PVC подова настилка - някой ползва ли такава ?

  • 24 576
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Предстои ми ремонт на кухнята, и като алтернатива на теракота и ламината ми предложиха PVC подова настилка. Малко скептично съм настроена, защото не са много популярни. Моля ако някоя от вас има опит с такава да го сподели Simple Smile

# 1
  • Мнения: 560
Защото отскоро са на пазара. Здрави са.  С показателите  на настилки за спортна зала.И има страхотни имитации на дърво.Лесни за почистване.
Ако не си навираш носа долу на пода , няма и да забележиш , че не е ламинат.За натоварени помещения е за препоръчване.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 275
За мен е луксозен балтум. Сложиха в работата.
Могат да докарат страхотни шарки от комбинация на различни цветове, но не подобрява ефекта.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 327
Възбудихте ми интереса  Laughing  Освен за здравината , нещо за цена, изолация, къде може да се види  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 8 275
При нас няма как.
 newsm78 дали Технополис нямаше частично някаква подобна настилка....
Май Домко/Карпет Макс продаваха

# 5
  • Мнения: 1 416
Много актуална тема за мен Simple Smile Също ни предстои да слагаме такава PVC настилка. По принцип не ми се иска особено да слагаме такава, защото ми прилича на балатум, макар че не е. В нашия случай обче нямаме избор - дюшемето, което сложихме преди 3 години в антрето и кухнята изгни на едно място. Дюшемето, което пък ни е в хола и спалнята е в лошо състояние също.
Вариантът е да сложим тази PVC настилка за сега, колкото и да не ни се иска. Но пък тези настилки нямат голям избор, все едни грозни, евтино изглеждащи... Confused  Искам нещо едноцветно да няма разни шарки и шарении по него, а повечето не са такива.
Освен това трябва да е 4м., а повечето са по 2м. При нас няма възможност да се прави такава саморазливна замаска преди PVC настилката поради много причини и затова трябва да е 4 метра, защото ако е 2м ще трябва да се прави снадка, а поради отсъствието на саморазливната замазка при нас не може да се осъществи.
Смятаме да сложим нещо на пода под настилката /не знам как точно се казва, едно като дебел найлон такова/, за да обере неравностите от дюшемето, но дали ще стане така без да се лепи настилката Thinking  Как мислите тези, които имат вече такава настилка?
Също можете ли да ми препоръчате магазини, където има повече избор на такива настилки едноцветни най-добре? Вече проверихме няколко магазина, но нещо не ни харесват.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 275
При нас има сложено и върху теракот, който мърдаше (тук там се бе напукал). Сега се вижда от долу и като стъпваш хрупа/

# 7
  • Мнения: 1 149
Някой може ли да приложи снимки да видим за какво иде  реч.Разбудихте любопитството ми.

# 8
  • Мнения: 5 979
Ето примерно :
http://www.dimaxbg.com/index.php?option=content&task=view&id=49
http://www.dlfloor.com/new/index.php/%D0%A5%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0 … D0%BB%D0%BA%D0%B8
аз лично считам че тези настилки са за промишлена и обществена употреба и за вкъщи не са подходящи . Има прекрасни балатуми за подобна цел . Иначе относно изгнилото дюшеме балатум или пвц под няма да го спаси . Единственият смислен вариант е да се отстрани до бетон и се направи нова настилка .

# 9
  • Мнения: 1 416
Да, наистина за вкъщи не са подходящи, не е красиво просто. Съгласна съм, но при нас специално не може за съжаление друго да се направи на този етап. Балатумът има отдолу /от долната му страна/ едно мъхесто, което предразполага към задържане и развъждане на бактерии и заради това не искаме балатум. Да не говорим, че и балатум лично аз не харесвам никак, но това е друг въпрос. А за изгнилото дюшеме - отрязали сме изгнилата част и сме я запълнили с цимент, нататък си е здраво, но понеже е грозно така с това циментираното трябва да му се сложи нещо отгоре пък PVC настилка ли ще е или друго нещо още се колебаеме Thinking 
По принцип аз съм за хубав паркет в хола, мокет в спалнята и плочки в кухнята и антрето, но за съжаление при нас по много причини точно в това жилище и в този момент няма как да се осъществи.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 275
сетих се ... и в болница Токуда има - в Офталмологията

# 11
  • София
  • Мнения: 10 825
Тези настилки подходящи ли са за гараж? Трябва ми нещо с висока износоустойчивост и маслоустойчивост и да не се пързаля. А също и да не е безбожно скъпо.

# 12
  • Мнения: 0
Здравейте.
Темата е много обширна. Това, което е важно да знаете при избор на ПВЦ настилка е, че те са много видове и с различно предназначение. Най общо се делят на ПВЦ настилки за обществени сгради и за домашна употреба.
Приложението им и много широко. Имат изключително разнообразен дизайн. Безопасни и безвредни са. Антистатични и анти бактериални. Високо-устойчиви на натоварване и т.н. Най-важното е ТОВА НЕ Е БАЛАТУМ.
На дамата, на която са го монтирали върху теракота и и хрупа- проблема не е в настилката, а в монтажа. В България има само няколко квалифицирани монтажни групи, които изпълняват професионално такъв монтаж. Той е специфичен и не всеки може да го направи.
В България ПВЦ настилките, все още, са  по- популярни с приложението си в обществени сгради. ПВЦ настилките за домашна употреба не са много популярни и се предлагат само от няколко вносители - domko, dlfloor  и някои вносители на китайски, но тях не ви ги препоръчвам, тъй като са забранени за продажба в Европа, но не и у нас.
Мога да говоря дълго по темата и с радост ще отговоря на всичките ви въпроси, тук или на е-меил.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825

Мога да говоря дълго по темата и с радост ще отговоря на всичките ви въпроси, тук или на е-меил.

Моля за отговор на моя въпрос   Peace
Тези настилки подходящи ли са за гараж? Трябва ми нещо с висока износоустойчивост и маслоустойчивост и да не се пързаля. А също и да не е безбожно скъпо.

# 14
  • Мнения: 0
Много актуална тема за мен Simple Smile Също ни предстои да слагаме такава PVC настилка. По принцип не ми се иска особено да слагаме такава, защото ми прилича на балатум, макар че не е. В нашия случай обче нямаме избор - дюшемето, което сложихме преди 3 години в антрето и кухнята изгни на едно място. Дюшемето, което пък ни е в хола и спалнята е в лошо състояние също.
Вариантът е да сложим тази PVC настилка за сега, колкото и да не ни се иска. Но пък тези настилки нямат голям избор, все едни грозни, евтино изглеждащи... Confused  Искам нещо едноцветно да няма разни шарки и шарении по него, а повечето не са такива.
Освен това трябва да е 4м., а повечето са по 2м. При нас няма възможност да се прави такава саморазливна замаска преди PVC настилката поради много причини и затова трябва да е 4 метра, защото ако е 2м ще трябва да се прави снадка, а поради отсъствието на саморазливната замазка при нас не може да се осъществи.
Смятаме да сложим нещо на пода под настилката /не знам как точно се казва, едно като дебел найлон такова/, за да обере неравностите от дюшемето, но дали ще стане така без да се лепи настилката Thinking  Как мислите тези, които имат вече такава настилка?
Също можете ли да ми препоръчате магазини, където има повече избор на такива настилки едноцветни най-добре? Вече проверихме няколко магазина, но нещо не ни харесват.

Здравей. Нямам представа, кой ви консултира, но има някои неща, които е важно да знаеш. Първо, саморазливната замазка е само и единствено, за да се изравни основата. Тя няма нищо общо със снадките, т.е. с термозаваряването на настилката. Второ , това с найлона за изравняване на основата е нещо, което чувам за първи път и ми се струва абсурдно. Относно дизайните, виж www.dlfloor.com Фирмата предлага голямо разнообразие от ПВЦ настилки. И макар че се занимават предимно с оществени сгради, няма да ти откажат консултация. Гарантирам  Wink

Общи условия

Активация на акаунт