Оценявате ли подаръците ?

  • 13 517
  • 438
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Темата е във връзка с темата за връщането на подаръците

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=514952.0

но е маааалко в страни Wink

Ще напиша малко по-подробно т.е.  ще уточнявам някои неща защото от днешна гледна точка всичко е доста абсурдно .

Времето е 90 и някоя година по времето на GSM Цитрон .. помните ли рекламата - той е малък но като го извадите .. Wink както и да е.
 
Тогава GSM-ите прохождаха , по свестните струваха около хиледарка и разговорите никак не бяха ефтини, нямаше предплатени карти и активациата на апарат отнемаше от няколко часа до половин ден. Та по това време един мъж се залюбил с една жена. Били от различни градове но нали знаете как е - 2-3 месеца телефонна любов по стационарните телефони. Нашия човек бизнесмен - непрекъснато го няма в офиса и решил да подари на възлюблената си GSM. Романтична вечеря - кутия с панделка .. сълзи от радост и всичко както си требе Wink Първата седмица всичко е ОК .. но един ден звъни нашия човек - отсреща вдига момче ..

“Така и така - казал той - търся еди коя си”
“Няма такава” - отговарят отсреща 

Шаш .. на другия телефон жената не вдига и той решава че са и откраднали телефона, качва се на колата и отива на място. Истината обаче се оказва съвсем различна. Възлюблената го дала на сестра си , а тя от своя страна - на сина си тийнейджър и той с помощтта на хлапетиите от махалата -сговорна дружина - навъртат доста солена сметка.

На въпроса на компанията ‘ И кво ?!” отговора беше - цитирам:

“Взех си го, после я облъсках 5-6 пъти на пълна програма да си покрия отчасти инвестицията и я пуснах да пасе. На мен жена която не цени труда ми и парите ми не ми трябва ..’

Тук темата се връзва и с все още актуалната тема за милиона Wink

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=516210.0

Това е в кратце историята .. и въпроса/ите ми е/са:

Цените ли подаръците т.е. труда вложен в подаръците от мъжете които ги правят ?

Че не искате да си ги вземат - ясно е защо ,  но оценявате ли ги или ги приемате като поредната благинка ... да не кажа друга дума Wink на факта че сте жени ?

П.п.  Знам че в този форум са се събрали най-оценяващите жени на света и горе долу ми е ясно какво точно ще напишете - но пък кой знае Wink

Мислех да пусна и акнета но ще е безмислено  Peace

# 1
  • Мнения: 7 947
Зависи от гледната точка.
Връщане на инвестицията от страна на мъжа - стига да е истински мъж - може да бъде и пореден подарък за дамата  Wink

От друга страна аз съм трайно обвързана - подаръците вече не са ми екстра - а са ми просто даденост, така де - заслужавам си ги като му пера гащите.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Не. Оценявам човека. А подаръци от хора, които за мен не са ценни, не приемам. Лесно е.

# 3
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Зависи.
От човека, който ми подарява и от подаръка.

Подарявали са ми телефон. Едно бивше гадже /по принцип съм скарана с техниката и имах един стар, дето се самоизключваше, та той настоя да ми купи. Даже без мен го взе/.
Стана ми хубаво, не мога да си кривя душата. Не заради сумата, която се е оръсил, а заради вниманието. Да чукна на дърво, още го ползвам...три години по-късно, макар вече да не сме заедно.

Иначе мога да се зарадвам и мн. др. малки нещо, стига да са ми по вкуса.

Др. пример, на мой РД колежки ми подаряват комплект козметика, ама такава, която не е за моята кожа и която не ползвам. Изобщо не се възторгнах. Стана ми тъпо, че са искали да ме зарадват, а само са си дали парите, защото не ме познават добре. По-добре да бяха подарили само цветя. Тях винаги оценявам по достойнство /само да не са саксийни/. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 537
Ми честно казано подаръците от милото вече не ги ценя чак толкоз.  Blush То зависи и от подаръка де. Но и той не прави подаръци та аз съм отвикнала да получавам. И като получа нещо от него чак ми е странно и заради и много не се впрягам, той се цупи и така. Но виж, ако е нещо наистина ценно, което съм искала и той се  е сетил бих го пазила с цената на живота си. Като първата роза.  Mr. Green Mr. Green Истината е обаче, че аз вече не държа на подаръци. Даже като каня за рождения си ден често не знам какво искам да ми подарят, и им казвам да не носят нищо, ама нали им е неудобно... Simple Smile  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 4 005
Немо, като се замисля май не ценя особено подаръците. Всъщност-ценя ги, но не пропорционално на стойността им. Ще обясня.
 Заедно сме от 14 години, официално семейство от 10. Парите и сметките ни са общи от преди брака-така ни харесва. Та толкова сме свикнали с това, че ако ми подари телефон за 2000 по-скоро ще се чувствам прецакана(щото може за тия пари да отидем на екскурзия, примерно), отколкото поласкана. Ако ли пък ги даде за нещо, което искам-пак ще си направя сметка дали можем да си го позволим.  Wink Незнам дали съм ясна, но някак финансовата страна на подаръка не ме впечатлява.
 Същевременно ми става много, много мило, когато се прибере с цвете! Или едно "Рафаело" ("Кажи го без думи!") Някак не е самата стойност водещата.
 Та явно не съм особено оценяваща, май трябва да се замисля.... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 35 891
от любим човек и копче ще оценя, ако е купено с внимание и е вложена обич
но понякога точно любимите на нас хора ги хващаме в 'отбиване на номера' и то с по-скъпите подаръци, което не ги прави толкова ценни емоционално
ако човекът не ме радва, подаракът как би могъл - ако е скъп няма да го приема; ако е евтин, няма да го обидя и ще го приема, но няма да ми трепне и ще го забутам някъде

# 7
  • Мнения: 1 252
А бе защо всичко се свежда до пари , телефони, коли.
Аз ценя повече емоционалните подаръци, когато ме зарадва с нещо , което обичам, разходка, нощно къпане, пребиваване на любимите ми места.
понякога и една дума , казана на място може да е подарък.
Това телефони, коли и пр.- всичко някога морално остарява.

# 8
  • Мнения: 22
Не, не ги ценя...харесва ми да ми подаряват, но като ми омръзне нещото заминава в коша...

# 9
  • Мнения: 1 316
Оценявам подаръците, но има един тънък момент - дали е избиран специално за теб или е просто отбиване на номера. Тогава какво да оценя?!?

# 10
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не. Embarassed
Толкова съм противна в това отношение,че никой,ама никой не смее и цвете да ми купи преди да е обсъдено,какво точно,как да е опаковано и от къде да е купено.
Когато мъжа ми иска да ми купи нещо за подарък,винаги си отделям дни наред да си го обмисля,харесам,да го издиря и т.н. ,за сметка на това обожавам всичките си подаръци,нося си ги,използвам си ги и им се радвам.Не ми се е случвало никога да подарявам подарък правен ми на мен или да хвърлям такъв.
Хубавото в случая е,че близките ми са приели този ужасяващ мой минус и все още не са се отказли да ми правят подаръци-разбира се предварително обсъдени. Mr. Green

# 11
  • Варна
  • Мнения: 67
Не, не ги ценя...харесва ми да ми подаряват, но като ми омръзне нещото заминава в коша...

Надявам се и този лап-топ (който ти е подарък) да замине в коша...скоро...

По темата: Най-много ме радват внезапни подаръци, без повод, свързани с разходки на далечни места, хубави емоции и т.н. Скъпи подаръци съм отказвала. Ако съм семейна, предполагам, че ще пиемам скъпите подаръци, направени от съпруга ми  Peace

# 12
  • Мнения: 0
Оценявам подаръците, но има един тънък момент - дали е избиран специално за теб или е просто отбиване на номера. Тогава какво да оценя?!?

а как го разбираш точно това  Thinking не че понякога не е ясно но  Whistling

че ще приемам скъпите подаръци, направени от съпруга ми  Peace


 Wink

Последна редакция: чт, 19 авг 2010, 12:46 от Find_NEMO

# 13
  • Мнения: 22
 
Не, не ги ценя...харесва ми да ми подаряват, но като ми омръзне нещото заминава в коша...

Надявам се и този лап-топ (който ти е подарък) да замине в коша...скоро...
По темата: Най-много ме радват внезапни подаръци, без повод, свързани с разходки на далечни места, хубави емоции и т.н. Скъпи подаръци съм отказвала. Ако съм семейна, предполагам, че ще пиемам скъпите подаръци, направени от съпруга ми   Peace

Може би утре...но това не значи, че няма да ме има във форума...не бързай да се радваш.. Hug Hug Hug

Не разбрах ако си семейна какво ще правиш... Whistling Whistling Whistling

# 14
  • Варна
  • Мнения: 957
Не. Сега си давам сметка, че рядко се питам колко труд, средства и време е коствал някому подарък, който ми е подарен. Обичам подаръците, обичам да ме "улучат", да разбера, че близък човек знае за нуждите и прищевките ми, предпочитанията - точно това ценя много.
Пример: мразя всякакви опаковки за цветя, дори панделки, някой би се изръсил пачка за сложен букет, а аз ще оценя повече 3 голи стръка цвете.

Общи условия

Активация на акаунт