Гъбички по пръстите на краката

  • 3 129
  • 10
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 224
Знае ли някой как се лекуват гъбички по пръстите на краката?Някакви промивки?

# 1
  • Мнения: 202
Скоро имах и си купих ЛАМИЗИЛ, който го рекламират. Малко е скъпичък - към 13 лева е във Варна и не вярвах да ми помогне, но има ефект. Ползвах го само 5 дни и резултата е налице-нямам гъбички.

# 2
  • Мнения: 2 006
Ами ходи се на кожен лекар и се мажеш с предписаните лекарства Mr. Green

# 3
  • Мнения: 202
Пропуснах да кажа, че съм правила бани с оцет, но ефекта беше временен.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 931
След като ги измиеш с оцет, ги мажи с Микозолом, на малкия много му помогна.

# 5
  • Мнения: 313
На мен много ми помогна Антимикотичен спирт. Вечер след душ обтривах кожата около пръстите с памук, натопен в спирта. За няколко седмици нямаше и следа, а положението при мен беше доста тежко.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 717
Аз също ще дам още един глас за Ламизил-а. + изтриване на краката с Antimyco-acid (спирт) след баня. Този спирт е доста силен.

# 7
  • Мнения: 5 140
Ламизила е достатъчно добър,вземи го няма да сбъркаш  newsm10

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Трудна работа, трябва повече търпение и упоритост.

След измване на краката, много добре подсушавай, особено между пръстите. Влагата предлазполага гъбичките.
Ако носиш чорапи, трябва да са памучни, за да дишат краката и да не се потят.
Обувките (да не са от изкуствена кожа, че запарват) дезинфекцирай - формалдехид, 25-процентов разтвор на формалин, или с оцет. Сложи ги за 2 часа в найлонов плик и после ги проветри, а домашните чехли ги изпери (поне веднъж седмично, докато се излекуваш).

И аз доста неща четох заради баща ми, "опитахме" някои бани/мазила, но той е несериозен и непостояннен.

Бани: равни части вода и оцет
- морска вода
- вода с сол /морска сол
- йодна тинктура (или направо мажи болното място)
Кремчето което му помогна ( но временно, както казах по горе, не е постоянен) не помня но започваше с ХЛОРО........... струва 4лв.
Добри отзиви чувам за Ламизил, както са писали момичета.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4872.0

Последна редакция: пт, 04 ное 2005, 18:24 от Миленика

# 9
  • Мнения: 449
КЛОТРИМАЗОЛ! Изпробвано, след няколко намазвания оплакванията изезват, обаче ти продължавай докато изчезне всичко напълно. Аз го направих пред 5 години и до днес нямам оплаквания. Веднъж само нещо ми придрзни, намазах 2 пъти и край. Не е и скъпо кремчето, има го във всяка аптека.
Иначе борбата с гъбичките наистина е сериозна, особено когато успеят да влязат под ноктите

# 10
  • Мнения: 8 769
Имам повече от 15 годишен опит в борбата с въпросните гадни гъбички.  #2gunfireЛекувала съм с най-различни спиртове,мазила, лакове, предписвани от кожен лекар. Всичко с краткотраен ефект, т.е те пак се появяваха. Положението се влоши до там, че сега на единия крак ми се бели цялото стъпало, на другия беленето на кожата е само до възглавничката. Някои нокти на двата ми крака са разрушени. Последния път, когато ходих на кожен, бе в началото на втората ми бременност, т.е. м.г. Той отсече, че когато родя ще търябва да започна с хапчета, които стрували някакви луду пари - над 200 лв. или 800 лв. (нещо такова ми се върти в главата) Money Money MoneyОт почти година пробвам с хомеопатия. Бавно е, но вече има видими резултати.
Перуника, съветът ми е: иди на кожен лекар и настоявай да ти се направят изследвания какви са точно гъбичките. Тогава лекувай.Не всички мазила са за всички видове гъбички. Ако пък искаш, пробвай и с хомеопатични. Аз вече нямах избор и реших, че ако не стане с тях, тогава ще прежалвам тези суми (пък и отде ли ще ги взема, ама това е друг въпрос... newsm78)

Общи условия

Активация на акаунт