За разходите,икономиите и децата

  • 2 053
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 082
На мен темата също ми е интересна. Най-вече заради това, как да "превъзпитам" родителите ми за това, кога и за какво да харчат. Помня, че майка ми се хвърляше да купува чаши, защото си "Нямала точно такива" или пък "Виж, всички имат, само ние не". Да не говоря, че татко с неговото пушене и играене на тото, почти не внася заплата у дома. Но всеки път се оплакват, че не им стигат парите. Стигнах до там да кажа на майка ми, че тук е модерно, да парадираш с това, че си купил нещо евтино, а не както те правят, нарочно казват, че са купили нещо скъпо newsm78
Виж ние с нашите студентски доходи няма как да не "претегляме" всяка покупка.

# 16
Идеи - кърмене (ако е възможно) - формулата си е солиден разход
памперси - на едро - Costco ми харесва повече от Sam's. От там на едро взимаме много неща и накрая като теглиш чертата доста се спестява.
дрехи - имаме си организиран верижен принцип - с приятелки българки и амерканки си обменяме. Американките междувпрочем никак не се притесняват и си пазаруват редовно от втора ръка, не само за децата си, но и за себе си. За съжаление моите и двамата са много изящни и не мога да купвам втора ръка, защото от там дрехите просто са им големи:(.  Затова трябва да дебна изгодни цени на по-добрите марки, защото тези обикновените няма slim size или adjustable waist. Обувки купвах едно време от Wal*mart или Target, но престанах и предпочитам да вложа повече пари в по-скъпи обувки, които ще издържат поне година. И дори и след това са достатъчно добри за да се продадат в магазин втора ръка.
Не сме купували детски храни, всичко сама съм си приготвяла. Първо американската детска храна е със съмнително качество, второ мога да избирам какво да ядат.
Виж за храна ни е доста голям разход, но ние главно купуваме органик и се стараем да се храним здравословно.
Голямо перо е и подаръци, но имаме много приятели и контакти и постоянно имаме повод да харчим.
Библиотеката е много добър източник на спестяване. Имаме и Half price Books - също много удобно място за снабдяване с детски книжки и ДВД-та.
Изгодно излиза и всяко пазаруване в БГ - при всяко ходене се запасяваме с качествени неща и то доста евтини.

# 17
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
 Tandoori благодарско  Hug много ценни.това за данъците ме подсети,4е ние вси4ко го фактурираме на фирмата на милия ипосле разтоварва от данъците като раазход за фирмата в края на годината.сметките за тока и газ,телефона,наема и примерно някоя техника,която сме купили.
ина4е за децата съвсем без срам си признавам,4е за Гери,която е ве4е на 4етири месеца не съм купила нито една дреШка,вси4ко ни е дадено от майки с други беби.сега ве4е е готив първия каШон с ве4е износени и само си 4ака новият собственик да се роди(беб4е на едни сърби тук)  Grinning .ползваме и коШарка,даже и имаме 2 броя,коли4ка,лЮлка,подготвен ни е и стол за хранене и вси4ко по съЩата система.жалко 4е и в БГ това не е застъпено Широко,поне на мен не ми е известно,Ще е от голяма помоЩ.
за дрехи гледам да пазаря по4ти изцяло от сезонните разпродажби.
Виж за храна ни е доста голям разход, но ние главно купуваме органик и се стараем да се храним здравословно.
...............Изгодно излиза и всяко пазаруване в БГ - при всяко ходене се запасяваме с качествени неща и то доста евтини.

това са добри идеи-пазаренето на биологи4но 4исти продукти си е дългосро4на инвестиция за здравето,после няма да се налага да давате пари за лекарства  Wink  Grinning
и да от БГ винаги излиза по-евтино,съ4етано и с доза патриотизъм,да насър4аваме бг производството  Grinning
   друго се сетих-4есто готвя в теджера под налягане в по големи коли4ества,а после половината замръзявам-хем пестя време(ина4е как Ще седя във форума?),хем и газ  Wink
само4е при нас няма разли4ни тарифи за електроенергия  Sad

# 18
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
благодаря за съветите. доста са ценни. пове4ето се опитваме да ги спазваме. тук правят доста промоции и намаления -дрехи, обувки, покъщнина-пове4ето на промоции.
има 4ленски карти, които ти връщатт 10% от похар4ените пари във вид на вал4ери. храна и памрерси - на едро.4есто има" 2 на цената на 1". тук не плащаме за отопление, но климатиците гълтат доста, няма спасение.
 за по4ивки и за малкия внасяме месе4но дирекно пари в сметки. така се адаптираме с останалата сума и спестяваме. 4е ина4е сме с широки пръсти и оби4аме да си угаждаме.

# 19
  • Мнения: 3 367
а! носете си обяд и кафе ако ходите на работа..четох преди време една статистика че ако и 2та раборят извън дома и ядат/кафе-пият навън това са до 300 !!!долара на месец..затуй аз правя сандвичи/кутиики всяка вечер,не само за парите ма и се яде по полезно..

# 20
  • Мнения: 2 452
Ние с моя съпруг не сме образцови спестители; напротив - с много широки пръсти сме, но ето няколко идейки и от мен:
На теория, може да се спестяват доста пари  от купони - при нас периодично слагат в пощенските кутии пликове, пълни с такива, но аз обикновено не ги ползвам; когато ползвахме папмерси Памперс и Хагис редовно ни изпращаха купони по пощата, които ползвах.
В супермаркетите купувам в по-големи количества от стоките, които в момента са в разпродажба, напр. вместо 2 ще купя 4 кутийки маргарин когато е с 50 цента по-евтин; по-непретенциозните стоки, като брашно, захар, сол, косерви и др.  купуваме ан гро от Костко - там ходим веднъж на няколко месеца, някои други - мляко, маргарин, масло, к. мляко, сокове - от по-евтиния супермаркет, защото продуктите са едни и същи, а цените са различни, а нещата, които не могат да се сравнят по качество си ги купуваме от по-скъпия супермаркет. Пазаруваме веднъж месечно за големите неща и после веднъж седмично за мляко, хляб и др.
Дрехи купувам само от Baby gap, Gymboree, The Bay, Children's Place - когато имам път и само от разпродажби. Вероятно "имам око", защото веднага забелязвам нещата, които си струват и не губя много време за това. Досега не съм продавала дрехите на Изабела, защото ги изпращах до Англия и България (със загуба Laughing), но сега се замислям дали да не продам някои в магазина за втора употреба.
Книги и филми ползваме от библиотеката; участваме и в "той лайбрари", откъдето вземаме играчки веднъж в месеца. Много добър източник на играчки, книги и филми за мен са гаражните разпродажби. Оттам сме се сдобили със завидна филмотека на всички по-известни филми за деца за по 1$. Естествено, купуваме и нови филми на ДВД.
Ние много ходим и на месец имаме доста голям разход от хотели, ядене навън, билети за атракции, концерти и др., но това според мен не са пари, хвърлени на вятъра и ги давам с удоволствие, защото те се връщат, макар и по не-материален начин.

# 21
  • Мнения: 4 244
Не видях по съветите от книгата (четох пак по диагонала  Embarassed) дали има съвет за застраховките.
Определено си заслужава да се направи сравнение между различните застрахователни компании, да се пресметни кои точно полици са нужни и дали избраната застрахователна компания предлага пакет от тях на по изгодна цена.
При покупка на електрически уред най добре е предварително да се проучат последните тестове за най добрия модел по отношение качество на уреда и спестовност и тогава да се изрови с търсачка кои са най евтините търговци в нета - така направихме за последните 2 г с новия котел за парното (спестяваме 2 пъти разхода за нафта), за сушилнята за дрехи (няма да казвам колко време пестя, а и ток за гладене), за дигиталната камера и последно за фризера (не искам да коментирам колко в по малко платихме чрез търговците от нета).
На децата играчките ги купувам само от разпродажби или вехтошарстване  Embarassed
Това е моя опит за спестяване, но Тандури определено заслужава   bouquet  за труда!

# 22
  • Мнения: 7 091
Не видях по съветите от книгата (четох пак по диагонала  Embarassed) дали има съвет за застраховките.
Определено си заслужава да се направи сравнение между различните застрахователни компании, да се пресметни кои точно полици са нужни и дали избраната застрахователна компания предлага пакет от тях на по изгодна цена.
При покупка на електрически уред най добре е предварително да се проучат последните тестове за най добрия модел по отношение качество на уреда и спестовност и тогава да се изрови с търсачка кои са най евтините търговци в нета - така направихме за последните 2 г с новия котел за парното (спестяваме 2 пъти разхода за нафта), за сушилнята за дрехи (няма да казвам колко време пестя, а и ток за гладене), за дигиталната камера и последно за фризера (не искам да коментирам колко в по малко платихме чрез търговците от нета).
На децата играчките ги купувам само от разпродажби или вехтошарстване  Embarassed
Това е моя опит за спестяване, но Тандури определено заслужава   bouquet  за труда!


 Hug Много ви благодаря момичета за ценните идеи и за благодарностите, чак ме накарахте да се изчервя  Embarassed newsm51

# 23
  • Мнения: 734
Написвам ви накратко някои от нещата от втората книга...и мисля да спра дотук Simple Smile ако някои има желание за повече инфо, да се обади на бележка.

Можем ли да си позволим един от нас да остане в къщи с децата, докато другия работи? Нека да обърнем внимание на следните аспекти, които „изяждат” втората заплата и как точно го правят:

Данъци:
Понякога да внасяте две заплати в къщи не значи, че получавате повече пари. Нека направим една проста сметка по която можем да преценим колко получаваме реално от двете заплати. ( съжалавям, даницъте са изчислени за САЩ, но ако знаете данъчните ставки във вашата държава можете да направите съшото изчисление)
При получаване на по-голям доход , семейството ви попада в по-висока данъчна категория. Пример : Джон получава $42.000  на година, Джейн-$30.000, имат 2 деца. Заедно двамата получават $72.000, като се махнат от тях deductions и exemptions( съжалявам, не знам как е еквивалента на БГ, не буквално а те си имат конкретни данъчни наименования), които са в този случай $ 20.600( фиксирани са по брой на членове в семейството, като намаляват облагаемия доход). Оттук техния облагаем доход става $51.400. Попадат в категорията от 28% данъци, което прави данъците им сума от $14.392.
Ако Джейн напусне работа, техния доход ще попадне в 15% данъчна ставка, вместо в 28% и ще плащат $3.210 данъци. Като извадите от общия данък, които плащат сега, този който биха плащали ако Джей не работеше  се получава
$14.392 -$3.210= $11.182
Или с други думи, за нейната заплата от $ 30.000 семейството плаща $11.182 данъци, при положение, че за за заплатата на Джон от $42.000 плащат $3.210.



Това как си личи че го е писал американец;) Тандори за данъците един съвет ако искаш - колко печели той, колко печели тя, е една история, но колко write off правиш в края на годината е съвсем друга тема.
Отворете си фирма, не струва повече от 30 долара. Пиши всичко за разходи, всяка бележка, всяко пълнене на бензин, 20% от моргиджа, 20% от всички консумативи в къщи, всеки един изминат километър с колата - всичко е райт офф. Вие сте 3-ма, след плащане на супер минимални такси, при една средно работна заплата през Април когато е pay back ще си приберете минимум 6000 от таксите.
Разбира се човек не трябва да прекалява, но защо да не използваш това което държавата ви дава. Дори и тези пари да ги внясяш всяка година по сметката на Калин за колеж, знаеш че след 18 г. детето е готово за едно от най престижните учебни заведения в Щатите, защото 5-6000 спестени в инвестиционен учебен фонд са стабилна вноска на година.

# 24
  • Мнения: 7 091
Това как си личи че го е писал американец;) Тандори за данъците един съвет ако искаш - колко печели той, колко печели тя, е една история, но колко write off правиш в края на годината е съвсем друга тема.
Отворете си фирма, не струва повече от 30 долара. Пиши всичко за разходи, всяка бележка, всяко пълнене на бензин, 20% от моргиджа, 20% от всички консумативи в къщи, всеки един изминат километър с колата - всичко е райт офф. Вие сте 3-ма, след плащане на супер минимални такси, при една средно работна заплата през Април когато е pay back ще си приберете минимум 6000 от таксите.
Разбира се човек не трябва да прекалява, но защо да не използваш това което държавата ви дава. Дори и тези пари да ги внясяш всяка година по сметката на Калин за колеж, знаеш че след 18 г. детето е готово за едно от най престижните учебни заведения в Щатите, защото 5-6000 спестени в инвестиционен учебен фонд са стабилна вноска на година

Чак сега виждам, че си ми писала това, наистина това е нещо, което точно сега правим Simple Smile и наистина препоръката ти е много уместна. Е, при нас далеч не е 30$ регистрирането на фирмата, но не е и невъзможно скъпо предвид колко пари можеш да си върнеш. Благодаря за ценния съвет!  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 381
Отворете си фирма, не струва повече от 30 долара. Пиши всичко за разходи, всяка бележка, всяко пълнене на бензин..... всеки един изминат километър с колата - всичко е райт офф.

Ммммм....искам да живея в Калифорния тогава.........В Илинойс не е така, а за Пенсилвания незнам  Thinking

Иначе Tandoori, съветите ти са много добри Simple Smile

# 26
  • Мнения: 7 837
И във Флорида не е така  Confused

# 27
  • Мнения: 160
Здравейте,
и аз пазарувам на едро от  Costco  , също от там зареждам бензин. Забелязала съм, че когато обяват разпродажби в магазини като Macy's i Robinsons May за събота и неделя, обикновено започват "pre-sales" от петък и тогава се намират хубави неща.  За покупки от интернет - може да се провери къде е по-евтино на bizrate.com.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 734
Това как си личи че го е писал американец;) Тандори за данъците един съвет ако искаш - колко печели той, колко печели тя, е една история, но колко write off правиш в края на годината е съвсем друга тема.
Отворете си фирма, не струва повече от 30 долара. Пиши всичко за разходи, всяка бележка, всяко пълнене на бензин, 20% от моргиджа, 20% от всички консумативи в къщи, всеки един изминат километър с колата - всичко е райт офф. Вие сте 3-ма, след плащане на супер минимални такси, при една средно работна заплата през Април когато е pay back ще си приберете минимум 6000 от таксите.
Разбира се човек не трябва да прекалява, но защо да не използваш това което държавата ви дава. Дори и тези пари да ги внясяш всяка година по сметката на Калин за колеж, знаеш че след 18 г. детето е готово за едно от най престижните учебни заведения в Щатите, защото 5-6000 спестени в инвестиционен учебен фонд са стабилна вноска на година

Чак сега виждам, че си ми писала това, наистина това е нещо, което точно сега правим Simple Smile и наистина препоръката ти е много уместна. Е, при нас далеч не е 30$ регистрирането на фирмата, но не е и невъзможно скъпо предвид колко пари можеш да си върнеш. Благодаря за ценния съвет!  bouquet


30 долара за фиктивна фирма, ако правите корпорация тук е над 400.

# 29
  • Мнения: 734
И във Флорида не е така  Confused

Как е при вас мацки? Все си мислех че законите макар и различни са много сходни.

Общи условия

Активация на акаунт