Гледа ли детето Ви Cartoon Network?

  • 6 267
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,

Имам дъщеря на 5 години, която денонощно иска да гледа Cartoon Network, а там филмчетата са меко казано....странни. Оптвам се да я отвличам от телевизора, излизаме, играем, но щом се приберем залепва пред телевизора и дори не ни позволява да превключваме канала. Гледа разни бакугани и и герои 108, които за мен са непонятни.
Моля, споделете - имам ли за какво да се притеснявам? Има ли някой подобен на моя проблем, ако е проблем всъщност?

# 1
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
И ние бяхме така Peaceс възрастта отминава това увлечение....или просто обекта на внимание става друг Laughingсега сме на 10 г. и на дневен ред е Дисни ченъл Rolling EyesИма и хубава страна.....английския ни е по-добър от българския Crazy

# 2
  • Мнения: 0
Да! Надявам се да е така. Аз също пробвах да я карам да гледа Дисни, но там филмчетата са някак за по-големи момиченца. ИСка да гледа онези олигофрени и това е...
А е момиченце, знам ли. Да не я увреда Simple Smile

# 3
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 640
И ние го имахме този проблем. Бяхме си в България за три месеца и се ужасих, меко казано. Моя син попадна на детско наречено "Остров пълна драма", на вече изброените от теб, на някакъв "Чаудърв" и изобщо страшни неща Shocked Ние му забранихме, превключваме канала, гледа други детски, само и само да не гледа точно тези. Просто не мога да си представя какви са тези детски и на какво ги учат ooooh!

# 4
  • Мнения: 22
Моята е на 4 и гледа там само Том и Джери ако успеем да го улучим, но пък имаме проблем с компютъра! Включва си го сама , запомнила е къде са съхранени детските филмчета и една игра която и изтеглих и си ги пуска сама! Телевизора не я вълнува, но пък се ядосвам с този компютър! Пробвала съм с добро да и обясня че не е редно да седи токова много,  пробвала съм и да я лиша от нещо (разходка, лакомство, дори 2-3 дни без досег до компютъра)  но всичко е без полза , след 2-3 дни е забравила за наказанието.Не иска да оцветява, не иска да рисува, не иска да пише...мирясва само като си четем приказки но на мен цял ден не ми се чете. Знам че аз съм си виновна, ама ако може да дадете съвет и на мен Sad

# 5
  • Мнения: 0
Толкова малка а пуска сама компютър[smilie=smile3501.gif]!
Браво! А телевизия не гледа ли?

# 6
  • Мнения: 22
Толкова малка а пуска сама компютър[smilie=smile3501.gif]!
Браво! А телевизия не гледа ли?
Само сутрин преди градина си пускаме Детский Мир, там филмчетата по могат да и привлекат вниманието

# 7
  • Мнения: 2 149
И моята дъщеря от 3 годишна си пуска сама компютъра.В началото не можеше лесно да се откъсне,сега само играе игри и то за малко,гледа детско,но определено си пада по Тв-то Wink Вечер четем приказки Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 44 027
не, гледа Джетикс, бейби ТВ и много рядко канал : или нещо от сорта беше....
Картуна и аз не го харесвам...той също не особенно....


За мен обаче не толкова бакуганите биха били проблем, а че денонощно иска да гледа

# 9
  • Мнения: 1 343
Малките са гениичета и това е  Joy
На 5г сме Simple Smile CN го бях забранила с родителски контрол, но накрая се предадох. Беше започнала да ме боли глава от мрънкане и постоянно повтаряне "Искам си детскотооооо"
В къщи за да се добере до детското минава през две дистнционни и трябва да избере канал 59 Simple Smile
И ако мислите, че е проблем ... лъжете се ... Simple Smile Наглася си го и толкова. Гледаме Дисни / и аз с него  Embarassed/ но там само някакво филмче за скейтъри и това е даже и H2O вече не ни е интересно .. Надявам се да отмине с времето ... Защото освен, че са изчанчени има и думи който не искам да употребява. А за Чаундер и имаше оище едно дето ходиха в едно поле от човешки органи изобщо не искам да коментирам, че ми се повдига чак. Какво стана с нормалните детски от наше време ???

# 10
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Гледа.
Дъщеря ни е на 5 г. и от близо половин година предпочита CN пред Jetix. Поне "израстна" розовата лигня тип Уинкс.
Всичките изброени филмчета гледа, харесва, играе си на тях. За обща радост, обаче, с всеки изминал ден и стават все по- безинтересни.

# 11
  • Мнения: 24 467
Отдавна този, наред с други подобни, канал е кодиран. Не ни липсва въобще. Мисля, че не само момичетата биха се увредили от тази откровена помия. Имам парола и на компа. Изключително съм доволна от тези наши домашни решения. Имам и голямо дете и мога да оценя смисълът им. Не виждам полезност ни грам в това да се зяпа нещо на неразбираем език /от ТВ и канала английски не познавам някой да е научил/ с грозни анимации и най- често липсващ сюжет, гърмене и крясъци. За някои преведени на български филмчета, макар и по други канали, бих предпочела да не бяха превеждани въобще...
Въобще ТВ-то е ограничено доста за сметка на редица други занимания. Вредата от честото и продължително зяпане се усеща по- натам. Осезателно, при това.

# 12
  • Мнения: 0
Аз се опитвам да и пускам разни филмчета дето ги сваялм от замундата на Дисни класиките, но Тц! Cartoon Network. Изненадана съм колко много майки са забранили Картуун? За мен май вече е късно, че ще стане революция. Защо не се сетих по-рано ooooh!

# 13
  • Мнения: 24 467
Революцията може и да укрепи държавата, дето се вика.
Аз бих предпочела революция, пред това, нещо, което намирам за откровено вредно, да го позволя. Като минеш една ще се убедиш, че не е толкова страшно, но пък ползите са големи. По- натам, вероятно детето не е много голямо, ще се убедиш, че редица неща изискват адекватна, твръда и своевременна намеса.

# 14
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 640
Аз се радвам, че се прибрахме обратно и тук няма такова чудо Embarassed Сега гледа нормални, човешки детски, които са съобразени с неговите години.
А за английския и ученето от тв - не сте прави. Племенника така учеше.

Общи условия

Активация на акаунт