ДЕКЕМВРИ 2009

  • 38 520
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 165
Привет, мамчета и бебчета!  Peace

Цяла вечност не съм се включвала в темите. Имам си оправдание, но не мисля, че е добра идея да ви товаря с преживяванията и трагедиите си.

С извинение, че съм малко поизгубила духа на декемврийската дружина, се надявам повече да нямам поводи да отсъствам толкова дълго.

Ние сме добре. Йоан все още няма нито едно зъбче и не подава индикации, че скоро ще се озъби. newsm47 Знам, че никненето на зъбите има наследствен фактор. Моите са се появили на 1,3 години и при това са започнали да никнат първо задните.  Laughing

От скоро му давам по 1/4 пресен жълтък, а след седмица смятам да започна с попарката. По препоръка и рецепта на баба докторка трябва да давам сухари с масло и захар, направени на каша в топла вода. Препоръчаха ми топеното масло гхи. Някой знае ли нещо за него? Иначе бебчо има желание да дъвче и въпреки отсъствието на зъбки, с венците си помага за някоя ябълка, круша или коричка хляб.

Много ни е нестандартен дневният режим. Йоанчо сам реши да е сова като майка си  Mr. Green
Сутрин, когато се събудя (около 09.00) го заварвам тихичко да си играе или да ме наблюдава. Не мога да му установя ред за дневния сън. Някой път спи преди обяд, и надвечер, друг път не иска. Мисля, че трябва да настоявам и да не чакам сам да реши кога му се спи, ама шило в торба седи ли?  Joy
Вечер заспива към 22.00 и така до следващия ден.

Започнах да му чета книжки. Първоначално не ми обръщаше внимание на "бърборенето", но напоследък забелязвам, че се заслушва за минутка, две. А и му действа успокояващо след бръмченето в проходилката или "язденето" на татковия врат.

Ех, има още толкова неща, за които да пиша, но засега приключвам.

Лека нощ на всички.  smile3507

# 31
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Добро утро  лейдис!Вмъквам се тиииихичко да почерпя за РД-то,чукнах 33 лазарника,лелее,казах го ,кога минаха тези години, Blush, хайде за мое и ваше здраве!                                      Хубав ден на всички!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 104
Добро утро и Честит национален празник! Simple Smile

devi4ca, ЧРД! Бъди жива и здрава!  bouquet

# 33
  • Мнения: 130
Добро утро и Честит празник

Честит празник и на Девичка  bouquet,  много здраве и каквото си пожелаеш да се сбъдне  Hug
Ние сега спинкаме сутрешният си сън и след него мисля да излезем на разходка че да поизползваме времето.Хайде и на вас приятен ден.
А за сиренцето щях да забравя да спона,и аз давам по толкова.

# 34
  • Мнения: 7
Препоръчаха ми топеното масло гхи. Някой знае ли нещо за него?

 Rolling Eyes Гхи идва от ведическата кулинария, известно като "храна за ума" и е наистина много полезно пречистено краве масло.. Получава се от разтопено на бавен огън не солено краве масло, чрез отделяне на образувалата се пяна.
Малко е пипкаво за приготвяне, проблема е да се намери несолено масло и по възможност да е  над половин килограм.. ето едно линкче с добро описание как се приготвя : zdraveya.com/ghi.html  Заслужава си обаче цялата процедура.. Наистина е много ароматно..

Поздрави на рожденичката!! Много здраве и хубав живот и се така позитивна   bouquet

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 12:23 от aluin

# 35
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте дами и бебоци!

She_R благодаря за темичката   bouquet

devi4ca Честит Рожден Ден! Желая ти здраве, щастие и много усмивки!

При нас нищо ново, затова и не се включвам напоследък. Ани един път яде, един път не иска. Общо взето си е с характер от сега, ама знаех си аз, че скорпиончето ще ме подлуди. Не се спира това дете. До скоро ми беше лесно с приспиването, слагах я в леглото и след доста въртене си заспиваше, но сега се изправя постоянно и само се оглежда.

Почерпете се виртуално кой с каквото желае, че днес имаме годишнина от сватбата!

Щях да пиша още, ама забравих... простете!

Приятен ден на всички!

# 36
  • Мнения: 2
Препоръчаха ми топеното масло гхи. Някой знае ли нещо за него?

 Rolling Eyes Гхи идва от ведическата кулинария, известно като "храна за ума" и е наистина много полезно пречистено краве масло.. Получава се от разтопено на бавен огън не солено краве масло, чрез отделяне на образувалата се пяна.
Малко е пипкаво за приготвяне, проблема е да се намери несолено масло и по възможност да е  над половин килограм.. ето едно линкче с добро описание как се приготвя : zdraveya.com/ghi.html  Заслужава си обаче цялата процедура.. Наистина е много ароматно..

Поздрави на рожденичката!! Много здраве и хубав живот и се така позитивна   bouquet


Само да добавя, че гии обикновено може да се намери и по арабските магазини, аз съм си купувала, но не мога да си спомня марката. Така или иначе ако се попита, продавачът би помогнал.

А гии-то е неизменна част от всяка индийска кухня и сега. Моят мъж направо го сънува, но тук продаваното качество не е на "онова" ниво. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 541
Аз само за гхи-то да се включа, че го има в био- магазините- и в Балев био и в Слънце и луна със сигурност. Няма смисъл да се прави вкъщи, защото наистина е времеемко  Peace Вече са казали за ползите му, та няма да приповтарям...

# 38
  • Мнения: 165
Привет, мамчета и бебчета!  Peace

Благодаря за инфото за гхи. Значи смело мога да го давам на Йоанчо.   baby_neutral
Добре, а каква марка сирене купувате? В домашни условия това е още по-трудно за направа от маслото...

devi4ca, Честит рожден ден! Бъди жива и здрава и цялото ти семейство с теб!   bouquet

aluin, какво прави малката Веда? Как е?  Hug

scrye, пробвала ли си с някаква музикална играчка да се приспивате? При мен понякога чудеса прави нашият музикален мечо.
Щях да забравя - честита годишнина!  kiss Колко нацъкахте? Ние в петък правим 10 години брачен живот с моинкия. Трябва да потърся каква сватба се празнуваше след толкова време.

*MILADY*, мила другарко, имаш ли си вече чи-уа-уа?   animal037 Много се изкушавам да ти предложа такова като моите. Тъкмо с един удар - два заека Wink За теб куче, за децата - конче.  smile3540

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 18:02 от Джема

# 39
  • Мнения: 689
Здравейте.
Джема добре дошла отново, честно казано за първи път чувам за този вид масло, но ми е много интересно и ще следя за отзиви.
Честит рожден ден на Девичка, жива и здрава и много обичана майка и съпруга    bouquet
scrye честита годишнина да сте все така заедно дълги години   bouquet
За режима на спане, днес нашия младеж реши, че след като е спал на обяд два часа не му трябва повече сън и така от 15.00 до 21.20 си изкара без сън.
Имаше дни където спеше по 30 мин, но отскоро пак си върна хубавия сън, дано да си го запази и занапред.
Лека вечер на всички

# 40
  • Мнения: 392
Здравейте и честито на имащите повод за празник!

Аз вече нещо ще се побъркам, докато имах супер спящо бебе, в см. на 1.5месеца Крис спря нощното хранене и спеше от 21ч до 8ч и беше приказно, но това беше 1 месец, а в момента от 2 месеца насам ситуацията е следната-заспива в 21, спи до 1 и от там нататък се буди на всеки час като 2 пъти суче, а през останалото време пие вода, но в промишлени количества около 600 мл на вечер. Дайте съвет какво да го правя newsm78
Инъче през деня спи 2 пъти един сън преди обяд и един следобяд, но като цяло е глезльо и трудно заспива! Зъби има 2 и ми се струва че и горе вече го мъчат, но не ги виждам още!
Това е от нас, желая лека и спойкойна нощ на всички!

# 41
  • Мнения: 1 391
Цоп! Запис!  Crazy За пръв път употребявам тези твърде странни ми слова, но е ужасно късно, за да пиша повече, а трябва да си букна темата...
Завърнах се от чудна ваканция и скоро ще влезна в час с вашите бебешки преживявания  Grinning

# 42
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Благодаря ви за пожеланията!

Джема пробвам и с играчки и с какво ли не, ама трудна работа. Трябва да и се спи страшно много, че да я сложа и да заспи след 15-20 мин. Иначе е едно въртене, едно изправяне. На ръце, също не желае. Постоянно се извърта да гледа къде какво... да не изтърве нещо малката клюкарка  Grinning. Ама здраве да е. Почнах само да се притеснявам да не вземе да падне от леглото, че доста се навежда, пък това ми беше мястото където я оставях, я да свърша нещо, я да се изкъпя.

Collibri добре завърнала се  Hug

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 121
Честито на всички празнували и празнуващи Hug
Гледам за попарката говорите - за съжаление моите крила бяха срязани вчера. Реших аз сутринта да дам на Петър малко попара да го пробвам, обаче точно след 20 мин. веднага се обрина  #Cussing out
Явно попарата скоро няма да бъде в менюто ни.
На консултацията се оказа, че не е пораснал този месец  Thinking 9200 на 74.

# 44
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
mezzatr Петър не беше ли с АБКМ?

Общи условия

Активация на акаунт