Сетони засрами се - така са се изгаврили с тебе, че сега имаш живо и здраво дете !!! #Cussing out
попаднах на дежурния екип в Майчин дом, който си остави ръцете върху мен- бях цялата разкъсана отвътре и отвън, като външните шевовете ми се отвориха и се наложи да ме шият отново.
Emym това ,че имаш вътрешни разкъсвания зависи единствено от твоето влагалище и от преминаващото през него бебе ! За външните разкъсвания - тъканите ти, това дали са здрави или не, дали си напъвала и дишала както трябва и разбира се размера на бебето оказват влияние !  Нелекуваните хронични влагалищни течения не са нормални за жената пък била тя и бременна, (лечение се провежда дори и по време на бременност) променят структурата на тъканите и е съвсем естествено възпаленото влагалище да се разкъса.  Рани се отварят по две причини - порадиналичието на инфекция или при наличието на подлежащ хематом ! Естествено е като имаш инфекция на влагалището да се опорочи и шева на перинеума (независимо дали става дума за спонтанно разкъсвани или за епизиотомия) и да се отвори. Отворени незарастнали първично рани се лекуват като се опреснят ръбовете на раната, отстрани се инфектираната материя и се зашие повторно.
Ядосана си на доктора, не си го изкарвай на дежурния екип ! Никой на сила не може да те задържи където и да е , да беше си отишла и да си раждаш където си искаш ! Ако беше родила в къщи сама пак ли спешните екипи в болниците щяха да са виновни за разкъсванията ти и за проблема ти с отворената рана ?
 Много е лесно  така да се говори... #Cussing out
Всеки пациент си заслужава доктора !

# 6
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Аз не съм раждала при Дуковски,но и друг път съм чувала,че не е от тия,дето ще се разтърчат по нощите.Иначе знам,че е добър специалист.
Остава варианта раждането да се предизвика в работно време ,удобно за него, и така да си сигурна,че ще е там.
Естествено,в такъв случай се предвижда малко по-ранна дата.
Ти решаваш.Аз за момента мисля,че това е варианта.

А сега малко оф:
nani,понеже ей сега видях че си акушерка и най-накрая искам да чуя едно професионално и надявам се честно мнение,можеш ли да си изкажеш мнението за следното:
За разкъсванията,и аз имах огромни такива освен епизиотомията - на шийката имам шев,вътрешни на влагалището и външни назад...
Бебето изкочи много бързо,на 3-тия напън и с малко "подпиране" от доктора.
И аз го знаех това за нелекуваните течения,но преди раждането ходих на сума ти прегледи,не съм се крила в къщи все пак,та не би трябвало да имам нелекувани течения,нали?
Между другото не са ми правени микробиологични изследвания на влагалищен секрет...
Имах огромен вътрешен хематом,който след ок. 1 седмица махнаха оперативно точно спешния екип,от тях имам само отлични впечатления.
Детето ми почина по-малко от 2 дни след раждането.Причината,която ми посочиха беше че е страдало от (вътреутробна?) инфекция от бета хемолитичен стрептокок от група Б.Първоначално,понеже видели че има проблем с адаптацията,ми подхвърлиха че е възможно да има комбиниран порок на вътрешните органи,който не можело да се види с наличната апаратура,но резултатът от аутопсията беше категоричен,че детето е било с морфологично правилни и  разположени органи,съответстващи на г.с.(роди се на термина)3000 гр.,50 см.
...
Тъй като конкретен въпрос така и не успях да формулирам,ако може,отговори ми ако ще и на лични - просто някакъв коментар,защо се случи това?За мен вариантите са - 1.инфекция и лекарско недоглеждане и 2.съвсем друга причина,която никога няма да разбера.
meli,това горното и към теб е адресирано,като професионалисти според вас каква е истината?
 

# 7
  • Мнения: 3 698
Сетони засрами се - така са се изгаврили с тебе, че сега имаш живо и здраво дете !!! #Cussing out
Цитат на: emym [quote
Не знам коя си, но не си човека, който да дава оценки, а го правиш, засрами се ти, говориш за моята болка и тази на другите момичета, болката и яда ни от некадърни гинеколози в МД. Моята дъщеричка я спасиха неонатолозите в МД, обичам ги, те са вълшебници и съм го писала в много теми,за спешният екип и гинеколозите...единствено аз знам какво съм преживяла и твоето мнение ми е безразлично, защото е глупаво да даваш оценки незапознат и отстрани, а фразата "всеки пациент си заслужава доктора"...това немога да го коментирам...

# 8
здравейте бъдещи и настоящи майки.Аз пиша по повод некадърните  доктори, с които явно много от нас са се сблъскали, ЗА СЪЖАЛЕНИЕ!аз родих във Велико Търново и съм разочарована много.Отношението на персонала е най-малкото.Детето ми се роди и когато ще ни изписват откриха сърдечен порок, който чудя се защо едва на 4 ден?Последваха операции и куп проблеми, но важното е че детето го няма.Почина на 40 дни по време на операция в 3 градска.Сега имам редица проблеми и не мога да забременея, а вече мина 1 година от смъртта на детето.
За моя случай мога да кажа че е от немърливост и некомпетентност на тези , които се наричат доктори!
Кажете ми що за доктор е щом не можа да види такава тежка сърдечна малформация , каквато имаше дъщеричката ми?
Моля ако някай , който прочете това и който е преживял този ужас ако желае нека пише!
Последните ми думи са че едва ли ние жените очакващи деца е нормално да бъдем измъчвани така!?

# 9
  • Мнения: 639
Сетони засрами се - така са се изгаврили с тебе, че сега имаш живо и здраво дете !!! #Cussing out
Цитат на: emym [quote
Не знам коя си, но не си човека, който да дава оценки, а го правиш, засрами се ти, говориш за моята болка и тази на другите момичета, болката и яда ни от некадърни гинеколози в МД. Моята дъщеричка я спасиха неонатолозите в МД, обичам ги, те са вълшебници и съм го писала в много теми,за спешният екип и гинеколозите...единствено аз знам какво съм преживяла и твоето мнение ми е безразлично, защото е глупаво да даваш оценки незапознат и отстрани, а фразата "всеки пациент си заслужава доктора"...това немога да го коментирам...
Преждевременните раждания се дължат на аномалии или инфекции (30 % аномалии , 70% инфекции). Детето ти е живо и здраво сега - т.е. няма аномалия и слава Богу. Остава като вероятна причина инфекцията. Тя не е започнала в МД. Следях случая ти от близо, по-близо отколкото можеш да си представиш! И знам какво се е случило с теб и как са се "изгаврили" с теб. Затова ти казах да се засрамиш.
Гел - с удоволствие ще ти отговоря, на лични да не дразня хората тук.
Снежана - пороците на сърцето са много и начините по които се откриват също.      Ако малформацията е била тежка дали по-ранното диагностициране щеше да окаже решаващо значение за този нещастен изход? Не омаловажавам болката ти, страданието ти е огромно, няма по-голяма болка от тази да загубиш рожбата си. Не разбирам какво имаш в предвид от това да бъдете измъчвани така? мисля, че си търсиш виновник, за нещо , което е отредено да се случи по този начин. Не те виня, това е нормално за човек преживял подобна загуба. По подобен начин са гневни и хора болни от неизлечима болест, която ги убива. И последно - има доктори и доктори. Не всеки разбира от всичко! Затова се прави фетална морфология в определена гестационна възраст и то от специалист ехографист. Не са виновни лекарите в родилното.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 751
nani-то, дори да си права за случая на setony, нямаш правото да сипеш подобни определения, а камо ли сентенцията: всеки пациент си заслужава доктора. Познавам достатъчен брой твои колеги и колежки, години наред съм се движила сред лекари (предимно хирурзи и гинеколози), патила съм си от откровени некадърници, както и познавам истински отговорни съвестни и добри лекари (за съжаление такива последните години прогресивно намаляват). Че маса лекари ги тресе синдромът на безхаберната меркантилност е факт, известен на всички. Че т.нар. ни медицински унивеситети дават дипломи на некадърни паралии също се знае. По-лошото е, че така поставят началото на порочна практика в цялото ни здравеопазване. Страдат не само пациентите, но и способните лекари. nany, ако щеш да се стресеш да ни засипваш с профи мнения и диагнози, които няма как да оборим, десетките препатили от твои колеги най-много да ти се изсмеем през сълзи. Интересно какво би казала на родителите на русенския млад журналист, починал вчера сутринта от вирусен менингит в ръцете на лекарите от Бърза помощ "НА СТЪЛБИЩНАТА ПЛОЩАДКА В БЛОКА"?
Мами, извинете ме за грубия език, но съм адски възмутена! Докато лекарите не признаят за многото си некадърни колеги, за подкупите, безхаберието и безотговорността, ще продължаваме да си мрем, унизени и оставящи нещастни и обезверени близки... Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 3 698
Следях случая ти от близо, по-близо отколкото можеш да си представиш!
Това много ме разсмя  Joy , Нани, незнам как да те убедя и дале ще ми повярваш, че АЗ също следях случая си отблизо и дори случаят се случи с мен.Ама знам ли, може пък ти от по-близо да си го следила Thinking .
Благодаря ти, за информацията относно инфекциите, аз никога никого не съм обвинявала нито за инфекцията, нито за преждевременното раждане.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Мисля, че нападате нани от името на всички лекари.
Първо ще започна с това, че некадърни доктори наистина има...и още нещо което е по-лошо..винаги ще ги има Twisted Evil
Второ..защо слагате всички в един кюп. При положение, че влагаш цялата си любов и време в професията и най-вече се опитваш да помогнеш на хората и дойде някой и ти каже, че докторите са некадърни...е  вие как ще се почувствате Crossing Arms
Само ще кажа, че разбирам нани и се прекланям  пред нея и  един човек /тя знае кой/ и знам, че докато има хора като нани ще имам вяра за нещо добро. В какво имате вяра вие незная...не ви съдя и вас, че сте озлобени. Просто искам да помоля когато хукате някой доктор...ами казвайте му името. Да се знае към кого е насочена вашата отрицателна нагласа...а не вкупом към всичките защото повярвайте ми има истински специалисти пред които се прекланям.
Да си мерим драмите няма смисъл.
Поздрави  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 172
Точно от този доктор нямам преки впечатления, но ми е така познато да имаш уговорка, лекарят да не дойде и да попаднеш на спешният екип в МД, които да се изгаврят с теб по всички линии. Ярък спомен ще ми остане шиенето без упойка, защото "такава е практиката в болницата"...Нещо гинеколозите в МД стават все по-известни, лошото е, че нищо не се прави по въпроса.
Какъв е този спешен екип - дежурния ли имаш предвид?

# 14
  • Мнения: 3 506
Emym това ,че имаш вътрешни разкъсвания зависи единствено от твоето влагалище и от преминаващото през него бебе ! За външните разкъсвания - тъканите ти, това дали са здрави или не, дали си напъвала и дишала както трябва и разбира се размера на бебето оказват влияние !
Нани, желанието да си защитиш колегите е разбираемо, но какво искаш да кажеш, че разкъсванията не зависят по никакъв начин от това как е водено раждането ли????? И че големите разкъсвания не са главно и най-често грешка на доктора?????


Естествено е като имаш инфекция на влагалището да се опорочи и шева на перинеума (независимо дали става дума за спонтанно разкъсвани или за епизиотомия) и да се отвори.
А не е ли естествено като имаш инфекция на влагалището някой да забележи? Не е ли също естествено при големи разкъсвания да се направи профилактика с антибиотик, както и по-често да се правят локални промивки (или както там се казва)?????


Много е лесно  така да се говори... Всеки пациент си заслужава доктора !
Наистина е лесно така да се говори... То теорията е хубаво нещо, ама ти съвсем ни взе за мезе.......

# 15
  • София
  • Мнения: 1 751
Хера, айде преди да кориш, се научи да четеш! Моят постинг като най-агресивен не е обърнат към ВСИЧКИ лекари, нито слага всички под един знаменател. Ей зарад' такива като теб, които преиначават думите на другите, се водят безсмислени спорове и се хаби излишна енергия и време Naughty
Ненавиждам когато мъжете ни наричат патки, но още по-мразя, когато жени им дават повод за това!

# 16
  • Мнения: 639
Emym това ,че имаш вътрешни разкъсвания зависи единствено от твоето влагалище и от преминаващото през него бебе ! За външните разкъсвания - тъканите ти, това дали са здрави или не, дали си напъвала и дишала както трябва и разбира се размера на бебето оказват влияние !
Нани, желанието да си защитиш колегите е разбираемо, но какво искаш да кажеш, че разкъсванията не зависят по никакъв начин от това как е водено раждането ли????? И че големите разкъсвания не са главно и най-често грешка на доктора?????


Естествено е като имаш инфекция на влагалището да се опорочи и шева на перинеума (независимо дали става дума за спонтанно разкъсвани или за епизиотомия) и да се отвори.
А не е ли естествено като имаш инфекция на влагалището някой да забележи? Не е ли също естествено при големи разкъсвания да се направи профилактика с антибиотик, както и по-често да се правят локални промивки (или както там се казва)?????


Много е лесно  така да се говори... Всеки пациент си заслужава доктора !
Наистина е лесно така да се говори... То теорията е хубаво нещо, ама ти съвсем ни взе за мезе.......
Изобщо какво влагаш като смисъл в "големи разкъсвания"? И Не, не зависят от доктора разкъсванията по шийката и влагалището, нито от акушерката , нито от спешния екип или предварително ангажирания доктор ! Независимо от това как е водено раждането ако раждащата не съдейства, не изпълнява командите и напътствията на екипа резултата ще е разкъсвания! Обикновенно жената която има течение го забелязва и сигнализира да се изследва - насила хубост  Naughty.
Локално антибиотик не се прилага! Профилактика се прави при вътрематочна намеса, при хронично възпалено влагалище "антибиотик профилактично" не би свършил работа. А да се гаври някой с теб е доста сериозно !
 Хера благодаря за подкрепата, ама недей че теба вместо мене ще изядат, то мене така и така са ме почнали, нека поне им е кеф...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 751
Умрем нЕкой да се прави на набедена жертва, особено пък жена. Ама че гадост - човек не може да сподели негативно мнение, без да е обвинен в злоба от причинителите на негативизма. И то в любимия ни форум, създаден да ни е отдушник и помощник Sad

# 18
  • Мнения: 2 452
Локално антибиотик не се прилага! Профилактика се прави при вътрематочна намеса, при хронично възпалено влагалище "антибиотик профилактично" не би свършил работа. А да се гаври някой с теб е доста сериозно !
 Хера благодаря за подкрепата, ама недей че теба вместо мене ще изядат, то мене така и така са ме почнали, нека поне им е кеф...

Антибиотик СЕ прави профилактично. Поне в Канада се прави изследване за наличие на бета-хемолитичен стрептокок и при наличието на такъв във влагалището се назначава лечение. АКО това изследване не е направено по ред причини, напр. при мен - защото родих в 35 г.с. се прави пеницилинов антибиотик ПРОФИЛАКТИЧНО по време на раждането, а след това и на новороденото бебе.

# 19
  • Мнения: 3 506
Нани, това, което казваш за антибиотика, е просто абсурдно. В Бг антибиотик се изписва за щяло и нещяло, тъй че не ми казвай, че не се изписва, когато наистина би бил полезен за предотвратяване на инфекция.
Какво разбирам под големи разкъсвания няма да обяснявам тук, оставям на теб да прецениш, нали си била и от двете страни.
Лесно е да се правиш на обидена, но аз се обиждам не по-малко, когато някой седне да ми говори с такъв менторски тон. Съдействието е двустранен процес обикновено и в голяма степен готовността (психическа и физическа) на родилката за съдействие зависи от доктора и акушерката. От тях зависят и други неща - например ускоряването на раждането по един или друг начин, масаж на перинеума, епизиотомия и прочее, които пряко влияят върху степента на разкъсванията. Смешно е аз да го казвам, но просто ти представяш нещата ужасно едностранчиво, а това е несправедливо.
Освен това нищо не казваш за случая, при който родилката с всички сили съдейства на докторите, тогава какво - пак ли нищо не зависи от тях?????
Що се отнася до течението - много от твоите колеги го приемат за нормално (еле през бремеността), не си правят труда да пускат изследвания и в девети месец изписват профилактично нещо в стил полижинакс и дотам (някои и това не правят). Наистина, насила хубост не става.
А ако си мислиш, че ми е много кеф да си спомням как се отнесоха с мен по време на първото ми раждане, пишейки за тези неща, жестоко се лъжеш.
Накрая да вметна - не съм раждала в МД, причината да пиша тук е, че ме засегна твърдението ти, че всичко зависи от родилката, пък нищо от докторите. Нищо лично.

# 20
  • Мнения: 639
[

Антибиотик СЕ прави профилактично.

[/quote
 
Нани, това, което казваш за антибиотика, е просто абсурдно. В Бг антибиотик се изписва за щяло и нещяло, тъй че не ми казвай, че не се изписва, когато наистина би бил полезен за предотвратяване на инфекция.
.........
Лесно е да се правиш на обидена, но аз се обиждам не по-малко, когато някой седне да ми говори с такъв менторски тон. Съдействието е двустранен процес обикновено и в голяма степен готовността (психическа и физическа) на родилката за съдействие зависи от доктора и акушерката. От тях зависят и други неща - например ускоряването на раждането по един или друг начин, масаж на перинеума, епизиотомия и прочее, които пряко влияят върху степента на разкъсванията. Смешно е аз да го казвам, но просто ти представяш нещата ужасно едностранчиво, а това е несправедливо. ...
Освен това нищо не казваш за случая, при който родилката с всички сили съдейства на докторите, тогава какво - пак ли нищо не зависи от тях?????
Що се отнася до течението - много от твоите колеги го приемат за нормално (еле през бремеността), не си правят труда да пускат изследвания ............
......... всичко зависи от родилката, пък нищо от докторите.
Да, но промивка на влагалището профилактично с антибиотик против евентуално отваряне на раната - не.
 Бъркаш нещата - нито в БГ , нито където и дае си изписва антибиотик за профилактика срещу евентуално отваряне от възпаленото влагалище - в Копенхаген дори и да се случи нито на бебето нито на майката се дава антибиотик, защото били "привикнали" към бактериите от влагалището и можели да се справят сами. ( не говоря наизуст , тази година бях там и подробно се запознах) Антибиотик профилактично се прилага при вътрематочни намеси, големи хематоми, вродена инфекция на бебето, инфектирани води, операция и т. н.
Изобщо не съм обидена, просто не е честно  винаги да се нахвърлят върху персонала, особенно пък ако той е помогнал когато сте били в нужда  (сетони).
За да бъде готова жената за раждане трябва да е преминала през подготовка за раждането, за това какво и предстои , какъв е смисъла на това или онова което й правят и защо.. Раждащите идват като " на война" и най-големият им враг е персонала, затова и не се получава добра комуникация между тях. После кой разбрал, кой не всеки си има собствена версия за нещата, често пъти далеч надхвърляща в отрицателен смисъл реалността и така едно стандартно поставяне на два конеца на шийката с цел профилактика на преканцерозите по-късно придобива размерите на чудовищно шиене. Фактът, че няма кой да стои до жената и да и гали косата се осъзнава като "гавра" , стандартна епизиотомия с три външни копринени конеца става" ужасяващи 43 шева", прилагането на локално лидокаин не лишава жената от 100 % чувствителност и версията е " шиха ме без никаква упойка" - ако това беше така жената щеше да изпадне в шок - за сравнение има места в ЕС където се използват аграфи - метални скоби, поставя ги акушерката  и ги маха на 5 ден.
 Какво значи с всички сили? Ако тя е адекватна и съдейства правилно, заедно с усилията на персонала това което може да опорочи нещата са конституционални особенности на тъканите и бебето и състоянието на тъканите. Чети по внимателно - вътрешните разкъсвания се получават в периода на разширение ( по шийка от главата на бебето) и при спускането на плода във таза и съотв. влагалището. В периода на изгонване на плода се пази перинеума - т.е. вече иде реч за външните разкъсвания или епизиотомията. Е за тях само доктора не може да отговаря, от там минава цяло дете все пак !
Фактът, че една жена е решила да се довери на даден лекар значи, че тя разчита на него като специалист, преценила е , че знае и може достатъчно. После обаче е недоволна, не се справил, не дошъл и т.н. Но преценката за да бъде ТОЗИ твоят лекар е твоя.
По време на бременност има нормално увеличена влагалищна секреция - това е различно от бактериалния колпит, трябва секрет да се вземе , да се изследва - на микроскоп и посявка и тогава можеш да кажеш - да има инфекция или не , няма, това е нормално.
 И накрая - нищо лично, но никаде не съм твърдяла, че всичко зависи от родилката и нищо от докторите. Най-добрите резултати се получават при най-добрите съвместни усилия. Това е все едно да твърдиш, че детето ти не е научило английски език щото преподавателя не го е научил. Без да седне и само да положи усилия и най-добрия учител няма да успее да го научи.
Темата стана много офф - всъщност ставаше дума за това, че д-р Дуковски не дошъл на раждането въпреки уговорката, пък аз знам как със сигурност ще ти дойде на раждането, има тук мами раждали при него и то много доволни, нека те да споделят как става номера..

# 21
  • Мнения: 3 506
Аз също не съм говорила за промивка на влагалището с антибиотик. Под локална промивка имах предвид тъй наречения "тоалет", който е редно при по-тежките случаи да се прави по-често, а не веднъж на ден и то ако дежурната е съвестна. При него (могат да) се ползват локално И антибиотични спрейове от рода на Бивацина.
Ако ще правим сравнения с Копенхаген или където и да е в чужбина, нека не взимаме най-лошото за пример... Що не вземем  за пример, че там докато шият жената, бебето и е на гърдите, тъй че няма много-много време да се чуди напълно ли е обезболена или частично, но това наистина май е въпрос на политика и не зависи от персонала, тъй че просто го казвам между другото.
Интересно също как идват раждащите като на война? Само като си представя в какво състояние е раждащата най-често... Може някои по-подготвени родилки да идват като на война и да си позволяват да изискват от персонала обяснения и отношение, ама надали точно те са тези с проблемите после.......От майките, с които сме си говорили за раждане, няма нито една, която да е описала трите си шева като 43, честно. Като гледам и тук във форума "ужасяващите" истории са доста малко на брой на фона на общия брой потребители........Бих се позамислила малко по въпроса.
С всички сили значи с всички сили. Само че ако доктора примерно е решил, че трябва да роди точно днес или точно за половин час и я е наблъскал с окситоцин, дали ще и е лесно и колко ли ще са и разтегливи тъканите..... Не отричам, че всичко зависи от двете страни и от ред други (външни) фактори, но предвид факта, че състоянието на майката, нейното спокойствие, нейните физически сили, концентрация и т.н. на свой ред зависят от отношението на персонала, мисля, че действията (респективно бездействието) на докторите и акушерките е по-важно.
Наистина доста офф стана темата, но натам тръгна разговора......

# 22
  • Мнения: 3 926
Аз раждах при д-р Дуковски и според мен няма по-добър от него. Това е прекрасен професионалист. А ми го препоръча една от моите приятелки, която роди при него. Той я изражда докато беше в отпуска и ходи лично да й сваля конците..., а при мен беше пет дни подред, всеки божи ден по два пъти. Да, аз бях с уговорка, но една от нашите мами я бяха оставили 48 часа с изтекли води и ако не е бил Дуковски не се знае какво е щяло да стане с момичето. А тя не му е дала нито лев. И нея е ходил да си я гледа и не я е оставил и за минута.
Не знам какво точно е провокирало тази тема, на мен лично не ми стана ясно от какво сте недоволни?

# 23
  • Мнения: 4 181
нани, имам един въпрос към теб и  да не си помислиш, че се заяждам питам съвсем искрено. Живот и здраве ми предстои раждане, би ли ми обяснила какво значи , че трябва да дойдем в болницата подготвени, кой трябва да ни подготви, как и кога? на мен до този момент никой не ми е обяснил нищо относно раждането Rolling Eyes

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Малко оff  - nani, процентите за преждевременните раждания не са ти много точни или може би аз съм прецедент, защото моето преждевременно раждане не се дължи нито на аномалии, нито на инфекция. Thinking

# 25
  • Мнения: 3 506
Не знам какво точно е провокирало тази тема, на мен лично не ми стана ясно от какво сте недоволни?

Ми то го пише на български, ама айде, така и така следя темата, ще ти го цитирам за по-лесно:

"Този човек трябваше да ме изражда, а той дори не присъства на раждането ми."

По-ясно от това надали може да се каже...

# 26
  • Мнения: 639
нани, имам един въпрос към теб и  да не си помислиш, че се заяждам питам съвсем искрено. Живот и здраве ми предстои раждане, би ли ми обяснила какво значи , че трябва да дойдем в болницата подготвени, кой трябва да ни подготви, как и кога? на мен до този момент никой не ми е обяснил нищо относно раждането Rolling Eyes
Нарича се предродилна подготовка, в много страни стойността и се заплаща от здравно осигурителния фонд, можеш да избираш къде  и какви курсове ще посещаваш. Подготовката е редно да се прави от хора запознати със същността на нещата, професионалисти.  Подготовката се състои в това да се обясни всичко , което би могло да ви се случи по време на раждането, как нормално протича то, защо сега ви се прави това, ане това, кое как и кога може да се направи по време на раждане и т.н. и т.н.
 Жените пристигат в родилния дом наплашени ужасно много от разказите на "препатили" и "пострадали" от "гаврата  на спешния екип".
Малко оff  - nani, процентите за преждевременните раждания не са ти много точни или може би аз съм прецедент, защото моето преждевременно раждане не се дължи нито на аномалии, нито на инфекция. Thinking
Добре знаеш, че статистиката не е точна наука. Огромна част от преждевр. раждания се дължат на посочените причини. Когато ти роди твоето дете прематурно даваха ли му антибиотик?

# 27
  • Мнения: 3 926
Ми то го пише на български, ама айде, така и така следя темата, ще ти го цитирам за по-лесно:

"Този човек трябваше да ме изражда, а той дори не присъства на раждането ми."

По-ясно от това надали може да се каже...
Точно това не ми стана ясно. Поради какви причини е трябвало да я изражда, как са се разбрали и защо ли не е дошъл? Защото заради моето раждане човекът си отложи пътуване. Притесняваше се да не тръгнат по-рано нещата и да се наложи спешно секцио. И това беза да съм му давала някакви пари, защото по принцип ако ще му плащаш е след свършена работа. Та така и не можах да разбера защо точно да е меркантилен newsm78 Но както и да е... Въпросът ми не беше към теб, а към момичето, пуснало темата.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Добре знаеш, че статистиката не е точна наука. Огромна част от преждевр. раждания се дължат на посочените причини. Когато ти роди твоето дете прематурно даваха ли му антибиотик?
Цитат

Естествено, че му даваха антибиотик, но преди това му взеха кръв и секрети за изследвания и по-късно се установи, че няма инфекция.

# 29
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
нани, имам един въпрос към теб и  да не си помислиш, че се заяждам питам съвсем искрено. Живот и здраве ми предстои раждане, би ли ми обяснила какво значи , че трябва да дойдем в болницата подготвени, кой трябва да ни подготви, как и кога? на мен до този момент никой не ми е обяснил нищо относно раждането Rolling Eyes
Отговорът на твоя въпрос е много кратък  - казва се "Училище за бъдещи майки". Пусни си търсачка из интернет и ще видиш колко има, с какви програми са и как могат да те подготвят за по-леко раждане и за добро отглеждане на детето. Аз лично за себе си избрах "МА-МА" и съм безкрайно доволна. Hug.Успех и леко раждане и здраво и хубаво бебче Heart Eyes

# 30
  • Мнения: 2 452

 Бъркаш нещата - нито в БГ , нито където и дае си изписва антибиотик за профилактика срещу евентуално отваряне от възпаленото влагалище - в Копенхаген дори и да се случи нито на бебето нито на майката се дава антибиотик, защото били "привикнали" към бактериите от влагалището и можели да се справят сами. ( не говоря наизуст , тази година бях там и подробно се запознах) Антибиотик профилактично се прилага при вътрематочни намеси, големи хематоми, вродена инфекция на бебето, инфектирани води, операция и т. н.

Виж какво, не бъркам нещата. Имам необходимата компетентност, за да мога да преценя дали един антибиотик е изписан профилактично или не и ти казвам КОМПЕТЕНТНО; антибиотик Се изписва профилактично и то не само в АГ практиката!  Вече обясних в какъв случай и по какъв начин това става в родилната практика. Това какво мислят в Копенхаген е важно само до някъде, защото за мен Копенхаген не е върховна институция в областта на медицината. Освен това съм сигурна, че не става въпрос за "Копенхаген", а за определена болница там.
Това всичко го написах не защото искам да те контрирам, а защото е самата реалност. Ако искаш доказателства прочети в PubMed как се процедира най-често в конкретния случай.  

# 31
  • Мнения: 639

Виж какво, не бъркам нещата. Имам необходимата компетентност, за да мога да преценя дали един антибиотик е изписан профилактично или не и ти казвам КОМПЕТЕНТНО; антибиотик Се изписва профилактично и то не само в АГ практиката!  Вече обясних в какъв случай и по какъв начин това става в родилната практика. Това какво мислят в Копенхаген е важно само до някъде, защото за мен Копенхаген не е върховна институция в областта на медицината. Освен това съм сигурна, че не става въпрос за "Копенхаген", а за определена болница там.
Това всичко го написах не защото искам да те контрирам, а защото е самата реалност. Ако искаш доказателства прочети в PubMed как се процедира най-често в конкретния случай. 
Не става дума за профилактично прилагане на антибиотик изобщо, а за ЛОКАЛНО профилактично прилагане. Пръска се външнно със антибиотичен спрей  (понякога дори жените си го купуват сами защото болницата няма), и въпреки това се отварят епизиотомиите и разкъсванията - това не е профилактика при възпалени влагалища, а прилагано на всички жени, които имат разкъсвания или епизио/перинеотомия.  Прави се и т.нар. "сух" тоалет - измиват се гениталиите със спиртни разтвори.А за Копенхаген - отново грешиш. Бях на конгрес там, посетих училище за акушерки и занятията им, запознах се с начина на обучение там и сериозните разлики ме озадачиха. Но това е друга тема. Виждам от постингите ти , че си много компетентна - лошо няма, трябва да има хора като тебе. Но не съди за това което се случва тук и сега от там. Нещата се променят доста и то към по-зле. Едно е на теория - друго на практика.

# 32
  • Мнения: 300
Добре, нали за Дуковски беше темата?!

# 33
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз това се чудя.... newsm78 Thinking

# 34
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
nani хубаво е когато си сред свои колеги и колеги на мъжа ти... хуба во е да раждаш под закрилата на свои колеги и мъжа ти!
като не си раждала като обикновено жена без протекции и без връзки - по-добре си мълчи!
не е коректно!
аз си платих и мен ме изродиха /въпреки последвалите проблеми за бебето/ чудесно - но ми сложиха обезболяващи, които иначе на другите пациенти им ги спестяваха
така, че на твое място бих си мълчала щото не знаеш кво е да раждаш нормално - теб те изпроводиха до стаята ти и дойдоха да те проверят колегите веднага...
по-добре си мълчи и не мъти водата!
плюс това темата е за Дуковски дето даже не си  е вдигнал д-то след като е имал уговорка.
айде писна ми от криво разбрана колегиалност

А за нападката към Сетони - гледай да не ти се наложи на теб върху собствения гръб да опиташ кой какъв лекар заслужава!!! Вноимавай какво говориш и как ти се гавриш с човешката болка да не се наложи сама да си припомняш своите си думи и уроци!

# 35
  • София
  • Мнения: 1 751
catnadeen,   202uu
Изумително е, когато жена си затваря очите за очевадни неща. Стига само да прочетеш постингите тук на многото изстрадали от "професионализма" на някои лекари, за да се разбере, че позицията на nani-то е безпочвена, та чак безсмислена (оная глупост, че всеки пациент си заслужава лекаря не ми се коментира). Всъщност самата nani с писанията си е поредното потвърждение за грозния хал на солидно количество представители на най-хуманната професия.
Абе, да сме здрави, че инак...

# 36
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Само си четях темата с голямо любопитство и не смятах да влизам в този доста съмнителен спор. Съмнителен, защото според мен и позицията на Нани е много правдоподобна, а също и на несъгласните с нея. Гледната точка е от изключително значение за даденото мнение.
Аз уважавам нейното мнение, просто защото ако аз съм раждала само 1 път, то тя, като професионалист - е помагала на такива като мен - стотици пъти. Ако моето мнение е просто СУБЕКТИВНО, то при нея има огромен опит, и може да се каже, че е ОБЕКТИВНО.
МНЕНИЕТО НА ВСЯКА ДРУГА МАМА, ПИСАЛА ЗА СВОИТЕ НЕВОЛИ, МОЖЕ САМО ДА МЕ НАКАРА ДА СИ НАПРАВЯ НЯКОИ РАВНОСМЕТКИ, НО НЕ И ДА ИМАМ ПРЕТЕНЦИИТЕ, ЧЕ КАТО СЪМ ГИ ЧЕЛА, ТО ТОВА Е САМАТА РЕАЛНОСТ !!!

catnadeen , удивена съм от злобата и агресията, с която е пропита целия ти коментар!!! Нали този форум е за споделяне на мнения, препоръки, факти и да си помагаме ??? Баси и злобата има в тези думи :
"гледай да не ти се наложи на теб върху собствения гръб да опиташ кой какъв лекар заслужава!!! Вноимавай какво говориш и как ти се гавриш с човешката болка да не се наложи сама да си припомняш своите си думи и уроци!"
Поне изля ли я цялата ?
Защо трябва с такива думи да коментираш мнението на някой друг, при положение, че то не те засяга пряко, не променя твоето становище, не ти влиза в къщата или ти бърка в джоба???
ОК, и на мен не ми допада едно или друго, което е написано, но с какво право аз ще й налагам цензура, при положение, че колкото аз толкова и ти и тя имаме право да пишем и четем тук???
АЙДЕ ДА БЪДЕМ МАЛКО ПО-ЧОВЕЧНИ И ТОЛЕРАНТНИ, А???

 Milenita ,
я се замисли малко кое е по-безпочвено - дали разказите на професионалстите или непрофесионалистите ?
А ти ходиш ли на доктор или те лекува комшийката? А на зъболекар ходиш ли или сама си пломбираш зъбите?
Задавам ти тези въпроси, защото ако в случай, че ходиш на зъболекар, когато се налага, то вероятно разчиташ на професионалист, чието мнение е доста по-почвено от моето или твоето, нали? На този фон излиза, че и ти се нахвърляш доста БЕЗПОЧВЕНО върху нани.

Milenita , catnadeen ,
писах тези редове, не за да влизам аз във вашите нападателни роли, а за да ви обърна внимание на излишната злоба, с която сте писали. Аз не съм страна в този спор, чета го, защото знам, че точно така се ражда истината, НО КАТО ЕДИН СЛУЧАЕН ЧИТАТЕЛ СЪМ ПРОТИВ НЕГАТИВИЗМА И НАПАДКИТЕ!

ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ и дано то ви е хвърлило от друг ъгъл светлина върху гледните точки.   bouquet

А относно д-р Дуковски, подкрепям напълно думите на Асинка, защото тя има преки впечатления. Целият отбор юлски мами имаме индиректни впечатления как точно Дуковски помогна на една наша мама да ДОЖИВЕЕ раждане и живо и здраво бебе след ужасно много мъки. Но едно мое, твое, наше или ваше мнение не срива авторитетът на който и да е професионалист. Особено на доктор, който е учил, специализирал и практикувал толкова много години, който и в този момент сигурно държи в ръцете си поредното живо и здраво, току-що родено бебе.
Представяте ли си как мнението на лицето Х, скрито зад ника У, може да срине в моите очи авторитета на добър доктор ?

# 37
  • София
  • Мнения: 4 966
 Lioness
newsm10 smile3501 newsm74

# 38
  • Мнения: 46 508
Аз винаги съм била против тази болница, но не мога да отрека, че темата ми е много съмнителна, заради анонимния си автор и наистина ми се струва, че целта е да бъде оплют лекаря. 

# 39
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
да попаднеш на спешният екип в МД, които да се изгаврят с теб по всички линии.
Сетони засрами се - така са се изгаврили с тебе, че сега имаш живо и здраво дете !!! :bad-words
Всеки пациент си заслужава доктора !

Това особено последното какво е? Пропито с мир и любов изречение или груба нападка към момиче, което е било оставено да ражда в доста тежко състояние???? Аз познавам Сетони и знам историята й. ЗАтова така съм реагирала. Тона ми е рязък защото Нани винаги се прави на всезнаеща и разбираща и се опитва да унижи /съзнателно или не/ други съфорумки. Винаги ме е дразнел този поучителен тон с който пише, но тук вече преля чашата! Не е тя дето ще определя кой и какъв доктор заслужава! ДА иде във форума на родители преживели загуба на дете - повечето по лекарска грешка и да им каже, че всеки заслужава доктора си!!! Айде ако смее да иде.
Бясна съм защото тя не знае какво е да раждаш без протекции. Но може да се разпростира над това какви разкъсвания има тоя или оня щото не слушал доктора... ми то аз ако науча как да напъвам - да си родя сама! НАли затова докторите са там - да помогнат и насочат. Няма да казвам за разликата при уговорка с доктор и при липса на такава. Не бих посмяла да раждам без уговорка!
Писна ми от криво разбрана колегиалност + поучителен тон + раздаване на правосъдие кой какво заслужава
Да - Нани добре да си помисли тя какъв доктор заслужава!

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 01:38 от catnadeen

# 40
  • Мнения: 3 506
Lioness, да ти кажа честно мен много повече ме издразни безличният нравоучително-назидателен стил на Nani (единствена причина да се намеся в темата), в който отгоре на всичко професионална информация се поднася изкривено и непълно, отколкото агресивното ЛИЧНО отношение на Catnadeen, базирано очевидно на някои факти, които ние не знаем. Тъй че по-спокойно - стилове различни - някои се дразнят от едно, други - от друго...

Що се касае до обективността - нещата стоят по същия начин: разни хора - разни идеали. За мен по-обективни са мненията на няколко майки, отколкото мнението на ЕДНА акушерка, пък ако ще и да е видяла хиляди раждания, тя си ги гледа от нейната камбанария. В този ред на мисли за мен дадено мнение (айде не едно, а няколко да кажем) може да промени (и е променяло) отношението ми към даден доктор, напр. Мазнейкова. Ако ще да е най-голямото светило, никой не е безгрешен, а станат ли грешките и бездушното отношение повече, да върви да си пише знанията на теория и да издава учебници, не да работи с пациенти.

Надявам се горното не е толкова агресивно, че да те засегне, но все пак да те накара да се замислиш...

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 10:04 от Maria.St

# 41
  • София
  • Мнения: 1 751
Лъвицата, питаш-отговарям:



 Milenita ,
я се замисли [мислила съм дълго и пространно по темата и съм я обсъждала с много приятели лекари) малко кое е по-безпочвено - дали разказите на професионалстите или непрофесионалистите ?
А ти ходиш ли на доктор или те лекува комшийката? Най-добрата ми приятелка е лекар. В други теми съм давала координатите на прекрасни лекари, спасили мен и детенцето ми. Грижила съм се за раково болни роднини и с тях многократно съм висяла по болници и общувала с доктори. Години наред средата, в която се движех, бе съставена предимно от лекари. А на зъболекар ходиш ли или сама си пломбираш зъбите?Въпросът граничи с тъпанарщината, но айде,нали започнах да отговрям. Имам трима приятели зъболекари, в чиито професионализъм вярвам и ги обичам като хора[/i Задавам ти тези въпроси, защото ако в случай, че ходиш на зъболекар, когато се налага, то вероятно разчиташ на професионалист, чието мнение е доста по-почвено от моето или твоето, нали? На този фон излиза, че и ти се нахвърляш доста БЕЗПОЧВЕНО върху нани. Вече писах - мнението си съм споделяла с многото си познати и приятели лекари и понеже на теб явно трябва да се кажат очевадни неща, ето: ТЕ СА СЪГЛАСНИ, че сред тях има много, ама много посредственяци, безотговорни и меркантилни натури и заради това страдат добрите професионалисти. ТЕ НЕ СЕ ПЕНЯВЯТ излишно като nani-то, защото са достатъчно интелигентни да отричат това, което всички виждат и от което жалко явление има много потърпевши. Завиждам ти, Лъвичке, тъй като явно не познаваш хора, пострадали от "лекарска" грешка, иначе не би писала подобни глуповетини.
Milenita , catnadeen ,
писах тези редове, не за да влизам аз във вашите нападателни роли, а за да ви обърна внимание на излишната злоба, с която сте писали.

Няма злоба в постинга ми, а възмущение и болка, че може да има мами, които да разсъждават като nani, пък било то и акушерки

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 10:05 от Milenita

# 42
  • Мнения: 1 976
А къде е emym , която е пуснала тази тема, вече 3 страници?   Thinking

# 43
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Мислех да не пиша повече, защото:
 1. НЕ СЪМ АДВОКАТ НА НАНИ !
 2. НЕ ИСКАМ ДА СЛИЗАМ НА НИВО "МАХЛЕНСКИ СПОР" И "КОЛКО МИ Е КРИВ СВЕТА, ТА НАНИ МИ Е ВИНОВНА ЗА ВСИЧКО" - ЗА И ПРОТИВ !

Имам само няколко неща за казване.

 - catnadeen, отново злоба.... Няма значение. Ако си решила да плюеш Нани - то го направи в очите й! Ако ти го позволява доблестта! Ако я познаваш - виж се с нея и й кажи всичките тези глупости директно в очите. Ако не я познаваш и незнаеш как да я намериш - то си дай сметка каква стойност имат всичките ти бълвания!
 МНОГО Е ЛЕСНО ДА ПЛЮЕШ ПО НЯКОГО...

 - Milenita,  с тези свои изказвания ме засягаш -   "иначе не би писала подобни глуповетини"  и "Въпросът граничи с тъпанарщината" ! На моя съвсем коректен тон ти си позволяваш да ми даваш оценки и квалификации, при това обидни!
 Съжалявам, но с такива хора като теб НЕ ЖЕЛАЯ ДА КОМУНИКИРАМ !

Това е последното, което пиша по темата. Влизам в този форум, чета и пиша, за да науча интересни неща, да помогна с каквото мога и да поискам помощ от тези, които могат да ми помогнат.
Злобата, заяждането и просташкият тон не са в унисон с всичко останало тук. Поне за мене.

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 17:38 от Lioness

# 44
  • Мнения: 815
За мен всички в тази болница са изроди!!! Оставят майчетата, които не са си платили на произвола на съдбата, без да ги интересува нито какво ще стане с тях, нито с бебетата им. Е, това ако не е изродщина,здраве му кажи. Ако някой иска да му посочвам примери- да отиде в центъра в Красна поляна и да се поинтересува колко от децата с така наречената акушерска пареза сега страдат заради тия изроди в Майчин дом.

Само да уточня, че аз се сблъсках с този проблем по време на работата ми и за това родих с уговорка в Шейново. А Майчин дом го заобикалям от  километър-

НАДЯВАМ СЕ, ЧЕ ВСИЧКО НА ТОЯ СВЯТ СЕ ВРЪЩА!!!

# 45
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ох, защо пак бе nani. Поне да ти плащаха за адвокатстването.  
Темата е пусната от поредната(може би само до номер 9999 са стигнали) жена със "собствена легенда" за раждането си. Как може бе чедо(emym) така  да си измисляш- да не би случайно да си присъствала на раждането. Ама може ли да те е боляло- аз съм чувала че не боли- в ЮАР не боли каза Деси. Пък у нас да боли- ми може ли така. Ма сама си си виновна да знаеш- и сигурно и на доктора билет за влака си му купила само и само да можеш да го наплюш сега- срамота!!! УжасТ. Ти не знаеш ли, че всички доктори са Ангели небесни.
setoni и catnadeen, я марш бързо от тука, че после трябва да ви бърша сополите.
Извинете за тона. Просто не мога да не отбележа, че nani за пореден път е права...за себе си. Naughty
Всеки си има своята история- и nani също. За нападките!! Нани винаги напада като отрича преживяното и компетенциите на другите. Няма и един безмислен неин постинг- всичките са набиване на канчета...
Аре със здраве.
Само да добавя: Нанке, когато минеш по пътя на Сетони и майчетата с недоносени бебета ще си достатъчно близо до тях. Прекалено вирнатият ти нос не ти позволява да го направиш и сега, разбира се.
А яжте ме сега!

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 17:56 от yosarian

# 46
  • София
  • Мнения: 1 751

На моя съвсем коректен тон ти си позволяваш да ми даваш оценки и квалификации, при това обидни!
 ...
Злобата, заяждането и просташкият тон не са в унисон с всичко останало тук. Поне за мене.


А ти ходиш ли на доктор или те лекува комшийката? А на зъболекар ходиш ли или сама си пломбираш зъбите?


 И това е "съвсем коректен тон" - хи-хи, без коментар

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 17:51 от Milenita

# 47
  • София
  • Мнения: 1 751
yosarian, благодаря ти за творческата ирония в постинга!!! Страшно ме разведри, а имах нужда след прочита на солидна доза "мракобесни" постинги Simple Smile newsm10 smile3501

# 48
  • Мнения: 834
Майчета, що се карате? Няма смисъл. Темата е като тази кое е първичното - кокошката или яйцето! Край няма да има докато в нашата мила родина няма поне един от БЯЛАТА МАФИЯ окачен на въжето за назидание на всички негови колеги и колежки.
Във всички болници се знаят некадърниците, обаче се замазват безобразията им от Директорите до Здравната каса и Лекарския съюз.
Прав е Кембъла като казва, че не може да е лекар тоя, който си е вземал изпитите с тройки и дори с петици. Или си перфектен професионалист и спасяваш животи или ставаш поп и тогава вече гледаш спокойно смъртта в очите.
Дано в скоро време се чуе за наказан по всички параграфи доктор тройкаджия, а не само административно от Директора на съответното заведение.
Не си хабете нервите в излишни спорове, ами да се радваме на децата си и да сме благодарни на сътбата и на Бог, че ни е дарил с тях без значение какво е било. Майките сме готови на какво ли не за тях. Дано за тяхното поколение нещата се променят към добро.

# 49
  • Мнения: 46 508
Аз пък напълно разбирам nani, тя работи там и приема темата като лична обида, ако бях на нейно място щях да я приема по същия начин. Много по-грозно щеше да е, ако започнеше да плюе колегите си. Всеки си гледа от неговата гледна точка.
Все още смятам, че темата е провокация, но отговаря на истината, който не вярва да отиде да ражда или да лежи за задържане без уговорка- ще му го докажат, че и от горе.

# 50
# 51
  • Мнения: 815
Не си хабете нервите в излишни спорове, ами да се радваме на децата си и да сме благодарни на сътбата и на Бог, че ни е дарил с тях без значение какво е било. Майките сме готови на какво ли не за тях. Дано за тяхното поколение нещата се променят към добро.

Ако беше само на майчетата лошото..., но доста често засягат и децата, дори и с травми с трайни последици

# 52
  • Мнения: 3 506
Много по-грозно щеше да е, ако започнеше да плюе колегите си.

За разбиране и аз я разбирам, ама какво и пречеше просто да си замълчи като не може да каже нещо коректно по темата......... Тя вместо това реши да влезе в ролята на страдалница и да обяснява как майките отивали на война...... Мисля, че основният спор се провокира от нейните постинги, иначе темата да си е заминала на найс-та страница досега.

# 53
  • Мнения: 639
Много по-грозно щеше да е, ако започнеше да плюе колегите си.

За разбиране и аз я разбирам, ама какво и пречеше просто да си замълчи като не може да каже нещо коректно по темата......... Тя вместо това реши да влезе в ролята на страдалница и да обяснява как майките отивали на война...... Мисля, че основният спор се провокира от нейните постинги, иначе темата да си е заминала на найс-та страница досега.
Темата е "До всички бъдещи майчета!!!Не ползвайте услугите на този доктор!" и по нея не бих могла да имам коментар - една недоволна майка предупреждава бъдещите майки. Коментарът ми беше по повод "спешния екип си оставе ръцете върху мен" и "спешния екип се гаври с мен" - изобщо не става дума за тази или онази болница. Бих могла и да плюя колегите си , но не си го позволявам. Ако провериш ще видиш, че не си позволявам и да хваля кой знае колко от тях! Знам доста неща и дори парадокси - супер доволни жени от крайно некачествени лекари също оставям без коментар! За тази работа се иска СЪРЦЕ , не всеки става за лекар...
 И къде видяхте да отричам каквото и да е за лекарските грешки и  страданията които са причинили некадърни доктори ?

# 54
  • Мнения: 3 506
Нани, майката има право да е недоволна от дежурния екип точно толкова, колкото и от конкретен доктор, с когото е имала уговорка. Или дежурния екип винаги така съвестно си върши работата, че е невъзможно да си остави ръцете върху някой?
Както и да е, не виждам смисъл да тъпчем на едно място... Нямам впечатления дали си позволяваш често да хвалиш или да плюеш, но в случая си го позволи и до голяма степен това предизвика последвалите спорове. Къде и какво съм видяла да отричаш - вече съм ти отговорила няколко пъти, няма да започвам от начало... Само си спомни тонът ти какъв беше - "Засрами се", "Всеки пациент си заслужава доктора"..........

# 55
  • Мнения: 300
NANI, точно така е, както го казваш - трябва да има сърце! И тъй като темата е за Дуковски, тъкмо на него му липсва сърце. Може да е велик специалист, но НЕ ОБИЧА бременните. И това го забелязах още когато друг ми беше лекар, а него само виждах по визитациите, т.е. преди да попадна впоследствие и при него. Знам, че си има лична история, след която се е променил, но и аз се промених след загубата поради неговото безсърдечно отношение...

# 56
  • Мнения: 724

За тази работа се иска СЪРЦЕ , не всеки става за лекар...
  202uu newsm10

# 57
  • Мнения: 639
Може да е велик специалист, но НЕ ОБИЧА бременните. И това го забелязах още когато друг ми беше лекар.......... Знам, че си има лична история, след която се е променил, но и аз се промених след загубата поради неговото безсърдечно отношение...
Ето затова казвам, че всеки си заслужава доктора  - не е трудно да се забележи кой заслужава доверие - сами избираме лекарите които да ни лекуват.............

# 58
  • Мнения: 815
Цитат
Ето затова казвам, че всеки си заслужава доктора - не е трудно да се забележи кой заслужава доверие - сами избираме лекарите които да ни лекуват.............

А когато ти се наложи СПЕШНА МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ какво правим! Какви са тия глупости!!! Аз примерно имам гинеколог, на когото мога да се обадя, но ако примерно не е в града?!? Или пък ако имам друг проблем- нямам  познат кардиолог или офталмолог или.. Но да се придържам към темата- тоя Дуковски ако не си му платил не би ти помогнал-това е проблема! Ако не иска да работи да си направи нещата така, че да не поема случайни пациентки

# 59
  • Мнения: 300
NANIр точно за това става въпрос - при спешна помощ попаднах на него, ние какво - да не сме по каталог да ни избира, та той знае, че трябва и със спешни да работи?!

# 60
  • Мнения: 639
Цитат
Ето затова казвам, че всеки си заслужава доктора - не е трудно да се забележи кой заслужава доверие - сами избираме лекарите които да ни лекуват.............

А когато ти се наложи СПЕШНА МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ какво правим! Какви са тия глупости!!! Аз примерно имам гинеколог, на когото мога да се обадя, но ако примерно не е в града?!? Или пък ако имам друг проблем- нямам  познат кардиолог или офталмолог или.. Но да се придържам към темата- тоя Дуковски ако не си му платил не би ти помогнал-това е проблема! Ако не иска да работи да си направи нещата така, че да не поема случайни пациентки
Става дума , че той е трябвало да изражда жената и въпреки предложените му пари не е дошъл! Жената е имала предварителна уговорка с него и той не е удържал на думата си, тя не е била случайно попаднала при него. Иде реч за уговорено предварително раждане - Тя си е избрала при кого да ражда !

# 61
  • Мнения: 3 506
Аз наистина вече съвсем се обърках - сега пък какво се опитваш да кажеш, че трябва да сме екстрасенси, психолози и прочее, за да познаем кой доктор 1) има професионални умения и 2) ще бъде така добър да ги приложи спрямо нас... Стига вече, остави недоволните да се оплакват, без да ги съдиш, всеки има глава на раменете да прецени на какво да вярва, а общите положения от рода на това за сърцето, са ни ясни............

# 62
  • Мнения: 46 508
Ако и останалите лекари разсъждават като теб, вече ми е се изяснява ситуацията ... Това, дето всеки си заслужава лекаря ми звучи несправедливо и зловещо, nani Shocked защото ти си познавала достатъчно "имена", за да знаеш към кого да се обърнеш и на кого да се довериш, ако ти се наложи. Аз си имах лекар в поликлиниката, установи ми бременността и скоро след това прокървих. Какво трябваше да направя? Отидох в приемния кабинет на болницата и се оставих в ръцете на тези, които ме посрещнаха. Е, там ми беше грешката, трябваше да подпиша, че искам да ме изпишат още когато ми отказаха преглед, не един, не два, а 3 дена не искаха поне да погледнат дали ми е живо детето! Абе нЕмам думи ......

# 63
  • Мнения: 934
Аре стига бе nani_
Ето затова казвам, че всеки си заслужава доктора - не е трудно да се забележи кой заслужава доверие - сами избираме лекарите които да ни лекуват.............
Как да забележа дали доктора заслужава доверие????Аз откъде да знам какво да ми направи е длъжен /във случая ако съм бременна/. Та аз затова отивам на доктор защото ТОЙ трябва да знае, той е УЧИЛ, КЛЕЛ се е и т.н. Ако няма откъде да се информирам /в случая интернет /, ще знам дали е положил нужните за мен грижи, ама друг път. Това е тъпо дето го казваш, ВСЕКИ на който си поверил живота си е ДЛЪЖЕН да направи на-доброто за мен. Откъде да знам аз, че доктора си заслужава доверие????Или трябва да го проуча, да го подложа на тест, да го изпитам и самата аз да знам достатчно и да съм добър психолог, за  да видя, че той заслужава доверие.ТОВА Е СМЕШНО!!!!

# 64
  • София
  • Мнения: 1 751
Не, salai, не е смешно, жалко и трагично е Close За хората, за дечицата, за мамите, за всички, които искаме да живеем добре, да се радваме на децата си и да ... разчитаме на лекарите, когато се нуждаем от тях. Вече писах, че nani е най-яркото потвърждение на всичките ни възмутени постинги. Щом медицинско лице, с претенции, че е компетентно и интелигентно, може да съчинява подобни писания, какво да дискутираме повече.
Докато лекарите не си признаят и не посочат с пръст некадърните и корумпираните сред тях, ще продължаваме да си страдаме и да ни е страх да отидем на лекар. И което е още по-лошо - да остават осакатени душевно или физически хора след неадекватна лекарска намеса.
Но, мили мами, прави сте - поне ние не бива да си мълчим. Не че системата дава знак, че може да бъде победена, но като мами и хора сме длъжни да опитаме  bouquet
nani,а за теб най-приляга цитат на един български класик: "..., а вий, вий сте идиоти!". Без да поднасям извинения, защото смятам, че се оля, дори за функцията на този форум всеки свободно да споделя мнението си.

# 65
  • Мнения: 2 534
Не ми се четеше цялата тема , но искам да споделя за раждането си в МД .
Отидох без предварителна уговорка , попаднах на дежурен екип ( бяха Гергьовденските празници ) и СЪМ БЕЗКРАЙНО ДОВОЛНА от екипа . Раждах нормално , без упойки , заедно с още три момичета .

# 66
  • Мнения: 300
Nani, определено считам, че се измъкна от отговор на това, което ти написах и за първи път наистина се подразних. Щом работиш в МД, не може да не си чувала за Дуковски и неговите истории след историята с жена му... Както и да не осъзнаваш, че това е само обяснение, но не и извинение за промененото му държане към жените, които и без това са между своите и на бебето нерви.
И да звуча гадно, гадно е - както и това, че ти остави без отговор питането и на мен, и на други, какво да правим, когато попаднем случайно по спешност при него точно. ВИЕ сте звено и за спешна помощ, ЗНАЕТЕ ГО, ПРИЕЛИ СТЕ ГО, получавате заплата И за това, не може така да се отговаря!!! Иначе просто си стойте в частните кабинети и си взимайте парите, щом толкова само те ви интересуват. Само че тогава как ще трупате болничната практика, която ви дава рутината и ви води платените бременни в същите тези частни кабинети?! Майките в цяла България разчитат на вас в МД, видях жени с по 2-3 изгубени бебета, които на своя глава бяха тръгнали от провинцията именно към вас, защото ви имат доверие, защото са убедени, че при вас ще получат най-добрата помощ, ти представяш ли си какъв шамар е това - да се каже, че който не е избран, не е призван?!

# 67
  • Мнения: 815
Не ми се четеше цялата тема , но искам да споделя за раждането си в МД .
Отидох без предварителна уговорка , попаднах на дежурен екип ( бяха Гергьовденските празници ) и СЪМ БЕЗКРАЙНО ДОВОЛНА от екипа . Раждах нормално , без упойки , заедно с още три момичета .

е, жените,които нямат усложнения при раждането са доволни, но когато майката има нужда от помощ-тогава я оставят да се оправя сама и става страшно

Общи условия

Активация на акаунт