Ще полудея!!!

  • 2 266
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Вчера ходих на лекар и разбрах че съм бременна в петата седмица.Да това е супер само че, имам дъщеричка на пет месеца която родих със секцио-така се наложи.Според гинеколожката ако реша мога да го оставя.Незнам какво да правя.Сърце не ми дава да направя аборт.В понеделник ще ходя при друг лекар за съвет.Не мога да повярвам че съм изправена пред такава дилема.Общо взето  само знам че две или три години не трябва да раждаш ако преди това имаш раждане със секцио.Вие имате ли някаква информация по  този случай?Благодаря на всички предварително.Ако знаете нещо  моля ви споделете защото ще полудея!!!

# 1
  • Мнения: 2 567
Здрасти,

аз съм чувала, че 2-3 години трябва да изчакаш, ако 2ят път искаш да родиш нормално, но не виждам причини да родиш пак със секцио след 9 месеца.
Аз лично, ако няма медициснки проблем бих си оставила бебо, но ти трябва да си прецениш най-добре.
Искрено ти желая успех с каквото и решение да вземеш!


24 седмица  :B-fly:

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Здравей,Тео.Едва ли ще мога да ти помогна кой знае колко,но по принцип зная че след раждане и то със секцио не трябва да се забременява поне 1 год.Все пак това си е операция и се усеща придърпване доста дълго време след това,е представи си корема ти расте с прясна рана......незнам какво да ти кажа дотолкова е моята информация,но щом гинеколожката ти казва че няма проблем сигурно е така,посъветвай се с друг лекар и пиши какво ти е казал.Пък и тук има доста майчета които може би ще те посъветват по добре от мен.Успех ти желая,дано стане така както ти искаш Stuck Out Tongue

# 3
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Здрасти Тео!
Много добре те разбирам - на мен ми предстои секцио след шест дни, и един от основните въпроси, които ме мъчат е точно това - ами ако случайно забременея по-рано от 1 или както казват някои 2 години?
Аборт не искам и аз...  Cry
Понеже мойто секцио ще бъде направено от д-р Божидар Ташков (в Св. София), при който ходя и на консултации, го попитах него по въпроса. Той ми каза, че 6 месеца след първото секцио се прави някакъв обстоен преглед на матката, и ако няма проблем със зарастването, няма страшно от следващо забременяване. Според мен е добре да оидеш на някакъв специалист, или ако гинеколожката ти може да го направи.
Стискам палци да се уредят нещата по най-добрия за теб начин!


# 4
  • Мнения: 1 975
az znam che kogato si ragdala sus sekcio moge da se otvori ranata ako zabremeneesh otnovo predi da sa minali okolo 2 godini ......

# 5
  • Мнения: 5 228
Тео, най-добре се консултирай с някой добър лекар, който след това да се ангажира и с проследяването на бремеността ти.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Shocked
Твърде  е възможно и аз да имам такава проблема.. Претърпях секцио и планувахме още бебета, но не толкова скоро.. Embarassed
Получих редовна М три месеца подред...Май толкова станаха.. Сега чакам.. Уж можела да бъде нередовна М... обаче закъснява..  animal085 .. Ще почакам да видим какво ще става..Доктора препоръчал на мъжа ми до 1 година да не бебеправим, защото освен проблем с Хоперацията, може да има малформации при бебето... Обаче толкова много бебета се раждат живи, здрави при подобни обстоятелства... Аборт не  искам, не искам и да раждам скоро. Още не съм се наситила на Маичка! Значи да чакам М-то.. Чувствам се толкова объркана.. Вмешателство в плановете ни.. #Crazy
Започвам да кукуригам от притеснение.. То май е време за един тест.. Ллелей!!!!! До къде я докараф!  Shocked

# 7
  • Мнения: 503
Моята гинеколожка ми е разказвала, 4е самата тя е присъствала на операция-секцио на жена, чиито две раждания са секцио през интервал от 17-18 месеца. Вси4ко си му е било наред на бебето. Важното е да те следи лекар през цялата бременност, да не се натоварваш и да не вдигаш тежко, за да не натоварваш допълнително раната. И след като лекарката ти е казала, 4е вси4ко е ОК, не се притеснявай! И моята мисли така, но ако имаш възможност, консултирай се и с други лекари, но не само с 1, да не стане така, 4е единия казва може, пък другия - не може, а ти да се 4удиш, на кого да вярваш...
Решението е твое, но ако бях на твое място, не бих направила аборт. Разбира се, това е мое мнение, ти имаш право на свое.

# 8
  • Мнения: 1 770
Аз съм чувала, че може дори да се направи операция от апандисит по време на бременност. Как става това въобще не знам, но се е случвало.
Според мен не бива да се притесняваш. Консултирай се със специалист/и в някоя от големите болници. И дано не се наложи да правиш аборт. При всички положения, бъди спокойна, бебка има нужда от теб.

# 9
  • Мнения: 5 468
Честита бременност:) Ама наистина си пред голяма дилема... То би о нот тоби Laughing Само че никой друг, освен някой гинеколог, който се наеме и да ти следи бременността, не може да ти каже, дали да се наемеш с това приключение... Защото наистина ще си е живо приключение. И аз родих преди близо 4 месеца със секцио, ама още ме подръпва оттук-оттам раната и на мен ми закъснява Rolling Eyes и като си помисля, че може да съм бременна Banghead ... Не че не искам още едно дете, ама поне след 2 години някъде - става. Сега, не съм кой знае, колко сигурна, но мисля, че като напредне бременността и операцията може да се отвори. На всичкото отгоре, матката едва ли е вече ОК. Или както казват - Колкото време трае бременността, толкова време трае и възстановяването. Все пак ти и доктора си решавате. Каквото и решение да вземеш, ти пожелавам успех!

# 10
Благодаря на всички.Гледам да напиша няколко реда докато малката спи.Докато я приспивах си мислех да ли дават нормални майчински-120лв. или само някакви добавки?Все пак и финансите са от значение.То да е яко дупето на мъжа ми ама....... Боже ако знаете колко въпроси се въртят из главата ми!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Много сме,
силни сме...
Joy
Каквото ще да става, здраве да е.   Hands Thumbsup

Тео каквото и да правиш ти пожелавам успех в начинанието.
А ние с new* ще умуваме къде ни е М-то......   ooooh!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Здравей!
Аз по тези причини съм пуснала анкетата за предпазването, но за съжаление за теб е вече късно. Забременях 3 мес. след първото раждане (нормално) с близнаци и не можах да ги износя - матката не беше се възстановила и двойната тежест се оказаха фатални. Второто близначе(изгубих го) се роди със секцио и ми казаха минимум 2 години възстановяване.
 Бременност след секцио е опасна не само за плода, който може да бъде изхвърлeн по всяко време, но и за майката. Четох за т. нар. РУПТУРА на матката, която може да ти струва живота! И аборт след раждане е опасна работа....  
Консултирай се и прецени много внимателно риска!

П.С. За детските - губиш майчинството за първото дете. 45 дни преди термина започва да тече 2-рото майч. с болничните(изчислени върху 120 лв., а не върху заплатата, т.е. по-малко).

# 13
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Karen
Здравей!
Аз по тези причини съм пуснала анкетата за предпазването, но за съжаление за теб е вече късно. Забременях 3 мес. след първото раждане (нормално) с близнаци и не можах да ги износя - матката не беше се възстановила и двойната тежест се оказаха фатални. Второто близначе(изгубих го) се роди със секцио и ми казаха минимум 2 години възстановяване.
 Бременност след секцио е опасна не само за плода, който може да бъде изхвърлeн по всяко време, но и за майката. Четох за т. нар. РУПТУРА на матката, която може да ти струва живота! И аборт след раждане е опасна работа....  
Консултирай се и прецени много внимателно риска!


#Crazy

# 14
  • Мнения: 5 468
Цитат на: alma
Много сме,
силни сме...
Joy
Каквото ще да става, здраве да е.   Hands Thumbsup

Тео каквото и да правиш ти пожелавам успех в начинанието.
А ние с new* ще умуваме къде ни е М-то......   ooooh!


Кога трябваше да ти дойде? Embarassed На мен на 11-ти Embarassed

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
new* около тези дни.. Най-вероятно си въобразявам.. Но е добре да имам едно на ум..Сигурно ще почука на портата скоро.. Де ще иде.. Не може да ми се случи такова нещо.. Абсурд... #Crazy

# 16
  • Мнения: 1 599
Цитат на: Тео
Вчера ходих на лекар и разбрах че съм бременна в петата седмица.Да това е супер само че, имам дъщеричка на пет месеца която родих със секцио-така се наложи.Според гинеколожката ако реша мога да го оставя.Незнам какво да правя.Сърце не ми дава да направя аборт.В понеделник ще ходя при друг лекар за съвет.Не мога да повярвам че съм изправена пред такава дилема.Общо взето  само знам че две или три години не трябва да раждаш ако преди това имаш раждане със секцио.Вие имате ли някаква информация по  този случай?Благодаря на всички предварително.Ако знаете нещо  моля ви споделете защото ще полудея!!!

Аз също родих секцио преди 4 месеца и моята лекарка каза, че 6 месеца не трябва да забременявам... Така, че 1 месец може и да не е от значение..но се поинтересувай от няколко гинеколози! УСПЕХ

# 17
  • Мнения: 1 341
Моята съседка има две живи и здрави деца с разлика година и половина. И двете са родени чрез операция. Когато е забременяла с второто  (това е било преди 15 години) са й казали, че може да го роди само с операция. След това са й казали, че много сериозно са й зашили матката и е голяма вероятността да не може да забременее отново.
От друга страна една моя приятелка я оперираха от апандесит и менструацията не й дойде. Оказа се, че е била бременна. Сега си има живо и здраво бебе на 2 месеца. Нито раната й се отвори, нито нищо. Въпроса при секциото е, че се шие самата матка и опасността да изхвърли плода ако не се е възстановила не е за подценяване.
Лекаря, който ми направи секциото е шеф на патологията на Шейново. Тъй като искам деца с малка разлика го попитах кога мога да забременея пак. Той каза "за да ни е мирна главата след две години, но ако стане по-рано ще преценим на момента"

Общи условия

Активация на акаунт