Защо и аз да не получавам детски надбавки?

  • 3 792
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Този въпрос все искам да го задам. Мъжът ми не получава голяма заплата, но два пъти в годината му дават премии, заради които не мога да вземам детски, а сумата е 2-10 лв повече от установените 200 лв.Аз нямам никакъв доход, но имам дете. А все едно, че нямам щом не получавам детски. Яд ме е на системата, не че са много детските, но мога да и купя едни пантофи или блузка, все са някаква помощ? Какво ще кажете? newsm78

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Проблемът има много лесно решение.
Развеждате се и ти получаваш детски като самотна майка.

Аз бих казала...да не се ядостваш за подобни глупости.
15 лева месечно няма да ви направят по-щастливи.
Гледай си детето и се радвай на живота...а след време ако искаш - ще започнеш работа и ще взимаш много повече от 15 лева.

Не си струват нервите ти тези подаяния, наречени "детски"... целуни си детето и поиграйте на нещо...това е много повече от блузка и пантофки.

# 2
  • Мнения: 71
за къхаренето не се къхаря, но преди като получавах, те си стояха в картата и си купихме телевизор за нашта стая в село, защото къщата е нова и нямахме и сега ми е гот.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Рабирам те...но тук едва ли някой може да ти помогне...
Това е законът и туй то...

# 4
  • Мнения: 447
Ако мога с това да те успокоя на мен и май4инството ми спряха навремето,заради "голямата" заплата на мъж ми.Нищо 4е ние нямахме собствено жилище и плащахме наем.Но него го осигуряват на реалните му доходи,за разлика от много други които имаха собствени жилища,но пък се осигуряваха на минималната.
Куриозът бе6е,4е аз имах трудов стаж,но понеже фирмата към която работех затъва6е и аз ре6их да напусна и минах към социалните,4е да си полу4авам по-редовно май4инството.Е оба4е излезе нов закон и тези към социалното зависеха от заплатите на мъжете си.Та няма6е и заварено положение-просто ми го спряха,а детето бе6е на 10месеца.
Това е закона и ний под неговите удари!

# 5
  • Мнения: 1 250
Проблемът има много лесно решение.
Развеждате се и ти получаваш детски като самотна майка.
...
РАзвода ще и излезе по-съкъп.
После обаче ще плаща половин такса в ДГ

# 6
  • все тук
  • Мнения: 1 716
От януари 2006 всички ще получават детски добавки - така поне обеща правителството Praynig

# 7
  • Мнения: 3 423
Какво????? За да ти дадат някакви си 200 лева, трябва да се раzвеждаш?
Я, стига. Мъжът ти да се уговори с шефа му да му дадат парите на черно или да ги преведат на някой друг от родата, та да не надвишите границите, и така ще си вzемете 200 лева детски или каквото там ви се полага.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
не бе:)
за детските говорим:)
за 18-те лева на месец
Ония 200 ги взимаш при всички положения:)

# 9
  • Мнения: 71
Благодаря на всички за мненията, ама няма да се разведа, заради тъпите детски, защото много обичам съпруга си и не си заслужава (не че и без брак нямаше да го обичам) То си е така де, ако не бяхме подписвали, като че ли държавата по е благослклонна към самотните майки. Я виж циганките с пачките, ама помощи получават (никого не искам да убидя). А пък това, че от 2006 всички ще получавт не съм го чула, може би новото правителство е решило нещо скоро?Аз сега живея в Стара Загора, но съм от Шумен и се радвам на това мамче дето ми отговори от Шумен, здравей как е моят град?   Peace

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ние нямаме официален брак и детските ги взимам без проблем. Но никой не ми е предлагал да плащам половината такса в детската градина (освен за второто дете, но не защото се водя самотна майка).
Аз въобще не бих се кахърила за детските (с тия 36 лв. или без тях ми е все тая). Това са много малка част от разходите по детето.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Но никой не ми е предлагал да плащам половината такса в детската градина (освен за второто дете, но не защото се водя самотна майка).
Щот си трайкат гадовете #Cussing out
Сестра ми действително е самотна майка и никой нищо не й беше казал, добре че се ровя във форумите, та спрях таз несправедливост Mr. Green.
За второто е така, дори и да имаш брак.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Това за самотните майки и половината такса вече се решава на местно ниво - от общината. Специално в Ст. Загора някакъв малоумен юрист е дал тълкуване, че "самотна майка" е такава, само ако в акта за раждане на детето пише "баща - неизвестен". Издирих го по повод една приятелка.

nin4eto, не ги мисли тези 18 лв. Аз имам право да ги вземам, но да се разхождам по 2 дни на всеки 6 месеца, за да доказвам това свое право ми идва малко повече. Та ако беше в София - да ти ги преотстъпя /шегичка да не ме подгоните сега/ ама не си  Peace

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хмм....то и аз се водя самотна майка, та получавам детски...а за градината директорката сама каза, че всеки който може и иска - да си ползва подобни привилегии...така или иначе детската градина не печели от това.

Но на нас ни е кофти, при положение, че почти само татко и я води и взима...да го правим това. Все пак...де да знам:) Съвестно ни е:))))

И...разбира се, че няма да се разведете за тия пикливи 15 лв:)
Но това ми напомня на един случай, когато семейство трябваше да сер азведе, за да отпуснат на мъжа кредит за биснеса...щото нали семеен с две деца....вече не му имат доверие:)

Иначе...държавата насърчава раждаемоста:)))

# 14
  • Мнения: 3 591
Аз бих казала...да не се ядостваш за подобни глупости.
15 лева месечно няма да ви направят по-щастливи.
Гледай си детето и се радвай на живота...

както винаги ми се иска да ти стисна ръката    bouquet

това е най-важното... не се ядосвайте за пари и вещи.

Мъжът ми снощи цяла вечер се тормози как загубил чисто новите СКЪПИ обувки на малкия. Днеска сутринта обаче и двамата благодарихме на Господ, че децата ни са живи и здрави и сме загубили обучките, а не детенцето си. На наши близки, детенцето на възрастта на нашето (3г)  паднало в басейна и се удавило  Cry Cry

Аз си обещах,че за вещи, дрехи и пари никога няма да съжелявам - важното е да са ЖИВИ И ЗДРАВИ децата - от това по-хубаво няма. Пък дори и да си ходят със скъсаните стари обувки.

Общи условия

Активация на акаунт