Еднократна помощ при раждане и детски надбавки при майка чужденка и баща българи

  • 3 077
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Има ли право на детски надбавки дете с баща българин и майка чужденка /гъркиня/ - това ми е въпроса. И на еднократна помощ при раждане. Питах в социалното подпомагане, но там не можаха да ми отговорят, нямали такъв случай ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 567
Има ли право на детски надбавки дете с баща българин и майка чужденка /гъркиня/ - това ми е въпроса. И на еднократна помощ при раждане. Питах в социалното подпомагане, но там не можаха да ми отговорят, нямали такъв случай ooooh!

Определено детските надбавки и еднократната помощ ще са по-големи, ако се изплатят в Гърция.

# 2
  • Мнения: 213
Там няма обаче нито еднократна помощ, нито детски надбавки. Дори майчинството е само 3 месеца.

# 3
  • Мнения: 1 567
Там няма обаче нито еднократна помощ, нито детски надбавки. Дори майчинството е само 3 месеца.

Не е точно така. Има и едното и другото. Просто трябва да отговаряш на определени условия, за да ги получиш...
Майчинството е 67 дни (малко по памет). После има възможност да се вземат още 6 м.

# 4
  • Мнения: 213
Не знаех Rolling Eyes Снаха ми каза, че там няма.

# 5
  • Мнения: 2 376
За еднократната помощ, попълвате декларацията, условието е дететето да се отглежда в България. За надбавките, се гледа осигурителния доход на семейството, няма общо кой какъв е. Поне така аз разбрах.

# 6
  • Мнения: 1 567
Не знаех Rolling Eyes Снаха ми каза, че там няма.

Ми нека прочете тук
http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/money/home.cfm
и ще й стане ясно къде, как и какво...

# 7
  • Мнения: 1 473
До колкото ми е известно, за да се изплати еднократната помощ за раждане детето трябва да има български акт за раждане.
Всяко българско дете, независимо от произхода на родителите си и  това къде е родено има право на тази помощ, стига да има бг. акт за раждане.

Не знам какви са тези социални, които са толкова некомпетентни, или им е казано, ако може да не дават отговор, за да спестяват парите на държавата, лишавайки новородено от полагащите му се по закон пари, но това е безочие и некадърност!

Детските надбавки според бг. закони се полагат при определен доход. Така, че подайте си молба, може да отговаряте на условията.
Циганите, пардон ромите, взимат детски не на база трудов стаж, а на база доход, който най-често е под минимума за стараната.

Така че, не се плашете от некомпетентни и мързеливи държавни служители, а си търсете правата, защото никои няма да го направи заради вас.

Успех!




# 8
  • Мнения: 4 916
...
Не знам какви са тези социални, които са толкова некомпетентни, или им е казано, ако може да не дават отговор,...

Второто. Наскоро имах челен сблъсък със социалните във Варна, наредено им е да не дават информация, а на всеки въпрос за отговарят "ПРоверете в интернет, търсете информация в интернет."

# 9
  • Мнения: 1 473
...
Не знам какви са тези социални, които са толкова некомпетентни, или им е казано, ако може да не дават отговор,...

Второто. Наскоро имах челен сблъсък със социалните във Варна, наредено им е да не дават информация, а на всеки въпрос за отговарят "ПРоверете в интернет, търсете информация в интернет."

Точно в такива случай, човек трябва още по настоятелно да си търси правата.
Ако трябва оплакван до шефа ще се пусне, телевизия, ще се извика, но аз ако съм не бих оставила нещата така без последствия.
Да спрат да крадат, а не да спестяват пари, предвидени за новородени български деца.
Ама, как се ядосвам само...

# 10
  • Мнения: 4 916
Работата е там, че контингента на социалните не са само майки с бебета, които имат я родител, я мъж да ги защити, но и едни такива очукани от живота хорица, които треперят, че ако напишат жалба, социалната ще им напише кофти доклад и никога повече няма да получат и лев помощ. И съвсем не става въпрос за хора в трудоспособна възраст или за такива, на които не им се работи. Това са едни човечета, които се свиват от нещастие и са последните, които ще тръгнат да си търсят правата, а като им кажат "Търсете информация за финансиране на личен асистент в интернет", все едно им казват "Бе я се разкарай". А социалните са на принципа "ако мине". И най-често минава номера, защото не всеки има към кого да се обърне за помощ или поне да му потърсят информация в нета, и най-често ги мачкат като насекоми.

# 11
  • Мнения: 1 473
Права си agrun, хората се свиват и не смеят или не знаят как да противодействат на отношението към тях.
Жалко наистина.
Дано поне питащият в темата да си помогне или да сме му били в помощ  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 669
Ако детето има БГ акт за раждане и се отглежда в България, то има право на еднократна помощ.
Мъжът ми е чужденец и си я получихме, въпреки че социалните малко се дърпаха като подавах молбата.
Мисля че не би трябвало да има значение дали майката или бащата са чужденци.

Детските са си според дохода... Не вземаме и не зная.

Общи условия

Активация на акаунт