Консервиране на бял боб

  • 7 133
  • 4
  •   1
Отговори
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Моля, някой ако е правил това - да ми даде съвети. Искам да направя готвен бял боб в буркани. Има такива по магазините. Вземала съм и са много вкусни, само където не се знае кой и как ги е готвил, ама това е друга тема.
То за готвенето е ясно - но ако има нещо специфично - точно като за буркани
Най-не ми е ясно - колко се варят.
Моля за съвет

# 1
  • Мнения: 9 107
боба е от гърмящите буркани, затова варя 1.5ч. И не пълня буркана до гърлото, а още един пръст по-надолу.
Зимата така правих на младежа и става.  Освен това и салата Ропотамо правя с боб и пак варя толкова.

# 2
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Много благодаря, дано да стане.

# 3
  • Мнения: 24
Ще напиша това, което имам от мама, леля и баба. Знам го под името "Македонска салата" /макар че някои го наричат салата "Ропотамо"/
1 кг. зрял боб, 1 буркан кисели краставички, 1 буркан стерилизиран грах/аз си сварявам един пакет замразен/ 2 1/2 кг. зелени и червени чушки, 2 кг. червени домати "Консерва", 1 кг. моркови
За маринатата:350 мл олио, 250 мл оцет, 5 с.л. сол, 5 с.л. захар, 1 пак. млян черен пипер
Сваряваме си боба. Кипваме продуктите за маринатата и пускаме в нея нарязаните на шайби моркови, оставаме да врат 15 мин. и вадим. След тях в маринатата пускаме нарязаните на ивици чушки - варим ги 10 мин. и ги вадим. Изсипваме настъргания домат и оставяме да ври докато се сгъсти малко, добавяме черния пипер, морковите, чушките, граха, сварения боб, нарязаните на кръгчета краставички.
Сипваме във бурканидокато е топло, затваряме и стерилизираме в продължение на 15-20 мин. Връткаво е като изпълнение, но излизат около 20 буркана "Омния" - компотните  Simple Smile и е много вкусно.
Подходящо е и за директна консумация и за гарнитура към месо.  Peace

# 4
  • Мнения: 17
Ще напиша това, което имам от мама, леля и баба. ....

.....

Страхотна рецепта. Ще я опитам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт