противозачатъчни хапчета Milligest

  • 2 854
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
След контролен преглед при гинеколог и клинично здрава, но много трудно забременяване , моята гинеколожка ми изписа противозачатъчни хапчета Milligest, като ми каза в продължение на 3 месеца  да ги пия и след това  да ги спра и да започнем да активно правенето на бебе, хапчетата помагали за по-лесно зачеване.Вярно ли е това?
Някой ако има инфо  -моля да сподели мнението си,понеже никога не съм пила такива хапчета,а желанието ни за дете е огромно.
Имам една неуспешна бременност
Моля Ви за мнения

# 1
  • София
  • Мнения: 23 162
Личното ми мнение е че това са глупости.
Само с един преглед как решиха че всичко ти е наред  newsm78
И за забременяването са нужни двама, вместо да се тъпчеш с хормони първо направте и спермограма.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 860
Подкрепям Бамба   Naughty
Наистина са глупости това при това големи, не си губи времето, отиди при специалист. От колко време правите опити?

# 3
  • Мнения: 3
лекарката мога д акажа е специалист, мен по-скоро ме интересува вилиянието на хапчетата върху организма ми -за или против.
мн противоречиви мнения,някой потвърждават теорията за забременяването,други като вас,не............

# 4
  • София
  • Мнения: 3 860
Добре кажи ми как ще ти помогнат тези хапчета ако например спермограмата на мъжа ти е лоша или ако например имаш проблем с тръбите  Rolling Eyes противозачатъчните не лекуват стерилитет  Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 23 162
Ами аз съм пила противозачатъчни, още не съм била бременна.
По съвет на подобна специалистка.
Аз не знам ако нямаш проблем какво ще ти помогнат противозачатъчните.
Помагат , доколкото знам, при някои диагнози. Изчистват се кисти например, които пречат.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 860
Така е изчистват кисти ама в случая доколкото прочетох и кисти няма момичето  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3
клинично здрава съм - хламидии отрицателни,цитоманамазка -добра, щитовидна жлеза - в норма показателите, тръби и яйчници -няма проблем,овулация -налична/,
предстои ми да заминавам при мъжа ми в Америка, понеже след аборта  сме били заедно по-малко от една година и лекарката ми каза, че след година активно правене на бебе,тогава мъжа ми трябва да си прави спермограма.
след аборта ни правиха изследване на материала ,за да с еустанови защо се е получил аборта - проблема не бил в нас ,диагноза -естествен подбор на природата.
за други хормони не ми препоръча гинеколожката да си изследвам преди да замина,защото цикъла ми е редовен много.

# 8
  • София
  • Мнения: 23 162
Точно това имах предвид. Подхода нищо ти няма ,ама пий хормони за 3 месеца, според мен е голяма глупост.
Като и няма нищо защо и предлага лекарства?
А специалисти, лекуващи жената без да обърнат внимание на мъжа за мен са мошенници или некадърници.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
след като ти няма нищо не пий нищо..логично е..ако се съмняваш в нещо отиди на специалист по стерилитет

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Пих Милигест преди месец -имах ужасно главоболие и ги спрях.Аз обаче ги приемах по съвсем друга причина.Подкрепям мнението на Бамба изцяло  Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Аз пих Милигест точно за стапяне на киста. Такава мигрена ме мъчи през времето, през което го пих, че ми идваше да си отрежа главата. Виждам , че и друг се оплаква от главоболие, та явно причината не е при мен, а явно от лекарството.

# 12
  • Мнения: 1 796
Също пия Милигест, заради нередовен цикъл и кисти. На мен ми понася добре. Но не мисля, че когато ти няма нищо трябва да се тъпчеш с противозачатъчни.

# 13
  • Мнения: 90
Na men mi predpisaha vchera Milligest sreshtu obrzuvane na novi kisti (bqh s tejka forma na endometrioza, no sega sled koshmarnoto 6 mesechno lechenie, sym chisto chistichka Grinning). A i q pomolih da sa kolkoto moje po-bezvredni i bez stranichni efekti, che aman ot tqh! Lekarkata mi e mnogo dobra (po bezbroino mn mneniq) i si q haresah sled shtatelen podbor i bezchet nekadyrnici, koito edvam ne mi izpusnaha i dvata qichnika. S dve dumi - vqrvam na syveta i' !

Ot esenta moje da "dokladvam" za vpechatleniq, zasega moga da kaja samo edno ot dosegashniq si opit na godini i meseci s predpisvane hormoni ot edin ili drug vid i "cel" - kolkoto po-malko chujda namesa, tolkova po-dobre!

Shto se otnasq do sluchaq na momicheto po-gore, tedasonic, otkrih tuk oshte edna "prashasala" tema, koqto moje i da dade nqkoe i drugo mnenie:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283988.0 (Отзиви за противозачатъчни milligest)

http://www.richter.bg/product_details.php?id=96 (info)

Последна редакция: пт, 03 сеп 2010, 15:08 от M.

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте,
 Искам да попитам нещо дали някой може да ми каже.Аз пия Логест хапчета които ми изписа мойта гинеколожка. Тъй като сега отсъства от страната и нямам връзка с нея искам да попитам вас - трябваще да започна новата опаковка във вторник, но така се получи че бях на поход и не можах/моя грешка че не съм си взела предварително/...та има ли проблем ако започна с хапчетата в петък? Дали си губят ефекта и има ли смисъл да започвам с 3 дена по-късно?
Благодаря предварително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт