Вземане на булка

  • 23 081
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Ще съм много благодарна,ако ми дадете идеи за меню,украса,посрещане и всичко останало при вземане на булка.
Ще правим сватба на дъщеря ми и много съм притеснена.

# 1
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Запис да следя темата, че и мен ще ме вземат след 3 седмици  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 001
Ехееееееееее.... Hug Hug Hug Hug Hug
Каква хубава темичка!!!!
Да сте живи и здрави!


....На масата се слагат мезета,малки хапки,ордьоври(от сорта на чешки рулца,коктейлни кюфтенца,сирена+плодове или нещо подобно.......)сладки,соленки,кексчета.....Питиетата са ясни.....
Обикновено в дома на булката се събират нейните роднини в очакване на кумовете....
Така,че това е достатъчно за подкрепление....После нали следват ритуалите и ресторанта,,,та не е нужно гостите да се наяждат а само да замезят.....

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 18:28 от TheNMaster

# 3
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=427321.0

дано съм ви полезна с миналогодишните си терзания Simple Smile
Сега чакаме внучка Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 4
  • Мнения: 322
Много хубаво  bouquetРадвам се да науча,че се правят все още свадби по Бг традиция.
На моето вземане/ех,не беше скоро/имаше много и различни мезета,препоръчвам и варени яйца/може и със сос от майонеза и кисело мляко/,малки сандвичи,сладки и ядки.
пп:почти всичко остана,но то винаги е така ooooh!

# 5
  • Мнения: 322
ООО,момичета да добавя,че е много оригинално и малки кюфтенца забучени с клечки върху голям домат или грейфрут,като таралеж Peace

# 6
  • Мнения: 1 092


Това е масата от моята сватба. Препоръчам главно мезета  в добре украсени плата. На масата трябва да има плодове (знак на здраве и плодородие). Хубаво е да има повече минерална вода по възможност в малки бутилки (500мл) за да могат хората да си я вземат (особено ако има време между ритуалите, пък и топло е..) Поне два вида алкохол...

Хубаво е да имаш помошници при посрещането на гостите. Повечето мамета се панират, така, че всички братовчедки, стринки, лели... могат да са впрегнати със задачи, а ти да си гледаш празника. Така хем те ще са доволни, че са полезни, хем ти.

Моята украса беше тематична. Само цветя слънчогледи! такива бяха и по колата, букета, косата ми, ресторанта...
Оркестър ще има ли? У вас трябва да си подготвите музичка. Стомничка със здравец, монетки, жито за хвърляне..
Зависи какви  ритуали иска щерката

# 7
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Еййй супер сте Grinning Аз лично имам идея за самата храна, но си търся идеи за подреждането и. Майка ми пристига в петък, сватбата е в понеделник и няма да имаме време да мислим кое как да подредим - искам само да режем, поглеждаме от някъде и нареждаме  Mr. Green Така като гледам няма да имаме стринки и лели и т.н., които да ни помогнат, така че искам да улесня живота на майка ми и колкото се може по-малко притеснения, че и без това си е емоционална  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 092
Еййй супер сте Grinning Аз лично имам идея за самата храна, но си търся идеи за подреждането и. Майка ми пристига в петък, сватбата е в понеделник и няма да имаме време да мислим кое как да подредим - искам само да режем, поглеждаме от някъде и нареждаме  Mr. Green Така като гледам няма да имаме стринки и лели и т.н., които да ни помогнат, така че искам да улесня живота на майка ми и колкото се може по-малко притеснения, че и без това си е емоционална  Mr. Green

Купи мезетата от по-голям магазин, в който могат да ти ги нарежат предния ден. Искай да ти ги нарежат и ги сложи в кесиики в хладилника. На сутринта подреждате в плата и украсявате стабилно с дет що се сетите (маслини, резенчета краставичка, домат, чушка, магданоз) . За по интересно може да сложите подносите на нива (върху малки стъклени чашки с различна височина. Разноцветни салфетки (но в тон със стаята и декорацията).

# 9
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Добро предложение Женя 83  Hug Това с чашките за подложки го забелязах от твоята снимка и наистина ми хареса идеята - става по-раздвижено  Grinning
Аз и за сладките възнамерявам да открия магазин, в който приготвят дребни сладки и да ги купя от там. Само трябва да намеря подобен магазин следващите 2 уикенда  Mr. Green

Извинявам се на авторката, че и окупирах темата Blush

# 10
  • Мнения: 11 747
Понеже се споменават неща с майонеза - имайте предвид, че сложите ли ги на масата - лятно време, за нула време пожълтява и корясва майонезата.

# 11
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=500433.msg15757392#msg15757392 - идейки за подредбата на платата

# 12
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=479854.msg15280923#msg15280923 - и още идеи. В цялата тема, ако се разгледа, могат да се намерят интересни предложения, някои от които лесни за изпълнение.

# 13
  • Мнения: 22 867
И ОТ ТУК  може да се вземат идеи. Извинявам се, ако линкът е сложен вече, нямам време да търся. Peace

# 14
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Аууу labrex страхотна тема си линкнала, мерси!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт