Кога се слагат туршийте?

  • 53 420
  • 260
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Момичета нова съм във форума кажете ми кога се слагат туршията?

# 1
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Зависи от туршията. Вече сме във вихъра. Едно по едно и ... в мазето... Hug

# 2
  • Мнения: 0
Благодаря Карма135 това ми е от полза защтото ме беше страх да не е рано!!!Значи съвсем на време съм се сетила Grinning Grinning Grinning

# 3
  • Мнения: 2 622
Аз правя само "проста"туршия-зеле,моркови,карфиол и керевиз във солена саламура.Миналата година я правих през ноември,но беше топличко и бързо стана.Зависи от туршията,разбира се.Разните чушки именно сега им е сезона.

# 4
  • Мнения: 27 524
Аз тази година ще слагам суровата туршия, само със сол - прекалено рано й е, чак ноември и декември ще я слагам. Парената си я правя целогодишно, ако ни се прияде.
На мен началото на септември ми се струва адски рано за туршии  Thinking

# 5
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Блонди, разните му там с чушки и камби в буркани, чорбаджийските и лютите чушки... ми не им е рано. За суровата е раничко. Нея я правим мааалко по-късно. Но само нея. Hug

# 6
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Понеже никой не се осмелява да пусне нова тема аз като най-несрамежлива реших  и ето резулата е готов. Пишете колкото ви душа иска как слагате зимнина. И тук имам първият си въпрос:"Как слагате сурова туршия?"Извинете ме ако съм си превишила правата. Embarassed

# 7
  • Мнения: 9 107
Таман се засилих да пускам    bouquet

Запис с новата лютеница,  малко в тавата още, ама  Blush

# 8
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Запис и от мен в новата темичка с днешната рязана салата:

# 9
  • France
  • Мнения: 726
lina kaz, рязаната салата изглежда страхотно.
Може ли рецептата?

# 10
  • Мнения: 182
Снощи направих туршийка за бърза консумация.В голяма тенджера нареждам зеле нарязано и претрито с малко сол,напукани чушки-най-хубаво е да са домашни и дребни,моркови на колелца и чесън.Кипвам марината от оцет,сол и вода в съотношение2:1(две чаши вода една оцет).всичко на вкус и според големината на тенджерата,така,че да се покрият зеленчуците.
Около 2 чаени чаши олио се напичат хубаво и се залива туршията-да цвърчи като се сипва олиото.И накрая се залива с изстиналата марината.Поръсва се с копър и магданоз и се притискат зеленчуците да потънат.Готова е за 24 часа.

# 11
  • Мнения: 331
И аз искам рецептата за рязаната салата   bouquet .

# 12
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
lina kaz, моля и аз за рецептата за рязаната салатка. Praynig

# 13
  • Мнения: 375
Здравейте ,искам да попитам нещо за приготвянето на сини домати и стерилизирането им.Някой може ли да ми помогне как и колко се варят, ако искам да си направя смес нещо като за гювеч.Надявам се,че задавам вьпроса си на правилното място и благодаря предварително.

# 14
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  джин-тоник мацка,valia_b,Карма135 Много е лесна рецептата:
Зеленчуци в пропорции по вкус,но да преобладава зелето - зеле,моркови,пипер зелен и червен(може да се използват "върхари",последните дребни пиперки)или камби,целина- глава и листа,магданоз.Може да се сложи и карфиол,накъсан на много малки цветчета.
Зелето се наситнява,морковите се настъргват на едро ренде,пиперките се нарязват на ивички,целината и магданоза се наситняват.Всичко се разбърква в по-голям съд(кофа) и се посипва със сол на вкус(приблизително 1ч.л. на кг зеленчук),но пробвайте,на някой може да му харесва по-солено и обратно.Колкото сол сте сложили,поръсвате и толкова захар,разбърквате отново,без да претривате и оставяте покрито за 12 часа.Един два пъти разбърквате,трушията се сляга и си пуска сок.След 12 часа добавяте оцет на вкус,но да е малко по-киселичко.Отново разбърквате и оставяте за 1-2часа.
  И от тук нататък има три начина - с аспирин,с натриев бензоат или както аз правя - стерилизация.
С аспирин:на 1кг зеленчук се добавят 3 счукани аспирина,напълва се в буркани,запечатва се и се прибира.
С натриевия бензоат е аналогично - 1г бензоат на 1кг зеленчук,запечатва се и се прибира.
Стерилизация:напълва се в буркани,запечатва се и се заварява 5мин.след завирането на водата.Изваждат се веднага бурканите и се обръщат с капачката надолу.Предпочитам този начин,защото все ми се струва,че усещам аспирина и бензоата.
  На зима,като отворя буркана само поливам с малко олио и готово!

Общи условия

Активация на акаунт