Тоалетна с клякане

  • 3 202
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
имам въпрос към родителите,чийто деца са в градина(или ще започнат да ходят на градина),където тоалетните са с клякане.
Как са се справили?
Моят син не би могъл да ползва такава тоалетна и ми е притеснено.А там не давали гърнета.
Също леглата били 3 една над друго.Незнам как ще спи на такова високо,той се върти нечовешки като спи и адски ме е страх затова.

Има ли такива неща във вашата градина?
Помагат ли лелките?

# 1
  • Мнения: 857
Клякането е по-естествено от сядането /за случая, за който говорим/. Предполагам лелките ще им помагат, за да не "паднат". Като бяхме деца имахме такава тоалетна - нищо притеснително не виждам.
Колкото до леглата - говори с учителката да е на най-ниското ниво.

# 2
  • Мнения: 4 668
Не знаех , че още има такива тоалетни  Rolling Eyes не мисля , че е подходящо за малки деца ... моят син поне не знам как би се справил ...
Колкото до леглата - помоли да е на първото ниво .

# 3
  • Мнения: 1 596
Благодаря за отговорите.
Само какво ще правим ако всички помолят за първото ниво Whistling

# 4
  • Мнения: 5 940
Не виждам нищо притеснително в такива тоалетни, дори по-хигиенично ми се струва. А и предполагам дупките не са такива, че да паднат Simple Smile За леглата на два етажа... спомням си от малкия ми личен градински стаж, че претръпвах от ужас, че момчето отгоре ще падне.

# 5
  • Мнения: 4 555
Хм, как ще е по-хигиенично, като от дупката в резултат на цопването, пръска вода нагоре  Rolling Eyes За мен лично това е основният проблем с този тип тоалетни, иначе естествено, че детето не може да падне.

# 6
  • Мнения: 3 456
Благодаря за отговорите.
Само какво ще правим ако всички помолят за първото ниво Whistling
Моята щерка винаги иска да е на втория етаж. И у дома леглото е на два етажа.
Така че- няма искат всички на първия.

# 7
  • Мнения: 5 940
Хм, как ще е по-хигиенично, като от дупката в резултат на цопването, пръска вода нагоре  Rolling Eyes За мен лично това е основният проблем с този тип тоалетни, иначе естествено, че детето не може да падне.

Пръска, ако е препълнена и не е чистена. Не знам, аз винаги съм предпочитала такива обществени тоалетни, иначе издържам сина ми клекнал отгоре, а той не е лек. И освен това момчетата предполагам не винаги са много прецизни като пишкат и цапат тоалетната чиния. Не вярвам да слагат на всяко дете еднократна хартия за  сядане. И ми се струва, че подобен тип тоалетни по-лесно и по-често се чистят.

# 8
  • Мнения: 388
Дано лелите са съвестни и им помагат. Честно казано, незнам дали са по-хигиенични, но в целия цивилизован свят ползват друг тип тоалетни, които за децата са по удобни. Дъщеря ми ще е трета група и съвсем скоро с лелята се заговорихме на тази тема. Тя сподели, че някои дечица все още дори и седейки върху тоалетната чиния си напишкват гащичките, а я си представете, ако трябва да целят дупката  ooooh!
А за леглото помоли да бъде на долен етаж. Досега не бях чувала, че има 3-етажни легла в градините.

# 9
  • Мнения: 3 456
За триетажни и аз не бях чувала. В нашата градина са двуетажни и то само  в някои от групите.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Хм, как ще е по-хигиенично, като от дупката в резултат на цопването, пръска вода нагоре  Rolling Eyes За мен лично това е основният проблем с този тип тоалетни, иначе естествено, че детето не може да падне.

Пръска, ако е препълнена и не е чистена. Не знам, аз винаги съм предпочитала такива обществени тоалетни, иначе издържам сина ми клекнал отгоре, а той не е лек. И освен това момчетата предполагам не винаги са много прецизни като пишкат и цапат тоалетната чиния. Не вярвам да слагат на всяко дете еднократна хартия за  сядане. И ми се струва, че подобен тип тоалетни по-лесно и по-често се чистят.

За обществени тоалетни и аз предпочитам да са такива с клякане, не мога да си представя да седна на тоалетната, камо ли пък детето... Но пък в градината сякаш е по- удобно да са с тоалетни, съобразени с големината на децата  Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 43 900
Аз лично не знам да има все още клекала по детските. Ако все пак са с такива и родителите ви притесняват, може да съберете пари и да ги смените с детски тоалетнички.
Въпреки, че от към поза клекалото е по-вярна и по-полезна и предотвратява появата на херороиди при ходене по голяма нужда.... вероятно е и по-хигиенично...въпреки че пък клкалата май повече биват опикавани ...така че не знам точно от тази гледна точка.
Но пък точно за момчетата ако не акат в ДГ, хигиенният проблем е по-малък, все пак би следвало да пишкат прави Wink

# 12
  • русе
  • Мнения: 642
в нашата са с тоалетна чиния но аз си мисля че на самите деца би им било по удобно точно със дупката\иначе също може да падне и точно като цопне а....то да ги опръска\ и стъпките на мен лично ми е тоста удобна такава когато ползвам обществени иначе оставам без ръце да ги дигам и държа  колкото до дупката не съм виждала да има вода пък за хигиената в градините си я поддържат

# 13
  • София
  • Мнения: 7 173
Хм, как ще е по-хигиенично, като от дупката в резултат на цопването, пръска вода нагоре  Rolling Eyes За мен лично това е основният проблем с този тип тоалетни, иначе естествено, че детето не може да падне.
За жалост вода пръска нагоре не при тоалетните с клякане, а при широко разпространените тоалетни чинии.  Sick
Да знаете как само ме е яд на цивилизационния прогрес, изобретил последните.
Да заведеш малко момиченце до тоалетна представлява нещо средно между вдигане на тежести, акробатика и часовникарска прецизност, за да не се окаже някоя дрешка напишкана.
Хич не разбрах иронията на Давид Черни, щото реално чичото осмя нещо адски практично (и физиологически по-целесъобразно) всъщност.
Иначе не съм чувала за детски градини с тоалетни тип "клекала", но съм убедена, че надали би представлявало трудност за едно дете да свикне с такава.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Да заведеш малко момиченце до тоалетна представлява нещо средно между вдигане на тежести, акробатика и часовникарска прецизност, за да не се окаже някоя дрешка напишкана.

Точно! Изпадам в тих ужас всеки път, когато на дъщеря ми ѝ се допишка и не сме си вкъщи... Дори я карам да стиска понякога, за да не се налага да изпълнявам споменатите упражнения.

Общи условия

Активация на акаунт