името на бебка. ПОМОГНЕТЕ!!

  • 4 247
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИ4КИ Simple Smile
ИМАМ НАИСТИНА ГОЛЧМ ПРОБЛЕМ С ИЗБОРА НА ИМЕ. СЛЕД СЕДМИЦА О4АКВАМЕ ДА СИ ИМАМЕ МОМИ4ЕНЦЕ И С ТАТКОТО СМЕ В ГОЛЯМ СПОР ЗА ИМЕТО.
ТОЙ ИСКА ДА ГО КРЬСТИМ НА НЕГО - СИМОНА. ТАТКОТО СЕ КАЗВА СИМЕОН, НО НА МЕН ЛИ4НО НЕ МИ ХАРЕСВА МНОГО. АЗ ДЬРЖА ДА Е НА ИМЕТО НА МОЯ
БА6ТА - ИВАН. МНОГО МИ ХАРЕСВА ИВИАН/ИВИЯН  Simple Smile
 КАКВО МИСЛИТЕ ЗА ДВОИНИТЕ ИМЕНА? СИМОНА-ИВИАН..
МОЛЯ ВИ, ПРЕДЛОЖЕТЕ МИ НЕ6ТО ХЕМ ТАТКОТО ДА Е ДОВОЛЕН, ХЕМ И ДЯДОТО ДА СЕ ЗАРАДВА!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Тук има предложения за имена http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429813.0
От Иван и Симеон  - Ивона  Wink

# 2
  • Мнения: 1 310
Не бих си кръстила детето с измислени имена, от които после ще се срамува.  Naughty
Има толкова красиви български имена със смисъл. Разровете се в нета и си изберете.  Peace
Но Симона-Ивиан.... Crazy

# 3
  • Мнения: 550
Симона-Ивиан е хубаво име, харесвам нестандартните имена. Но и двете по отделно също са прекрасни имена за госпожица   Wink

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
На мен ми харесват имената по отделно.

# 5
  • Мнения: 8 880
Савина
 Ех, тоя татко!

# 6
  • Мнения: 134
на мен много не ми харесва....

# 7
  • Мнения: 1 567
..... АЗ ДЬРЖА ДА Е НА ИМЕТО НА МОЯ
БА6ТА - ИВАН. МНОГО МИ ХАРЕСВА ИВИАН/ИВИЯН 

Йоанна. (Празнува на 07/01) .... Peace
Това Ивиан/Ивиян от къде го измислихте? ooooh!
Че има ли такова българско име?  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 4 035
На мен лично ми звучи адски скалъпено и натъкмявано. Точно все едно - дай да окепазим детео, ама всички да са доволни. Добре че бабите не искат и на тях да е кръстено, че щеше да минават 15мин докато си каже името.
Ако ще я кръщаваш на баща си има толкова нормални имена - Ива, Ивана, Ивон, Ивона, Иванина ако щеш.
И честно казано аз не подкрепям модата децата да се кръщават на родителите си, мъжа ти защо настоява толкова много, доста нарцистично ми изглежда newsm78

# 9
  • Мнения: 6 365
Ивана.

Ивиан звучи като марка минерална вода.

# 10
  • София
  • Мнения: 222
Тук има предложения за имена http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429813.0
От Иван и Симеон  - Ивона  Wink


Това е чудесно компромисно решение според мен  Wink Името е българско и е звучно, има си галено, на мен това са ми критериите за хубаво име Simple Smile

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Ива-Симона newsm78

# 12
  • Мнения: 1 931
Името трябва вие двамата да си го изберете. Да не вземете да се изпокарате сега заради името и вместо да ви зближи детето да ви раздели?
Но иначе съм привърженик на българските имена, има много хубави такива.
http://www.angelfire.com/ca6/ivayla/I.html

# 13
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Ивиян?  Shocked
Помисли как би се чувствало детето ти след 15 години, когато се запознава с хора. Защо да се срамува от името си?
Симона е много по-добре.
Ако не искаш да е кръстена на таткото, обмислете други варианти. Ивона е  компромис.

# 14
  • Мнения: 1 092
Ивиана/Ивиан е новосъздадена форма на име, но то не идва от Иван, а от Иво, което е съвсем различно.

Колкото до тези неразбираници как ще си кръстите детето трябва да си ги решите между вас. Имам братовчед, чиято майка реши да си кръсти дедето на собствената майка (която пък не се разбираше с бащата). Резултата е, че детето вече 20 години носи името на баща си, което е различно от името с което се е казвал първата една седмица от живота си. Което е грозно за мен.
Мъжът ми пък е вторият син под ред. Кръстен е на единият си дядо. Брат му е носил няколко дни същото име, след което другия дядо се е разсърдил и са го прекръстили. ... За  мен тея неща са .... отвратителни...

Инъче за двойните имена аз не ги харесвам твърде.. По ми харесват предложенията, дадени по-горе от производни имена на Симеон и Иван -  Ивона

Общи условия

Активация на акаунт