Самотата

  • 3 968
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Самотата в и сред хората...за мен самотата е убийствена, но имам една позната която казва че се чувства прекрасно сама и изобщо такова нещо като самота не съществува за нея...

Как мислите, поне веднъж през живота си всеки от вас бил ли е самотен?


 Ето нещо от Екзюпери, което всъщност препрочитайки преди няколко дни стана причина да започна тази тема...


Молитва на самотата.

“Бъди милостив към мен Господи,защото ми тежи моята самота.Няма нищо,което да очаквам.Ето ме в тази стая,където нищо не ми говори.И все пак аз не моля за присъствия,тъй като откривам,че съм още по-изгубена,щом потъна в тълпата.
Но другата,която е подобна на мен,също сама в подобна на тази стая,ето че все пак сърцето и прелива,ако тези,които дарява с нежността си,са заети с нещо някъде из къщата.Тя не ги чува,нито ги вижда.Не получава нищо от тях в момента.
Но за да е щастлива,стига и да знае,че домът и е населен.
Господи,аз също не искам нищо,което да се вижда или чува.Твоите чудеса не са за сетивата.
Но ти стига да просветлиш духа ми над моя дом,за да ме изцериш.

Пътникът в своята пустиня,ако е тръгнал,Господи,от една населена къща,макар да знае,че тя е накрай света,изпитва радост за нея.Никое разстояние не му пречи да черпи сили от нея и ако умре,умира в любов...
Тъй че аз дори не моля ,Господи,моят дом да е наблизо.

Човекът,тръгнал на разходка и поразен в тълпата от едно лице,ето че се преобразява, дори ако лицето съвсем не е за него.
Същото е с войника,влюбен в кралицата.Той става войник на една кралица.Тъй че аз дори не моля,Господи,този дом да ми е обещан.
В откритите морски простори има пламенни съдби,обречени на несъществуващ остров.И хората от кораба пеят химни на острова и се чувстват щастливи.Душата им прелива не от острова,а от химна.
Тъй че аз не моля,Господи,този дом да съществува някъде...
Самотата,Господи,е плод на духа,ако е недъгав.Той обитава само една родина,която е смисълът на нещата.Същото е с храма,когато е смисъл на къмъните.
Той има криле само за това пространство...
Не изпитва радост от предметите,а единствено от лицето,което се разчита чрез тях и ги свързва.
Направи просто така,че да се науча да чета.
Тогава ,Господи,ще е свършено с моята самота''.




Последна редакция: чт, 26 авг 2010, 09:19 от Lady_of_the_roses

# 1
  • Мнения: 1 568
Аз обичам самотата.
Тя не винаги е повод за тъга.
Помага ми  да намирам пътя към себе си...

# 2
  • Мнения: 145
Мечтая си да си почуствам малко самотна,но за съжаление не се получава...Почивам си,разтоварвам се,когато съм сама,незнам обаче,дали ако това беше ежедневието ми щеше да е същото.Просто винаги съм имала нужда да се грижа за някого.

# 3
  • Мнения: 135
Лейди  май  хормоните  пак  те  плеснаха Laughing.
Знаеш  ли  че  ми  е  дотегнало  от  тълпите , от  хаоса  с  домашните,
дотегнало  ми  е  и  от  близки  които  само  ме  използват  и  ми  се  ще  поне  за  ден  самота , сред  природата , без  дима  от  колите , без  шума
от  сивата  градска  среда  и  без  някой  да  казва: 
-А  знаеш  ли  че  ми  трябват  средства  за  дискотека Laughing.
Да  самотата  е  ужасно  нещо , като  ходя  по  провинцията , ги  виждам  старите  безпомощни  хорица , за  които  присъствието ни  е   глътка  чист  въздух , забравени  от  времето  и  близките , които  си  мислят  че  като  им  дадат  средства   са  измили  съвеста  си. Но  тези  стари  и  самотни  души  са  там  някъде , остнали  в  миналото  откъснати  от  света , очаквайки  някой  да  се  разговори  с  тях , ей  така  да  се  почустнат  живи newsm78.

# 4
  • Мнения: 1 568
В повечето случаи се чувствам самотна сред тълпата...
Сред определени хора се чувствам самотна.

# 5
  • Мнения: 22
Sote, имам предвид нещо по сериозно...относно старите хора, не съм мислила...
Мислила съм за себе си...имам приятели, но все пак е имало моменти когато съм се чувствала адски самотна.
Mоже наистина да е от хормоните...знам ли.

# 6
  • Мнения: 12 662
В повечето случаи се чувствам самотна сред тълпата...
Сред определени хора се чувствам самотна.

 Peace

Някои хора са си самодостатъчни. Или както е казал шопът - най обичам да си говорим сам, оти знам, че ме слуша ентелегентан човек.

Самотата,Господи,е плод на духа,ако е недъгав.

# 7
  • Мнения: 1 310
Нямам братя и сестри. Разбира се, че на времена съм се чувствала много самотна. Сега около мен е водовъртеж, центрофуга, мелачка..., но търпя - не искам да съм сама, за нищо на света!  Praynig

# 8
  • Мнения: 135
Sote, имам предвид нещо по сериозно...относно старите хора, не съм мислила...
Мислила съм за себе си...имам приятели, но все пак е имало моменти когато съм се чувствала адски самотна.
Mоже наистина да е от хормоните...знам ли.
Съдейки  по  годините  ти  и  сравнявайки  те  с  мойта  дъщеря , мога  да  кажа  че  с  всеки  изминал  ден  мисленето  се  мени , забелязва  се  и  помъдряване  което  само  ме  радва , Намирането  на  подходящи  приятели  е  основата  на  вашата  възраст , точно  там  се  намира  и  ключа  на  самотата . Не  ви  ли  ценят  близките  и  приятелите  самотата  е  неизбежен  фактор  а  да  се  бутате  сами  при  неподходящи  хора  и  компании , се  отразява  зле , опитай  се  ти  да  си  центъра  на  внимание , остави  ценителите  покрай  себе  си  и  самотата  ще  изчезне . И  последно  не  забравяйте  че  имате  и  родители . Лично  ми  е  приятно  да  говоря  с  дъщерите  си Peace.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Самотата не винаги е лошо нещо - напротив. Аз даже понякога имам нужда от нея- за да се върна в себе си изцяло и да се разбера по-добре. А и често предпочитам самотата пред не дотам добрата компания.
И слава богу, имам няколко човека, които винаги са готови да ме избавят от мен самата и самотата ми, ако съвсем  изтрещя... Mr. Green

# 10
  • Мнения: 155
Обичам, но и мразя самотата  Simple Smile

Обичам я, защото понякога имам нужда да остана сама с мислите си. Мразя я, защото тя е в състояние да ме побърка  Crazy
По принцип се чувствам добре сред хора, обичам да комуникирам, но понякога има толкова хора покрай мен, а аз съм толкова самотна  Sad , ето тази самота най я мразя. В нея има отегчение, скука, липса на сродни души, антипатия. Тази самота може да бъде породена от раздяла, разочарование, изгубена вяра в нещо...тогава оставам сама със себе си, но точно в тази самота човек има най-много нужда да не остава сам  Simple Smile Дано сте ме разбрали   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 317
Намразих я. Покрай мен има толкова много хора, познати, приятели, доброжелатели, но в това същото време, съм толкова сама и толкова самотна, че чак ми се плаче.
Давам си кураж с тази мисъл: ”Когато толкова много хора на света са самотни,невероятно егоистично е да си самотен сам.”

# 12
  • Мнения: 155
Намразих я. Покрай мен има толкова много хора, познати, приятели, доброжелатели, но в това същото време, съм толкова сама и толкова самотна, че чак ми се плаче.
Давам си кураж с тази мисъл: ”Когато толкова много хора на света са самотни,невероятно егоистично е да си самотен сам.”



Съгласна. Освен това смятам, че с развитието на технологиите, интернет и т.н., хората предпочитат да си направят профил в някой сайт за запознанства или фейсбук и т.н., кибичат пред компютъра и си мислят, че по този начин водят социален живот. За мен това е също един вид самота. Аз предпочитам 100 пъти повече визуалния контакт и комуникацията очи в очи, на чист въздух, на кафе и кола примерно  Mr. Green Simple Smile

# 13
  • Мнения: 375
Винаги сьм обичала самотата.Още като момиче най-добре ми беше вкьщи сама.Сигурно за това оцелях през тези години, когато се налага постоянно да сме сами аз,мьжа ми и детето.

# 14
  • Мнения: 22

Съгласна. Освен това смятам, че с развитието на технологиите, интернет и т.н., хората предпочитат да си направят профил в някой сайт за запознанства или фейсбук и т.н., кибичат пред компютъра и си мислят, че по този начин водят социален живот. За мен това е също един вид самота. Аз предпочитам 100 пъти повече визуалния контакт и комуникацията очи в очи, на чист въздух, на кафе и кола примерно  Mr. Green Simple Smile

Контакта в интернет, много лесно може да стане реален контакт... Wink

Общи условия

Активация на акаунт