Идеи за име : )

  • 2 615
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте. Е, още е рано да мисля за име на нашата госпожица, но ми е много трудно да се спра на някое. Още повече че таткото няма претенции и оставил нещата в мой ръце. Разглеждах много сайтове, но искам да се обърна и към вас за идеи. Като първо дете естествено ще е на свекъра или свекървата. Свекъра се казва Николаос, а свекървата Елени. ДОсега сам се спряла само на Никол и Елеонора. Имах и една друга идея, но майка ми я отхвърли защото звучало като наколенки - Николена. Много ми харесва и Нанси, но тук трябва на който е кръстено детето, заедно да празнуват имен ден  #Crazy. А за Нанси в паспорта ще я пишат Анастасия, което е много далеч от Нико. Е, чакам с нетърпение и вашите идеи.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Уффф това задължение да се вземе името на свекитата усложнява Confused
Аз бих сложила Елеонора от двете, но съобрази това, че с фамилията също трябва да пасва

# 2
  • Мнения: 3 098
Ами ти си изброила вси4ки хубави имена... Grinning
Между другото Анастасия е великолепно име.
СъЩо ми харесва Никита,Нора,Натали Grinning

# 3
  • Мнения: 3 146
Елена, Елиана, Николета

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Ели ,Елиника ,Николета , Никол
ЛЕнка
от цялата работа на мен оба4е наи ми харесва Никол или Анастасия

# 5
  • Мнения: 3 880
А за Нанси в паспорта ще я пишат Анастасия,
E как така ще я пишат Анастасия след като искате Нанси? newsm78 Че това са две различни имена, какви са тия своеволия? Не че "Анастасия" не е хубаво, но все пак вие решавате как ще се казва детето ви, а не тези от съвета.
А за другото, което си писала, че "трябва" да празнуват на един ден имен ден с този на който е кръстена- кой казва, че така трябва- свекитата или по закон така трябва? Питам, защото ми стана интересно. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 108
По традиция трябва да е така. ТУк с имената е много трудно - задължително трябва да е гръцко, за да могат да го кръстят детето в църква. Иначе от родилния дом излиза без име и след кръщенето си има име. Луда работа.

# 7
  • Мнения: 1 238
По традиция трябва да е така. ТУк с имената е много трудно - задължително трябва да е гръцко, за да могат да го кръстят детето в църква. Иначе от родилния дом излиза без име и след кръщенето си има име. Луда работа.
И при нас е така.
Иначе на мен Никол много ми харесва. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 238
Един мой познат си кръсти детето Ника. Май на някаква гръцка богиня newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: 1 909
И аз търся идеи за хубаво българско име - за момиченце. Единственото условие е да е лесно за произнасяне и писане на чужд език. И да е българско. newsm78 newsm78

# 10
  • Мнения: 3 423
Слушай, не може така, ние ли сме ти по-блиzки
или мъжът ти?!?!?! Говорете с него zа тия неща.
Тук коя иzвратена, коя комплексирана, коя перверzна,
коя zавистлива, коя zависима, коя с друг вкус от твоя,
абе не раzчитай на нас. Всичките имена са хубави.
Ама се раzберете по семейному на кого трябва и на кого
искате да кръстите детенzето. Моят скромен съвет е
да видите кое име пасва на фамилията и ви zвучи като мелодия.
И преди всичко - слушайте сърцата си, от тях по-ценен съветник няма.

# 11
  • Мнения: 265
Един мой познат си кръсти детето Ника. Май на някаква гръцка богиня newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Сигурно на Нике - богинята на победата.

Иначе по темата - и на мен ми харесва Никол. Ама не разбирам защо трябва да се кръщава на свекитата newsm78

# 12
  • Мнения: 2 257
Елея, Елейа ?

# 13
  • UK
  • Мнения: 1 334
Барби, сигурна ли си, че е момиченце?Да не се окаже мъж Wink
Много ми стана интересно това за паспортите. А може ли да е с две имена и второто да е Нанси или пак не става?
И Елена е хубаво име.

# 14
  • Мнения: 1 854
На мен пьк ми харесва Леонор/както новороденото момиченце на Испанското кралско семейство/, Николет, Ленни, Никол.

Общи условия

Активация на акаунт