Въпрос за пилинга на тялото с кафе

  • 13 340
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Ей сега излизам от банята цялата ухаеща на кафе та се размислих дали правилно прилагам този прословут масаж с утайка от кафе.Направих го на цялото тяло и ефекта действително е страхотен.По-добър пилинг не съм пробвала.Обаче възникна въпроса преди или след като измиете тялото нанасяте утайката.Аз я сложих след душ гела и затова сега съм толкова благоуханна.Отивам да потуша миризмата с лосиона за тяло ,а вие споделяйте-как действате?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз първо слагам кафето,отърквам се докато ме заболят ръцете,измивам се и след това душ гел Peace

# 2
  • Мнения: 236
Аз първо слагам кафето,отърквам се докато ме заболят ръцете,измивам се и след това душ гел Peace
И аз първо мислих да го правя така,но после реших,че по този начин мога да отмия полезните съставки с антицелулитно действие.Ами незнам,нека и другите да споделят.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
А аз още по-хитро Simple Smile Смесвам утайката с душ-гел (и малко лосион за тяло) и търкам. Хем пилинг, хем чистота.

# 4
  • Мнения: 236
А аз още по-хитро Simple Smile Смесвам утайката с душ-гел (и малко лосион за тяло) и търкам. Хем пилинг, хем чистота.
Това наистина е добра идея.Даже си спомням ,че съм го правила с тоалетни трици.Ами така успяваш ли да се измиеш добре?

# 5
  • Мнения: 7 186
Аз съм си правила пилинг с кафе накрая, след измиване с душ гела. Ефектът е супер наистина. Само че го правя по- рядко, защото утайката е доста по- груба от стандартния ексфолиант.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Ами така успяваш ли да се измиеш добре?
Успявам и още как. А целта на лосиона е, защото

утайката е доста по- груба от стандартния ексфолиант.

а с лосиона (и душ-гела) вътре става кашаво и 'пили' доста по-нежно, но пак толкова ефективно...Ех...сега ще приспя детето и ще ида да се тръкна, събирам си утайка от два дена за целта...

# 7
  • Мнения: 236
Аз съм си правила пилинг с кафе накрая, след измиване с душ гела. Ефектът е супер наистина. Само че го правя по- рядко, защото утайката е доста по- груба от стандартния ексфолиант.
Грубичка е да,цялата порозовях.Май редовно трябва да се използва само за бедра и дупе и то по-внимателно.

# 8
  • Мнения: 6 155
Първо се мия с сапун/душгел и след това се минавам с утайката. Някой път обаче от кафето остава кафеникаво по тялото - тогава пак с измиващи средства.
Обаче, си мисля, че не е добре да се търка цялото тяло, особено около сърцето  newsm78

# 9
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Абе много ме заинтригувахте с тази утайка от кафе! Simple Smile Я кажете по-подробно за нея! Какво количество трябва и как се прави, че и аз имам да се боря с целулита и то от две раждания! Crazy А и пречи ли на кърменето? newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 1 544
И аз го мажа с душ гел и сам много доволна.. обаче от скоро съм  на нес и го позакъсах..
 Ако бързам пак се търкам с кафето, но вместо душ гел-а   слагам олиото на Нивеа и така спестявам мазането след това....

# 11
  • София
  • Мнения: 4 423
Предполагам не пречи при бременност, или някой знае друго? Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 39 673
Правех тез разтривки преди време (ама трябва пак да продължа) преди душ гел-а. Не знам дали стопява нещо, но има страхотен пилинг ефект в/у кожата Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 9 374
Не не пречи на бременността.
Не съм спирала да се ексфолирам с утайка от кафе през цялата бременност.
Това единствено облекчаваше сърбежите по корема. Simple Smile

Иначе аз преди правех така: 1. душ гел, 2. триене с утайка.
Но утайката оставя мазна следа- това добре, ама понякога си остава и кафевичко newsm78. То не случайно един от ефектите на триенето с утайката дават, че е проидобиването на лек тен. Laughing
Та затова сега първо ексфолирам, полсе мия с душ гел. Simple Smile

Ама варианта на Бу е най-готин! Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 9 374
Грубичка е да,цялата порозовях.Май редовно трябва да се използва само за бедра и дупе и то по-внимателно.
Ами то това е целта и на антицелулитният масаж Simple Smile.
Той подобрява оросяването на кръвта в областите, където обикновено се натрупват мазнините и по този начин разбива тези мастни депа. Ама това последното с по-истински масаж, де. Mr. Green
Та розовото е за хубаво! Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 4 423
kopche ,благодаря ти!  bouquet

# 16
  • Мнения: 5 140
Мен малката вече ме взе на подбив:"Мамо,ще се къпеш ли с кафе?Искам и аз"
Наистина кожата става страхотна,от няколко дена се третирам с кафената смес пък ще видим,дано има видим резултат след време! Grinning

# 17
  • Мнения: 1 630
а не се ли запушва канала от кафето?  newsm78
По колко утайка слагате?

# 18
  • Мнения: 500
Предполагам не пречи при бременност, или някой знае друго? Thinking
по-добре не го прави по време на бременност. кафето има проникващ ефект и преминава плацентарната бариера. има време след като родиш ще се мажеш колкото поискаш

Последна редакция: ср, 02 ное 2005, 15:28 от Medea

# 19
  • Мнения: 236
Мен малката вече ме взе на подбив:"Мамо,ще се къпеш ли с кафе?Искам и аз"
Наистина кожата става страхотна,от няколко дена се третирам с кафената смес пък ще видим,дано има видим резултат след време! Grinning
Дали трябва всеки ден да се прави,нали досега обсъждахме,че е малко грубичко...

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Искам да ви кажа, че докато бях редовна с кафенцето, спряха да  ми растат и подкожно косъмчета по краката - супер ексфолиант е Peace
Сега нещо го позарязах и гадинките веднага се появиха Twisted EvilПак ще почвам да си събирам остатъците от кайвенцето сутрин...
За канала - да, опасно е.Ставали са трагични случаи от разкрасителни процедури:(Аз така си бях подредила ваната, че ooooh!

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Не трябва да се прекалява с пилинга, най-много 2-3 пъти в седмицата.

# 22
  • на село
  • Мнения: 3 810
а не се ли запушва канала от кафето?  newsm78
По колко утайка слагате?


Запушва се и още как  Simple Smile,
 имаме душ -кабина и познай какво става, мъжа ми само мрънка.., но аз си го чистя де- сипвам отвреме на време от онези прахове за отпушване.

# 23
  • Мнения: 4 212
Аз първо мажа с кафето после душ гела, оба4е така ми изтръпват ръцете. Пък след 5 дена ваната е за голямо търкане. Незнам дали ще отслабна, ма кожата става много хубава след това.

# 24
  • Мнения: 1 798
От близо половин година правя тоя хубав пилинг,че и евтин,нали пия много кафе.... Joy
Първо се измивам с душ гел,за да се подготви кожата за процедурата Flutter-после с ръкавици/купих си 2 ,та да търкам до капване #Crazy/ масажирам до порозовяване.Ами добре ми изглеждат и крачетата и дупето-гладки ,стегнати,нищо че не са идеални.....

# 25
  • София
  • Мнения: 2 019
А за кърмещи май също не става тази процедура? Cry Какво ще кажете? Много добре ми звучи, искам и аз.

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Предполагам не пречи при бременност, или някой знае друго? Thinking
по-добре не го прави по време на бременност. кафето има проникващ ефект и преминава плацентарната бариера. има време след като родиш ще се мажеш колкото поискаш
Хайде де, какъв проникващ ефект ще има през кожата вече използвано кафе?! Щом може бременната да си пие кафето вътрешно, то какво остава за външно приложение на кафе ІІ употреба...

А за кърмещи май също не става тази процедура? Cry Какво ще кажете? Много добре ми звучи, искам и аз.
Кой каза? Става, и още как. Смело търкай Wink

# 27
  • Мнения: 500
Предполагам не пречи при бременност, или някой знае друго? Thinking
по-добре не го прави по време на бременност. кафето има проникващ ефект и преминава плацентарната бариера. има време след като родиш ще се мажеш колкото поискаш
Хайде де, какъв проникващ ефект ще има през кожата вече използвано кафе?! Щом може бременната да си пие кафето вътрешно, то какво остава за външно приложение на кафе ІІ употреба...

А за кърмещи май също не става тази процедура? Cry Какво ще кажете? Много добре ми звучи, искам и аз.
Кой каза? Става, и още как. Смело търкай Wink

по-принцип кафето не е препоръчително по време на бременност.всеки сам си решава какво да прави обаче. лично аз не бих рискувала да мажа ако още не съм родила или кърмя.... вие праевте каквото знаете

Последна редакция: чт, 03 ное 2005, 11:31 от Medea

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 011
Аз го изпробвах, но открих, че ако го правя по-късно през деня или вечер, после не мога да спя Sad Все едно направо съм си пила кафе. Иначе има ефект за кожата де Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 798
Аз го изпробвах, но открих, че ако го правя по-късно през деня или вечер, после не мога да спя Sad Все едно направо съм си пила кафе. Иначе има ефект за кожата де Simple Smile
Shocked #Crazy Защо така???Много стра newsm78нно,аз вечер си правя пилинга.

# 30
  • Мнения: 891
Момичета от вас научих за пилинга с утайка от кафе и реших да го пробрам. Наистина кожата става страхотна след това, но след 3 поредни дни сутрешно търкане с утайка цялата се обринах.
Появиха ми се ситни пъпчици по цялото тяло. След 2 дни изчезнаха.
Кожата ми нещо май не го понесе. Знае ли някой на какво може да се дължи този обрив и случвало ли ви се е и на вас?От тогава ме е страх да пробвам пак.

# 31
  • Мнения: 903
Иха, звучи супер тоя пилинг. Ей сега отивам с шепа отайка. А за бременните мисля, че няма проблем, чак да прониква, ама внимаваите с търкането в областа на корема, да не предизвикате контракции. Опасността  е реална. Иначе на другите места дерзайте.  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 798
Момичета от вас научих за пилинга с утайка от кафе и реших да го пробрам. Наистина кожата става страхотна след това, но след 3 поредни дни сутрешно търкане с утайка цялата се обринах.
Появиха ми се ситни пъпчици по цялото тяло. След 2 дни изчезнаха.
Кожата ми нещо май не го понесе. Знае ли някой на какво може да се дължи този обрив и случвало ли ви се е и на вас?От тогава ме е страх да пробвам пак.
Дими,идея нямам,но аз като почнах с тоя пилинг след време ми изчезнаха пъпчиците по дупето,имах много ситни Embarassed,личаха от км на бялата ми кожа.Сега ми изчезнаха.

# 33
  • Мнения: 7 186
Предполагам не пречи при бременност, или някой знае друго? Thinking
по-добре не го прави по време на бременност. кафето има проникващ ефект и преминава плацентарната бариера. има време след като родиш ще се мажеш колкото поискаш
Хайде де, какъв проникващ ефект ще има през кожата вече използвано кафе?! Щом може бременната да си пие кафето вътрешно, то какво остава за външно приложение на кафе ІІ употреба...
А за кърмещи май също не става тази процедура? Cry Какво ще кажете? Много добре ми звучи, искам и аз.
Кой каза? Става, и още как. Смело търкай Wink

Пцолютно съм съгласна с Бу. newsm10

# 34
а как се търкане - с гъба или с ръце..... Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 5 140
а как се търкане - с гъба или с ръце..... Rolling Eyes

Аз с ръце,даже действа добре и на дланите.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
а как се търкане - с гъба или с ръце..... Rolling Eyes

Аз с ръце,даже действа добре и на дланите.

Най-добре с ръкавица. На мен направо ми се притриват ръцете от този пилинг.

# 37
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636

Най-добре с ръкавица. На мен направо ми се притриват ръцете от този пилинг.

Извинявай за тъпия въпрос, ама с какви ръкавици? Embarassed

# 38
  • Мнения: 463
Аз имам един въпрос,задължително ли е да е с утайакта не може ли направо с кафе,пробвал ли е някой така?

# 39
  • Мнения: 5 140

Най-добре с ръкавица. На мен направо ми се притриват ръцете от този пилинг.

Извинявай за тъпия въпрос, ама с какви ръкавици? Embarassed

  Предполагам от тези дето са за баня.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз имам един въпрос,задължително ли е да е с утайакта не може ли направо с кафе,пробвал ли е някой така?

И аз това щях да питам, понеже пия нес кафе и няма откъде да събера утайка  Sad

# 41
  • Мнения: 1 798
Нали с частичките от утайката се прави пилинга,с нес кафе няма как да стане.

# 42
  • София
  • Мнения: 18 679
 hahaha hahaha hahaha
Тая тема заприлича на развален телефон Joy

# 43
  • Мнения: 472
ааааааа , я кажете за ръкавиците ! Щото мен също ме заболяват ръцете рано-рано ! Sick

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 011
Тази тема май трябва да се се забоде някъде, постоянно има някой който за първи път чува за този трик Simple Smile
За процедурата вечер - на мен по принцип кафето ми влияе много силно, пия само в най-ранните сутринни часове и то по изключение, иначе не мога да мигна.
А дали може да се ползва направо кафе, вместо утайка - бях питала и аз в някоя друга тема, но никой не каза, че може. Въпреки това предлолагам, че няма нищо противопоказно, разбира се, просто се " хаби материала"Wink

# 45
  • Мнения: 2 910
И мен зарибихте,проблем е,че пия нес кафе,та се чудя от къде да си го набавя,ама ще се измисли нещо.Колко време най-много мога да събирам тази утайка или казано по-просто има ли някаква годност утайката от кафе?

# 46
  • Мнения: 1 798
Като правя кафе на водна чаша си слагам  1чаена л-ка,достатъчно ми е и като готово кафе за пиене и като утайка за вечерния пилинг. Hug
Иначе съм си събирала и3-4 дни утайката,още по-добре е ,защото имате по-голямоа количество за мазане....

# 47
  • София
  • Мнения: 9 374
Тази тема май трябва да се се забоде някъде, постоянно има някой който за първи път чува за този трик Simple Smile

А дали може да се ползва направо кафе, вместо утайка - бях питала и аз в някоя друга тема, но никой не каза, че може.
Така, това за утайката от кафе си е бодната, където си трябва, но няма кой да го чете. Wink

И после, то се подразбира, че може и с чисто мляно кафе да се прави ексфолирането/масажа и пр., но си е доста по-скъпо като процедура и чиста загуба на материал, според мен Laughing.
Но, иначе- да, може; и масажа с кафе в салоните, където правят такива процедури, се прави именно с чисти прясно смляно кафе. А след масажа получаваш и чашка от ободрителната напитка. Heart Eyes
Това го прочетох в сайта на един моден козметичен център. Peace
Така, че спокойно можеш и ти да си го правиш така. Grinning

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
и аз се търкам с кафе и се мажа 1 един милон кремове след това. Това с кафето ми е най-неприятно - 1-во цялата баня става все едно е наакана. 2-ро ръцете ме болят след това цял ден и 3-то вонкам на кафе като за световно

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

Най-добре с ръкавица. На мен направо ми се притриват ръцете от този пилинг.

Извинявай за тъпия въпрос, ама с какви ръкавици? Embarassed

  Предполагам от тези дето са за баня.

Ъхь Wink Дето са като хавлиени.

# 50
  • Мнения: 500
Toва с ръкавицата смятам и аз да го пробвам. Лятото си правих тази процедура, но честно казано само получих подобрение на кожата си, целулита ми си стоеше същия Sad. Сега ще пробвам и стези груби ръкавици- тип тривки, пък дано да има ефект.

# 51
  • Мнения: 5 312
пробваx и кожата наистина става 4удесна.

# 52
  • Мнения: 1 798
То зависи на какъв етап е целулита....По тежките случаи май кафето няма да `омагьоса` newsm78..Но при всички случаи има видим резултат,ама трябва постоянство и съчетание и със сухи масажи,кремове специални и  Whistlingпр.

# 53
  • Мнения: 410
нАистина кожата става супер мека и чак мазнее Blushда не помислите че не съм се измила от кафето де!
Просто на моята суха кожа си каза голяма разлика.
А мацането на банярта не е така голямо, просто после изплакваш.

# 54
  • Мнения: 1 798
нАистина кожата става супер мека и чак мазнее
Да, Peace
точно!

# 55
  • Мнения: 500
Koжата наистнина е много мека и леко мазничка, но поне при мен нямаше никакъв ефект върху целулита, сега пробвам да трия с една груба ленена ръкавиза, че да видим. Нека който е доволен от тази процедура, каже за колко време при него е настъпило подобрението ( но не само върху кожата)?

# 56
  • Мнения: 1 798
След първия месец... Hugама всеки ден масажираш,без да пропускаш.

Общи условия

Активация на акаунт