Какво му става на това дете?

  • 780
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Вече тотално съм объркана с моето бебе!!
Тъкмо си беще направил някакъв режим - кърмене през около 3 часа през деня. Вечер обикновено го къпя около 20,00 или 20,30 часа, масаж, ядене и спи до към 2,00.След това яде в 5,00 и от там горе долу през около 3 часа.
Да но така беше до миналата седмица.
Като капак в четвъртък му беше втори прием на ДТК и полио и ги понесе трудно тоди път - плака много, общо взето е доста спокойно бебе.
От четвъртък вечерта едниственият начин за успокоение му е на гърдата - така спим, вече спи в нашето легло.
Пред дилемата да ставам на всеки 10 мин да му давам да яде илил да го успокоявам предпочитам да поспя малко.
Върхът беше вчера през деня и тази нощ - имам чувстото че яде през около половин час.
На всичкото отгоре като че ли си обърна графика - през нощта спи много неспокойно и на пресекулки, а през деня като заспи - 2 часа не му мърдат здрав сън.
Постинга ми е доста объркан, съжалявам за което, но просто не знам какво да предпиемам в случая.
Криза на растежа ли е, от ваксините ли е, какво ли е? И как да се справя със ситуацията.
Като слушам останалите майчета как бебоците им спят по цяла нощ искрено им завидях.А моят се буди или за ядене или пък в 4 часа иска да си играем Grinning .

# 1
  • Мнения: 473
Забравих да допълня,че по съвет напедиатър трябва да му намалявам яденето, защото бил наддавал много и щял да получи разширен стомах.Под намалявам  имал предвид да се намали времето на сучене от 10 мин, както яде той в момента на 7,8 мин, както и едното хранене през нощта да е чай.
За сведение какви са му мерките :
роден 3,500, ръст 50
1м.-4,750,ръст 56
2м.-6,250, ръст 61
3м.-7,100,ръст 64

Като гледах таблицата в картона той е на горната граница.
И как да му намалявам яденето като той просто е гладен, ама много гладен!!!
Аз досега твърдо си отстоявах позицията на кърмене на поискване пред баби и тям подобни,но когато го каже все пак доктор - стреснах се и съвсем се ошашавих дали пък не обърках нещо детето си. Ужас, ужас - в паника съм вече.
Майчета давайте съвети, моля!

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Моето мнение е, че няма нужда да намаляш яденето. Кърмените деца регулират приема си на храна по-добре. Няма да получи разширен стомах, по-вероятно след някой и друг месец изведнъж ще започне да наддава по по-малко, и ще компенсира.
Като съдя по възрастта му, много е вероятно да е криза на растежа, съчетано с ваксината.
Спокойно, много бебета не спят през нощта даже на 5-6 месеца. Всичко ще се оправи от самосебе си, ти правилно си решила да храниш когато иска. Скоро ще се оправят нещата. Спокойствие и търпение.

# 3
  • Мнения: 473
Благодаря ти Буу за успокойтелния отговор.
Надявам се да отмине проблема скоро, ще пиша как се развиват нещата

# 4
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Charr
Забравих да допълня,че по съвет напедиатър трябва да му намалявам яденето, защото бил наддавал много и щял да получи разширен стомах.Под намалявам  имал предвид да се намали времето на сучене от 10 мин, както яде той в момента на 7,8 мин, както и едното хранене през нощта да е чай.
За сведение какви са му мерките :
роден 3,500, ръст 50
1м.-4,750,ръст 56
2м.-6,250, ръст 61
3м.-7,100,ръст 64



За сравнение - моят Гого:

Раждане - 3650 жр (изписаха ни 3350) и 52 см
1-ви месец - 4500 гр и 58 см
2-ри месец - 5750 гр и 63 см
3-ти месец - 6700 гр и 66 см

Така че не виждам нищо обезпокоително във вашето наддаване и растеж изобщо. Мен дори ме похвали педиатърката за тези темпове на развитие  Simple Smile . А и ние сме само на кърма, дори вода не пие от месец и нещо.

И аз не мисля, че е необходимо да му намаляваш яденето. Детето след няколко дни ще си регулира самичък режима отново.

# 5
  • Мнения: 473
Хм, сега блаженно спи вече 3 час!!!Ще видим как ще е през нощта.

За темповете на растежа - нали знаете когато доктор изкаже мнение - като започна с това за разширения стомах и на мен ми се изправи косата.
Но при моя лакомник определено номера с намаляване на храната няма да мине Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 3 846
Charr,

не се притеснявай за наддаването. Като започне да се обръща и да пълзи много бързо ще придобие спортна фигура. Кърми си детето спокойно и дай на този лекар координатите на Байкова - явно той има нужда от диета.

А за режима - това е положението. Бебетата са на цикли или тласъци, както аз си ги наричам. Таман си направите режим и хайде ваксинка, и хайде тежки нощи една-две седници. Таман се успкои положението и почнете да се радвате на живота 10-15 дена и хайде зъбче или разстройство, или запек, или нещо друго... И така на всеки 2 седмици ново двайсе - нов режим и нов ритъм.

Та така радвай се на спокойните периоди. А сега, когато е тежко си припомняй, че нещата се променят и скоро пак ще се смеете заедно.

Общи условия

Активация на акаунт