Отговори
Здравейте мами!Моята принцеса  е на 6 1/2 месеца и спря да яде зеленчукови пюрета,тъкмо когато започнах въвеждането на месо в тях.По принцип аз и готвех домашни и от време на време смесвах с нещо купешко-спанак например.Месец и нещо си хапваше всичко което и приготвех, а сега какво стана не знам.
Преди не искаше да яде плодови пюрета и кисели, а сега тях предпочита.
На обяд яде настърган пресен плод с 3-4 лъжици млечна каша,а след обед кисел,плодово или на Ovko от десертите с извара или сметана.
Зеленчуковите отказа от преди около седмица.Моля Ви дайте ми съвет какво да правя?Случвало ли ви се е такова нещо?До кога продължи?

Последна редакция: ср, 18 авг 2010, 23:57 от Vivi

# 1
  • Мнения: 3 675
А защо въвеждаш месо към зеленчуковите?Направо вземи готови месни-на Гербер са много хубави и като вкус и като консистенция.Месото вътре е много малко като количество /едва 8%/ и поне за мен придава повече мирис на пюрето.Според мен не е много хубаво да се ядат толкова много плодове на ден, защото самия плод ако не е придружен от АМ или млечна каша няма такава голяма хранителна стойност.Естествено, че ще ги предпочита, защото са сладки или самите плодове или в някои пюрета има добавена захар.
На мен зеленчукови не ми е отказвала, и аз минах в този ред-каша, зеленчукови, плодови, месни.
Дано проблема скоро ви се разреши. Peace

# 2
  • Мнения: 4 615
Зеленчите въведох много трудно. Детето изобщо не ги харесваше. Прояде, когато въведох месото.

# 3
  • Мнения: 158
Синът ми се цупеше на зеленчуковите пюрета след въвеждането на плодовите. Не само се цупеше, а направо отказваше да ги яде! Но не съм го насилвала, престанах да давам зеленчукови пюрета около 10 дни, след това отново ги прояде. Дай му време на мъничето, отново ще си хапва зеленчукови пюрета, не се притеснявяй.

# 4
  • Мнения: 35
Да съгласна  съм да се  изчака ,,,Детето ще  прояде отново ,често  го  правят ,разнообразете с нещо  ново или  давайте  мляко

# 5
  • София
  • Мнения: 15 216
Много бебета не харесват зеленчукови пюрета, но ядат с желание месните. Може и вашият случай да се окаже такъв.  Peace

# 6
  • Мнения: 35
нито месни,нито зеленчукови
нищо не признава и моята

Последна редакция: нд, 22 авг 2010, 21:06 от Vivi

# 7
  • Мнения: 2 457
Добре де, а не е ли малко рано за месо на 6м и половина newsm78. Може би детето не е готово още. То зависи и кога е захранено детенцето,де. Аз моето го захраних на 6 месеца, месо съм дала на 8м. и половина...

Общи условия

Активация на акаунт