Детска градина в офиса?

  • 7 923
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 161
"Деца близо до офиса": http://capital.bg/politika_i_ikonomika/obshtestvo/2010/09/03/955 … a_blizo_do_ofisa/

Попаднах на тази статия; отдавна в бг-мамма се дискутира подобна възможност, а някои фирми вече са я осъществили. Затова ви питам: Бихте ли ползвали детска градина в офиса, ако работодателят ви предложи такава възможност? Бихте ли плащали за подобна услуга и колко? Бихте ли се захванали с организирането на подобна инициатива сред колегите си?

# 1
  • Мнения: 989
Имам позната, която работи в централата на Мтел. За улеснение на служителите, там има изградена детска градина, предназначена за работещите в Мтел. Тъй като дечицата са повечко, те също се класират по определени критерии. Цената на месец е 250 лв. Аз съм твърдо За такива инициативи. Струва ми се много удобно.

# 2
  • Мнения: 3 034
Гласувах, подкрепям идеята.
Макар че, доколкото се познавам, ако аз ползвам тази услуга, може да се разконцентрирам и да използвам всяка минутка да отскачам да видя как са децата. Но може и да не го правя, може би зависи от персонала...ако им се доверя напълно.

# 3
  • Мнения: 153
Подкрепям идеята! Във фирмата, в която работя сме обсъждали подобен проект (става дума за 2008 г). В общи линии, идеите бяха две: да се направи детска занималня/градина за децата на служителите в помещение близо до/в офиса, родителите да плащат част от таксата за обучение на детето, фирмата да поеме останалата част; или фирмата да поеме част от таксата за обучение на децата на служителите в дадена частна градина, която се намира в района а офиса. С настъпването на кризата проектът пропадна. В момента кризата в бранша вече отшумява, но тенденцията за съкращаване на разходите за социални придобивки за служителите се запазва.. така че няма да ни огрее.

Иначе, би било страхотно да можеш да хвърлиш един поглед на детето в обедната почивка; и да го водиш с теб "на работа" Simple Smile Поне моето, би се размазало от кеф, да бъде в офиса заедно с мама Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 353
  Би било чудесно и много практично.

# 5
  • Мнения: 835
В много държави това се практикува от години.
Удобно е и за двете страни, идваш на работа и не закъсняваш, не си тръгваш по-рано защото ще взимаш детето от градина.Ако нещо се случи - там си.
Удобно е много.

# 6
  • Мнения: 925
Твърдо ЗА идеята и убедена, че много скоро ще стане реалност във все повече фирми в БГ.
За съжаление, не виждам как по-малките фирми, с по-малко ресурси и служители, също могат да се възползват от идеята...

# 7
  • Мнения: 3 161
Твърдо ЗА идеята и убедена, че много скоро ще стане реалност във все повече фирми в БГ.
За съжаление, не виждам как по-малките фирми, с по-малко ресурси и служители, също могат да се възползват от идеята...

На мен пък ми се струва съвсем възможно в една по-малка фирма; по-късно надявам се да открадна малко време и да споделя как си го представям.

# 8
  • Мнения: 925
Чакам с нетърпение! Simple Smile
И аз бих могла да измисля нещо по въпроса, но всъщност имам предвид наистина малките фирми, със служители от около 10 човека, които дори нямат деца на сходна възраст...Аз работех в такава фирма - бяхме 5 човека, от които само двама с деца - едното на 9 години, а другото - на 2.

# 9
  • Мнения: 3 405
Имахме такава идея в една от фирмите, където работех. Доста бременности съвпаднаха по време и си мислехме, че таква детска градина ще е идеална за нас и децата ни. Но реалността ни донесе криза и си останахме с идеята  Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 7 190
Бих ползвала, но не на всяка цена.
Зависи от условията.
Ако иде реч за детска градина-стаичка - не.
Ако има двор с места за игра, чист въздух и прочее - твърдо да.

# 11
  • Мнения: 9 814
Бих ползвала и то на всяка цена.
За мен това ще бъде невероятно удобство и ще гарантира на шефа ми, че няма да го напусна скоро.

# 12
  • Мнения: 11 908
Раздвоена съм.
Като се познавам, все там ще ми  е акълът и току ще притичвам да видя детето.
Иначе,  да,  за  желаещите нека има  такава възможност и без това няма достатъчно  градини.

Но ако няма двор и др.  добри условия-  по-скоро не.


# 13
  • Мнения: 925
Ммхф, дворът е много важна част от условието, действително. Но пък има и опция децата да бъдат извеждани на разходка в близка градина с площадки/парк, така че и при липса на двор има решение.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 190
Между другото анкетата трябва да се допълни според мен.
Моят отговор липсва.

Общи условия

Активация на акаунт