Утре е задушница

  • 3 675
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 107
Утре е задушница. Днес съм направо развалина Cry.
Идея си нямам как ще минат следващите два дни. Sad

# 1
  • Мнения: 4 212
Задушница - молитви и приноси за починалите





Архангеловата задушница

С вяра в безсмъртието на душата и във възкресението на мъртвите, във всеки православен храм се отслужва Обща панихида за починалите наши близки. 

 ако искате утре заедно да запалим по една виртуална свещ тук, или да отправим по една молитва.
Рони, ще бъдем заедно  spoko

# 2
  • Мнения: 3 591
И аз съм с вас момичета.

# 3
  • Мнения: 182
Знаете ли на мен какво ми каза една женица на първата Задушница след като почина момченцето ми - Да не паля свещи за бебето защото то е чиста душица вместо това да купя нещо сладичко и да го ПОДАМ на малко момченце. Просто идея

# 4
  • Мнения: 2 035
и аз съм с Вас момичета, както кажете...дали свещ или да раздам на някого нещо сладичко за мен няма значение....
Само мир да е на праха им  Praynig

# 5
  • Мнения: 1 214
На задушница ходя на църква.Паля свещичка   за брат ми,за баба ми и за дядо ми.Как да не запаля и за моето ангелче.
Знам,че свеща се пали за да  е светло на душата.Не бях чувала,че за невинните душици не се пали.Толкова ми е мъчно,винаги плача,когато вляза и паля повече свещи за починали от колкото за живи.Ще раздам  нещо сладко,но жито не съм правила.Нямам сили.Денят наближава,  а депресията ми се задълбочава все повече .Днес си взех Ремотив,дано ми помогне  Praynig

# 6
  • Мнения: 2 142
И аз съм с вас момичета. Да почетем мъртвите си... Praynig

# 7
  • Мнения: 7 107
След безсънната нощ отидох да се Praynig до черквата.
Явно бебчо или някой от другите ми близки мъртви направи знак за присъствието си.  От отрупаните маси с подавки за всички починали бутилката с вино, която бях отнесла се разля по пода.
Дано да е намира на всички Praynig.

Последна редакция: нд, 06 ное 2005, 19:14 от рони

# 8
  • Мнения: 58
 Praynig Praynig Praynig
Спокойствие и мир на душичките, нашите ангели!
...Танцувай, наш малък, танцувай,
своя танц на вечността.
Живей живот като звезда,
красива, нежна, мъничка душа,
с усмивка на уста,
с обич към света,
ела и прероди се ... върни се у дома!

Паля свещ и се моля, но въпреки всичко не мога да се примиря и успокоя!
Прегръщам всички...

# 9
Здравейте!
вчера влязох тук за първи път. нямам представа какво ви е, но ми е мъчно.
плача. плача и в момента. едва пиша. дръжте се майчета. зная че Бог и милостив и не забравя. и вашите ангелчета там горе искат да сте щастливи. трудно е.
Нека на този ден да ги почетем всички тези същества, които толкова рано са напуснали нашия свят като се помолим
Прегръщам ви всички и ще се моля за вас и вашите ангели
 Praynig

# 10
  • Мнения: 6
Мила моя PrincesaDundesa, аз изгубих 2 ангелчета сега вече
ако бяха живи.Щяха да са на 21 и на 18 години.Не съм ги забравила много ме боли за тях.Моля Господ-Бог .Поне да ми дари 1 детенце.

# 11
  • Мнения: 311
 bishop  нека се помолим и запалим по една свещичка за нашите малки ангелчета   Praynig
Мир на праха им!

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ходих на гробището на помен на най-добрата ми приятелка - на 4-ти станаха 5г откакто тя си иде на 23г и остави малкото си съкровище на 3г само. ВИнаги я нося в сърцето си, защото приятелите изграждат своя дом в сърцата ни и дори когато си отидат - ние пазим дома им отворен за тях, с надеждата те да се върнат или до момента когато пак ще си дойдат в къщи!
Веси, обичам те мила и винаги ще те обичам, докато пак се съберем!

# 13
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
А моето дете си няма и гроб,където да отида.
Съжалявам,че нямах сили да взема детето си и да го погреба.
Оставихме го в болницата.
Ходих в църквата.

# 14
  • Мнения: 2 123
момичета, аз бях на Гробища...
колко преходно е всичко и каква част от живота на живите заемат мъртвите им любими хора!
Почетох дядовците ми. Направих баница за всичките ни загубени рожби и се помолих да се върнат отново при нас в друга форма!

Обичам ви.

Общи условия

Активация на акаунт