Да продължавам ли да се извинявам...

  • 4 889
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
Става дума за това, че аз редовно разочаровам някакви хора, които не ме познават добре., след което следват големи драми. Не знам защо съм такава, но често вместо да изпиша вежди избождам очи.
Поводът за темата - купих едно място от една жена, която работеше в него. За 2 месеца станахме дружки някакви и всичко беше наред. Тя ми е споделяла, че насила го продава, че много ще страда и т.н., споделяа ми е за нетърпимото положение у тях и как това е пристанище за нея и т.н. На всичко отгоре мястото беше кочина, за 6г. не беше купила един стол да седне, така и не ми стана ясно към какво точно в тази среда е привързана , но както и да е.  Платихме и се разделихме по живо по здраво.
Минаха 2 месеца и аз най-после взимам ключовете от мястото, тя вътре си беше прибрала и тоалетната хартия. Извиках техници, оказа се, че машините вътре ( които бях купила) имат нужда от ремонт, който ми струва до момента 1500 евро, но това го отчитам като лична грешка, трябваше преди да го купя да извикам техник.  Както и да е имахме 10 дни, разтичахме се, техникът 3 дни работи с къравава пот на чело, купихме всичко, аз имах план за обзавеждането, за 9 дни се стегнахме , подредихме, купихме и в събота направихме откриване на мястото ( всичко продължи час).
Аз реших, че не е добра идея да я каня, защото, като види как съм го променила, сигурно ще се разстрои, а това си беше нейната кочинка и заклевам се, реших, че ще й стане неприятно. Реших, че не е добра идея, да не я провокирам да се разстройва, и без това е леко лабилна. Казах си, че тия дни ще й се обадя, да дойде да пием кафе.
Днес се видях със зет й, и му предадох едни писма, които бяха дошли за нея и които намерих под вратата, когато влязох преди 10 дни ( оказаха се фактури за юли) в помещението. Едната май дойде преди 3 дни.  Така или иначе в тоя хаос, в който се намирахме, само ги прибрах и ги дадох днес на него да й ги предаде. Аз за 10 дни развих от носене, дърпане и бутане на какво ли не някакви адски болки в ръцете,  3 нощи не мога да спя и т.н. Натоварено, и в интерес на истината тия писма просто ги забравих.

И тази вечер получавам един СМС, какво разочерование съм й донесла, как тя е мислила само добри неща за мен, и как въпреки, че не сме я поканили на откриването ми желае всичко най-хубаво.
Веднага й отговорих, извиних се многократно, обясних, че не съм искала да сторя нищо лошо, а напротив да бъда деликатна. Никакъв отговор. Аз ПАК й пиша, че ако не ме е отписала окончателно ще е винаги добре дошла, и че пак  й се извинявам, не съм искала нищо лошо да й причиня.
И тя ми отговаря, че няма думи за фактурите, и тях ли от деликатност не съм й ги дала, а те са изтекли през юли. Отг. й, че аз имам ключове от 10 дни от това място....

И сега седя и се чудя - да продължавам ли да се извинявам, или да я туря при списъка останал народ, разочарован от мен....

# 1
  • Мнения: 371
Дамата не е разочарована от теб, мисля че си и просто отдушник. И мисля, че много на сериозно взимаш ситуацията. Извинила си се, че не си я поканила, мисля, тя е схванала и обяснението. Фактурите си ги дала почти веднага - след като от десет дни имаш ключ не знам как иска да си ги дала в август  ooooh!
Сега, вие нямате отношения нали ? Т.е. пито-платено. След като е решила да се цупи за глупости, няма какво да се връзваш. Никога няма да можеш да угодиш на всички, или да предвидиш кой от какво ще бъде недоволен.
Просто я остави да си мисли каквото и е удобно.

# 2
  • Мнения: 11 566
Извинявам се за коментара, но според мен всичко е пито- платено.
Все едно да закупиш къща от нея , а тя не е била поканена на освещаването- ами вече е лееко чужда. 2 месеца са си 2 месеца- няма как да е поканена, ако ти не я чувстваш близка.
Няма що да ти се сърди- предполагам, че и други фактури ще се получават за нея на адреса.
Била е на зор- продала е.
Не я мисли! Мисли за теб и бизнеса си.!
Не се извинявай за нещо, за което не си виновна!  bouquet

# 3
  • Мнения: 73
Виж, мисля че винаги в този живот могат да стават недоразумения. Някой си мислел едно пък то било друго... Тя недоразбрала, ти не обяснила.

Е, важното е че си и казала своята гледна точка и извинила- от там насетне топката е в нея. Като се сърди- много и здраве!

Аз лично на никой не цепя басма. Сърденето си е за тяхна сметка. Не знам ти какво си се завайкала.

За целия житейски опит до тук съм научила едно поне- да се уважавам и да не се дупя на никой. Избягвам ситуации в които някой или нещо да ми е до такава степен нужно че да се налага да се надупвам. В твоя случай изобщо не е така- тя ти е свършила вече работата, така че спокойно можеш да и биеш шута. Laughing

Честито ти местенце и машини каквото и да значи това, и успех!   bouquet А приятели нека те теб да търсят, молят и извиняват, а не обратното.

# 4
  • Мнения: 55
Ти си права, тя греши. Дори смятам, че едно извинение е било достатъчно в този случай. А че тя не е разбрала ситуацията... непрекъсанто се случват подобни неща, но не може на всеки да се угоди и да се дават подробни обяснения.

Успех, наистина!    bouquet

# 5
  • Мнения: 5 710
Ами аз точно това не разбирам. Ако аз си продам апартамента, няма да искам да отида на освещаването му от новите собственици, на мен ми се струва безумно да си го причиня това, особено, ако го продавам с неохота.С този мотив не я поканих ...

Иначе сме палтили още през юли, да помещението беше под ключ допреди 10 дни, когато имах вече окончателен договор и застраховка,  и след това юруш да свърша всичко. Метлата, парцала, ремонти, ново обзавеждане, реклами, всичко за 9 дни.

И така, аз не искам да мисли, че не я харесвам, или нещо такова, напротив. Тя беше мила с мен, аз бях мила с нея, харесвам я, а сега едва ли не излиза, че съм лоша и некоректна, защото съм й крила фактурите и не съм я поканила на откриването ...

Само да кажа в пристъп на гняв, че на едната машина ѝ бяха изтръгнати алармите. Има един панел с аларми, всичките жички бяха изтръгнати. Тоест, тъй като аз бях с нея 2 месеца преди да платя мястото да не чуя, ако се разпищи нещо ...  Confused

И сега аз да се извинявам?...

# 6
  • Мнения: 5 710
И най -вече не мога да разбера, защо като ти се извиняват трябва да си такова говедо, а да не кажеш "ОК, прощавам ти".

# 7
  • Мнения: 5 710
Благодаря ви, просто имах нужда някой да ми каже, че не съм толкова черна.

# 8
  • София
  • Мнения: 71
Тази особа ми звучи твърде неуравновесена. Реакцията й е непропорционална на това, което се е случило, дори наистина да е имало повод за обида (според мен не е имало). Има такива хора - вечно ще намерят за какво да се сърдят, обидят, дразнят и от какво да са недоволни и възмутени. Способни са и свети Петър да изкарат некоректен и умеят да внушават чувство за вина. От тях е по-добре надалече да се стои. Извинила си се - тя ако ще да ти приема извиненията, ако не ще, да не ги приема. Няма нужда повече да й се обясняваш и извиняваш.

# 9
  • Мнения: 73
Това шивашки цех ли е нещо?

Ти ли беше споменавала че ще откриваш такъв за дребни поправки и взимаш уроци?

Тези аларми за какво са всъщност? при какво условие се включват и защо мислиш че са изтръгнати?

Т.е. ти още я подозираш и в некоректност, но се питаш и дали си виновна за това че ти се сърдят? Laughing Ае стига бе!  Mr. Green

Я и тегли една майна!

Италианка ли е или българка?

# 10
  • Мнения: 371
Кофти ти е, че си била мила, даже си се извинила, за някакви въображаеми неудобства на тази жена, а тя е достатъчно нагла и все още успява да те кара да се чувстваш неудобно.
Влизала съм в такива обувки вече. не си струва, и по-добре забрави историята колкото се може по-скоро. Няма да ти стане приятелка, не е нужно даже.
Пожелавам ти много, много работа на новия обект, толкова, че да забравиш за това дето те мъчи в момента.   bouquet

# 11
  • Мнения: 5 710
Не, не е шивашки цех.
Алармите са изтръгнати, за да не пищи, ако се появи проблем, а такива теоретично могат да се появят много и има сензори на всеки см. Това ми го показа техника, тъй като аз не разбирам и видях с очите си как са отделени от панела, а той каза " е, това е класика". Има и други проблеми, но както казах аз се самообвинявам, защото когато човек си купува кола или каквото там си купува и не разбира, трябва да извика първо човек, който да му е очи и ръце.

Няма повече да я търся и извинявам, просто ми стана ужасно мъчно, че заради нещо, което направих с пълно съзнание, че искам да съм деликатна и да я щадя, излязох виновна.  Confused

Благодаря ви за добрите думи, ще спя по-спокойно...

# 12
  • Мнения: 11 566
Благодаря ви, просто имах нужда някой да ми каже, че не съм толкова черна.
Нито си черна,нито си виновна.
Гледай си бизнеса, а на тая- игнор.  bouquet

# 13
  • Мнения: 73
Благодаря ви, просто имах нужда някой да ми каже, че не съм толкова черна.
Нито си черна,нито си виновна.
Гледай си бизнеса, а на тая- игнор.  bouquet

Абсолютно.  Wink   bouquet

# 14
  • Мнения: 55
Няма повече да я търся и извинявам, просто ми стана ужасно мъчно, че заради нещо, което направих с пълно съзнание, че искам да съм деликатна и да я щадя, излязох виновна.  Confused


Ох, при това положение едва ли наистина е толкова разстроена и едва ли наистина те обвинява в нещо без скрит мотив. По-скоро те е усетила, че си добра и ти липсва мнителност и сега се опитва да развие някаква стратегия. Наистина най-добре не се занимавай повече с нея.

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт