питане за Топлофикация

  • 845
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Извинявам се предварително,че темата е за скъпата ни топлофикация, но  в нета не можах да намеря отговор на въпроса си. Ние сме нови собственици на апартамент от няколко месеца и получих писмо от топлофикация, че ако в седемдневен срок не ида да ми сменят партидата, то те ще го направят служебно и ще има глоба от 500 до 1000лв,че и повече.  Аз не искам да си сменям партидата. Могат ли да ме принудят по този начин след като не искам да сключвам с тях договор?Защо им е моят подпис след като ми казват,че това можело да стане служебно? Аз не искам да съм техен абонат. Могат ли да ме принудят да стана и въобще имам ли права?

# 1
  • Мнения: 135
Ако  сградата  е  вързана  с  топлофикация  просто  мърдане  нема. 
При  топлофикация  няма  не  искам   Laughing,  по  добре  избегнете  глобите  и  си  сменете  партидата , съпротивата  просто  е  излишна Flutter.

# 2
  • София
  • Мнения: 888
Ако  сградата  е  вързана  с  топлофикация  просто  мърдане  нема. 
При  топлофикация  няма  не  искам   Laughing,  по  добре  избегнете  глобите  и  си  сменете  партидата , съпротивата  просто  е  излишна Flutter.
Аз си мислех да резнем тръбите(последен етаж сме и няма да пречи) - пък те да доказват,че ние сме имали радиатори и тръби или старите собственици, ама още ми се вижда крайно да постъпя така.

# 3
  • Мнения: 135
Ще  ви  съдят  за  тръбите  и  аз  съм  го  мислил , но  нещата  стават  опасни  и  закона  е  на  тяхна  страна , така  че  ако  ви  се  впуска  в  съдебни  битки  пожелавам  ви  успех Sunglasses.

# 4
  • Мнения: 12 648
Няма не искам. Партидата явно е на името на предишния собственик, той е подал документите в Топлофикация. И ти трябва да доказваш, че нямаш радиатори, а не те. Плащаш тръби, плащаш общи части.

# 5
  • Мнения: 326
Добре,че нашият блок е малък и не е топлофициран. Откакто се махнахме от топлофицираната панелка се чувствам нов човек  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 15 913
Тези неща не стават с безумни мисли, а с предварително проучване.
Просто трябваше да си купите апартамент без парно и нямаше да имате проблеми.
Ако не се смени партидата всичко ще се трупа на стария собственик. Той  какво е виновен, нали вече имота не е негов? Надявам се човека да е отишал с копие от новия нотар. акт и да се е отписал от там.
А и парното изобщо не е скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт