Да продължавам ли ако повърне?

  • 847
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Та това ми е въпроса - ако при оригване беба повърне, и то не само да й изтече от устата, но продължава да търси да яде и плаче, да й давам ли още да яде? Повръщането означава ли че се е нахранила?
Освен въпроса искам да споделя с вас, че явно пак сме в криза на растежа, з-то има няма един час след хранене, пак е гладна...Много ми тежи това, дано мине бързо.. Страх ме е че с това непрекъснато ядене й се засилват коликите, и може би реве заради това...

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да повръща,защото събира много въздух в коремчето - опитай да я уригваш поне веднъж по време на храненето. Ако си иска още - давай.
За да не се усилват коликите от непрекъснатото сучене, си има простичък трик - в продължение на 3 часа предлагаш само едната гърда, т.е. колкото пъти поиска да суче през това време, нека да суче само от едната гърда - следващите 3 часа предлагаш само другата. Така бебето не поема прекомерни количества мляко и най-вече не поема много от богатото на лактоза предно мляко, което предизвиква бурна перисталтика и усилени колики.
По принцип при бебета, които повръщат често, е по-добре да се хранят на малки интервали и да поемат по-малки количества мляко наведнъж, отколкото да ядат през големи интервали и да си надумкат коремчето с много мляко. Но и това е доста индивидуално и не при всички е така.
А за криза на растежа сте си точно навреме - тази е най-силно изявената, следващите вече почти не се усещат Grinning

# 2
  • Мнения: 2 028
Огнян повръщаше при оригване през първия месец, не връщане, ами понякога абсолютно всичко повръщаше на фонтан, ужас, особено през нощта ми ги прави няколко пъти тези изпълнения...след това търсеше пак да яде и плачеше, ама аз си го хранех...така че, давай! не се притеснявай...вече да не чуе дявола не сме повръщали...това наистина се дължи на по-силната струя въздух, която при оригване увлича и поетата кърма...израства се!

# 3
  • Мнения: 1 383
Това че повръща, не значи непременно че се е нахранила. Просто физиологията и в момента е такава че позволява връщането на мляко. Ако иска , продължавай да я храниш.

# 4
  • Мнения: 9 894
хм, да се вмъкна в темичката с такъв въпрос - каква е разликата между връщането на току-що погълнатото мляко и повърнатото час след хранене? Малкият връща първо при оригването, а после по малко до следващото хранене, и въпреки това имам чувството, че не е толкова гладен за следващо хранене, колкото му харесва да си дъвче цицата и да тъпче - не знам може ли толкова рано да се лакоми така?

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бъди сигурна,че страшно му харесва да си дъвче цицата,колкото и да е ял - дребосите имат специална връзка с нея,излизаща далеч извън хранителните му нужди Laughing И това е напълно нормално - давай си му да папа,да дъвче и да блаженства с пълна уста - а повръщането,връщането и всичките тези неща отшумяват сами към 6-тия месец (в огромната част от случаите).

# 6
  • Мнения: 9 894
утре ще ни теглят и ще докладвам при това повръщане колко сме наддали....иначе на половината ми приятелки бебетата са повръщали до 6-7 месец. Не ми харесва, че се сърди и е недоволен, като не стане неговото.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Свиквай,мамче Laughing
Майтапа настрана - няма такива филми като иска да се налага; за първата година важи what baby wants is what baby needs - т.е. нуждите му не са продиктувани от каприз,а са наистина насъщни и трябва да се задоволяват.Като откликваш моментално и без бавене,детето си изгражда сигурност,че на нуждите му се откликва и НЕ се научава да реве и да хленчи,докато си получи своето. Малко по-различно е от това,което ще чуеш,но гарантирам,че е вярно - имам опит и с двата начина на гледане Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 9 894
180 грама е наддал за седмица.
За втори ден си повръща закуската в 10 часа. После не.
Обаче на контролното кърмене ме предаде свинчо - заспа на 5тата минута така фатално, че нкой не успя да го събуди и съответно изсука 35 мл от едната гърда и 15 от другата. И понеже след сукане не мога да изцедя нищо, което да се събере в шишенце/а не просто да нацапам стените на помпата/, продължаваме с добавка.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Недей се излага,слънце - ми при такова наддаване за седмица това прави около 800гр за месеца (при долна граница на нормалното около 600гр месечно) - какво повече искаш Grinning
Никаква добавка не ви трябва, просто му давай да папа когато си иска и това е достатъчно.Даването на добавка само ще ви обърка тотално нещата,щом бебе и сега заспива - като започнеш с добавка,хептен ще престане да се зори да суче на гърдата и нещата отидоха по дяволите - защо ти е да си слагаш таралеж в гащите,като няма никаква причина за това.Хайде да не наддаваше и да не мокреше пампите,да си притеснена - ама при това наддаване...недей така.

# 10
  • Мнения: 9 894
хм, не съм се изразила точно - ние и досега бяхме на добавка - нали съм секцио, 5 дни нямах грам кърма, коластрата едвам я изцедиха да тръгне, та още от болницата детето си смуче бозата. И няма чудно да е наддал 180 грама. Добре, че не са по-малко въпреки добавката.
Пробвах предпазливо през нощта да давам на поискване/имам причини да съм на тричасов режим/, но диването окрещя света, че било гладно. Мързи ме да се цедя и не знам дали не съм си урегулирала количеството кърма вече - да почвам ли пак да цедя, ох, че досадна работа е това......?

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма да се разминеш без цедене - досада е,вЕрно,ама си трябва,докато не оправиш нещата - само си представи какъв кеф ще е да го спреш после Laughing
Бих предложила да премислиш пак причините за тричасовия режим - много са малко бебетата,на които им понася,и никак не са много мамите,които успяват да си поддържат кърмата дълго време по този начин,камо ли пък да я увеличават...
Нормално е бебето да реве,когато не си получава шишето с добавката - нали така е свикнало още от раждането и вероятно не суче много усърдно на гърдата - това е още една причина да започнеш да спираш с добавката и шишето.През този период ще има рев,настрой се психически за това - не мъчиш бебето и не седи гладно,а просто го връщаш към нормалното за него природно състояние.
Кърмата ще е регулирана,когато спреш добавката и бебе остане само на кърмене на поискване,за да може да я коригира според нуждите си - имате още път дотам,но ще се справиш с малко упоритост и търпение.
И понеже тук малко мами ще ти дадат кураж и съвети,защото постингите ти са в тема с друго съдържание - защо не пуснеш нова тема,в която да обясниш точно как седи положението и да видиш какво ще те посъветват и другите?

# 12
  • Мнения: 1 586
тити, за урегулиране на кърмата може да се говори чак като минете само на кърма. Няма такова понятие като урегулирана кърма при смесено хранене. А за да стане тая регулация просто трябва да кърмиш при поискване и да цедиш допълнително между храненията, като постепенно намаляваш добавката. Режимът може много да усложни и удължи процесът, даже да го направи невъзможен в някои случаи.

Пробвай да се цедиш ръчно, помпата не дава толкова добра стимулация. Ето ти едно хубаво описание за ръчно цедене - http://www.medela.com/NewFiles/faq/manualexpres.html

Успех!

# 13
  • Мнения: 9 894
разбрах за урегулирането.
Хареса ми това с постепенното намаляване на добавката, да не е отведнъж, че Млекосмукателят е с характерче  Mr. Green
за нова тема - първият ми въпрос беше точно за повръщането, ама се изместиха нещата, а не знам каква нова тема да формулирам, като не ми са ясни още съвсем нещата с моето кърмене. Ако модератор пожелае да отдели от третия ми постинг нататък в нова тема, нищо против, но не ми се измисля в момента нова тема, че и със заглавие Simple Smile /напр. Неволите на тити и нейния невръстен млекосмукател  Mr. Green/
айде, като имам още въпроси, ще се постарая. Благодаря за съветите досега Simple Smile
иначе ръчното цедене ми допада повече и на мен, но най-вече цапам чашката, нежели да събирам кърма.

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Предложение за заглавие - Как се справихте с премахване на добавката и колко време ви отне Grinning И си копваш постингите дотук с малка редакция Wink
Точно как се действа с постепенното премахване на добавката е описано тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20138

Общи условия

Активация на акаунт