Страх от сенки

  • 579
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте, преди 2 дни племенницата ми се уплаши от сянката си като се разхождаше с маика си. След това когато майка й се опитва да й обясни какво е сянката ( племенницата ми е на 1 г и 5 месеца ) тя започва да пищи. Като си види отново сянката или пък сенките на баща си и майка си също започва да пищи. Бих желала да се посъветвам с някой, който евентуално е имал подобен проблем. По какъв начин бихме могли да се справим с този страх?

# 1
  • Мнения: 26
Преди около месец и аз пусках такава тема, защото синът (1,9г) ми мина през същия период. Тогава се бях притеснила ужасно, защото се плашеше от всички сенки, не искаше да влиза в банята и да се къпе, не искаше даже да ходи, като си видеше сянкатав краката. Опитах и аз с обяснения и с показване (правех сенки с ръце - кученца, птици), даже го карах насила да пипа стената, за да види, че няма нищо... Всичко отмина за около 2-3 седмици...по-скоро от само себе си, отколкото от моите обяснения. При нас всичко започна 2 дни след кръщенето му и аз и досега си мисля, че е свързано с ужаса, който той изживя в църквата... С две думи - трябва да сте търпеливи и спокойни...оказва се, че този страх е нормален етап от развитието им и отшумява с времето
Моят постинг за сенките е от 7 октомври в рубриката "Нашите деца", но не зная как да ти пратя линк... можеш да го потърсиш с ключова дума "сенки"... дано бързо се справите с тези ужасни, големи черни сенки  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт