За такситата в Бахрейн

  • 1 388
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 461
Вдигна ми се адреналина тази сутрин и ще се оплаквам EmbarassedАтли е с накаква мнго тежка уртикария и ще го водя тази сутрин на доктор.Имам кола,но все още не съм много опитен шофьор и до сега не съм возила децата,абе,с две думи,страх ме е.Rolling EyesЗа това реших да взема такси и се оказа,че това е цяла одисея и почти невъзможно,почти,защото ако направиш заявка една седмица предварително,може и да стане.В Бахрейн има само две лицензирани компании,едната е радио такси,другата е с лимузини.За да отидеш някъде трябва да направиш заявка няколко часа предварително,абсурд е да ги спреш на улицата.Тъй като имам горчив опит с тях,реших да им се обадя един ден предварително и познайте,оказа се,че били много заети (и двете компании)и имали клиенти ,които са заявили таксита седмица предварително.Аз как да изчисля кога ще се разболее детето,за да се възползвам от услугите им.На всичкото отгоре една филипинка,която отговаря на телефона се държа отвратително и отказа да ме свържи  с шефа си.Другата алтернатива е да висна на улицата и да чакам да мине някое "такси",което взема буквално 7 долара начална такса,дори и на 2 метра да отидеш,защото нямат метър и след това един час да те държи в колата и да ти се моли за повече пари на развален английски.Много туристи пропищяха,но не им дреме.Нямам друг избор освен да се пробвам аз,стискайте ми палци,че като съм нервна да не направя някой фал. Embarassed

# 1
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Не се притеснявай, вси4ко 6те мине наред.
А няма ли някой съсед, който би ти свър6ил услугата да те закара?

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Нои4ка,поеми дълбоко дъх и се успокой макар и само малко Hug
Ти се пе4ена и Ще се справиШ Peace  bouquet Нали знаеШ,4е все някога има първи път. И на мен ми беШе супер спе4ено ,когато ка4их за първи път детето с мен в колата ,но не заради карането а заради това ,4е тя беШе много малка  Embarassed Ти нали имаШ стол4е за колата Thinking СлагаШ Атли да седне вътре,закоп4аваШ го,даваШ му някаква игра4ка в ръ4и4ките,слагаШ си примерно ШиШето му с вода на предната седалка до теб ( така ако пла4е можеШ да му го подадеШ ). Тръгнете по_рано така,4е да не се налага да бързате. Ако се притесняваШ много спирай от време на време. Много ли е дале4 доктора от вас  newsm78

# 3
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Не се страхувай, ще се справиш. Peace После кажи как е  минало. Далече ли трябва да пътуваш?

# 4
  • Мнения: 3 461
Мерси за подкрепата   bouquet,справих се,но се изпотих 15 пъти от напрежение.Прекосих Бахрейн от единия край до другия,добре че е малък.Лошото е,че изгубих 150 долара и не можах да разбера как стана. Аз съм си виновна,защото като съм под напрежение правя машинално всичко без грам мозък. CloseЕдинствената утеха е,че поне детето е добре,а ако решите да ми идвате на гости се обадете предварително да осигурим транспорта. Grinning

# 5
  • Мнения: 3 461
Разрешен е частния бизнес,но не знам какви са изискванията да карат такси.Предполагам не са големи като гледам какви типове карат,стига да имат кола.Обаче за тях няма такова понятие като касов апарат.Ако не си в час,пък и дори да си,с тях на глава не можеш да излезеш,колкото и да се пазариш.Най-лошото е,че правят ужасна реклама на страната  с обирджийството си.Дори да си поръчаш такси от хотел,те си имат един контингент от апапи,които висят там през цялото време,освен ако не уточниш,че искаш такси с метър,но за тях знаят само местните и по-горе описах колко време трябва да чакаш за тях.Преди,когато нямах кола,ми се налагаше доста често да ползвам такси.Горе-долу знаех за каква сума се пазаря.Да,обаче един ден ми поискаха двойно по-голяма,защото господина до обяд не бил изкарал нищо и аз трябвало да му компенсирам загубите. CloseПо вестниците непрекъснато се жалват хора и им отговарят да използват само горе споменатите две компании,пълна загуба на време и нерви.

# 6
  • Мнения: 3 461
Нои4ка,поеми дълбоко дъх и се успокой макар и само малко Hug
Ти се пе4ена и Ще се справиШ Peace  bouquet Нали знаеШ,4е все някога има първи път. И на мен ми беШе супер спе4ено ,когато ка4их за първи път детето с мен в колата ,но не заради карането а заради това ,4е тя беШе много малка  Embarassed Ти нали имаШ стол4е за колата Thinking СлагаШ Атли да седне вътре,закоп4аваШ го,даваШ му някаква игра4ка в ръ4и4ките,слагаШ си примерно ШиШето му с вода на предната седалка до теб ( така ако пла4е можеШ да му го подадеШ ). Тръгнете по_рано така,4е да не се налага да бързате. Ако се притесняваШ много спирай от време на време. Много ли е дале4 доктора от вас  newsm78

Не мога да ти изпратя съобщение поради "надвишаване на лимита",това ще рече,че пощата ти е пълна? newsm78

# 7
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Нои4ка,поеми дълбоко дъх и се успокой макар и само малко Hug
Ти се пе4ена и Ще се справиШ Peace  bouquet Нали знаеШ,4е все някога има първи път. И на мен ми беШе супер спе4ено ,когато ка4их за първи път детето с мен в колата ,но не заради карането а заради това ,4е тя беШе много малка  Embarassed Ти нали имаШ стол4е за колата Thinking СлагаШ Атли да седне вътре,закоп4аваШ го,даваШ му някаква игра4ка в ръ4и4ките,слагаШ си примерно ШиШето му с вода на предната седалка до теб ( така ако пла4е можеШ да му го подадеШ ). Тръгнете по_рано така,4е да не се налага да бързате. Ако се притесняваШ много спирай от време на време. Много ли е дале4 доктора от вас  newsm78

Не мога да ти изпратя съобщение поради "надвишаване на лимита",това ще рече,че пощата ти е пълна? newsm78

Готово,пораз4истих,4е беШе пълна поЩта  Embarassed
СтраШна си,видя ли,4е можеШ  Peace Hug

# 8
  • Мнения: 2 452
Нали искаше идея за бизнес? Направи таксиметрова компания. Heart Eyes Heart Eyes

Поздравления за смелостта! Напълно те разбирам за шофирането. И за мен бе голям стрес в началото. Сега съм по-спокойна, но все пак предпочитам мъжът ми да шофира на по-дълги маршрути или нощем.

# 9
Браво девойко - абе знам аз, че си пич. Само дето се шашкаш от време на време Wink Grinning
Важното е, че Атли е добре.....
А това не е ли добра идея за частен бизнес тогава  Wink - нали преди няколко месеца търсеше идеи. Правиш компанията, набираш си ти хората, поставяш си твоите изисквания и прочието му там Flutter Grinning(аууу как лесно звучи като се пише Whistling Mr. Green)

# 10
Хи хи. И с Лаура в един момент сме ти дали едно и също предложение - от зодията ще да е newsm78 Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 461
Лаура,Хонди,разсмяхте ме. Laughing LaughingКато нищо ще направя една таксиметрова компания,но сигурно и за това ще искат местен партньор. newsm78Така са го измислили,че по-апетитните бизнеси са запазени за местни само CloseНамерих парите!Сложила съм ги измежду едни документи за визи,срещам се аз с жената,която ще ми върши услуга и докато й ги давах,те изпадаха от там EmbarassedЩях да умра от срам ако й ги бях дала заедно с документите и да помисли,че е подкуп. Rolling EyesДобре,че отделно й носех подарък за края на Рамадана,който е утре.Заминаваме с Джон на медени 4 дни в Дубай и ще се включа другата седмица живот и здраве.Целувки на всички. Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug

# 12
  • Мнения: 3 461
А по повод темата,за мен това са най-скъпите таксита в света,говоря за ментетата,като се има предвид,че цената на бензина в съседна Саудитска Арабия е 25 цента,тук е малко по-скъпо,но по скъпотия надминават и лондонските черни "буболечки", последните поне багаж събират. Grinning

# 13
......Заминаваме с Джон на медени 4 дни в Дубай и ще се включа другата седмица живот и здраве.Целувки на всички. Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug
Приятна почивка - то ти стана навик  Crossing Arms Whistling Mr. Green

# 14
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
стига бе, преди 9 години като бях в Бахрейн имаше таксита с апарат, защо са ги махнали.
горката ти, как си се оправила с тия деца, но винаги има първи път. лошото е, 4е е станало по спещност и си се изтормозила.
и тук има още на изживяване таксита без апарати, но ве4е всеки ги избягва. има си с апарат и са толкова много , 4е на главна улица 4акаме само 1-2 мин,а на4алната цена е само половин долар.
обаждаЙсе като идваш насам, ако ви остане време в "медения'  Hug

Общи условия

Активация на акаунт