бананова каша

  • 14 336
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Кога започнахте да давате банановата каша и как?Моето момичинце след две седмици навършва 4 месеца и мисля да започвам да и давам на Хумана банановата каша.На кутията пише от 4 месеца се започва.сега сме на най различни видове пюренца лапа със лъжицата даже се сърди ако се забавя и зяпка Laughing

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Интересно, а на тези най-различни пюренца не пише ли възраст 4м+?

# 2
  • Кърджали
  • Мнения: 10 215
Аманита, виждала съм плодови пюрета, на които пише 3+, марка не питай, не съм се интересувала тогава,  че и сега.
А на въпроса на авторката, щом тъй и тъй даваш пюрета явно от доста време е захранено, та дали даваш бананова каша, дали не даваш - разлика не виждам.Давай щом имаш мерак.Аз на дъщеря ми съм давала такава сигурно на 6-7 месеца, може и по - късно да е било, ама тя е захранена на 5 месеца.

# 3
  • Мнения: 1 473
Щом на 4м вече яде пюрета, значи си захранила доста рано и не виждам проблем да дадеш и каша.

Въвеждането на кашата става като захранването с даден плод или зеленчук -  бавно, по лъжичка.
 

# 4
  • София
  • Мнения: 215
Някъде след 6 месеца и половина започнах с банановата каша на Хумана. Но вече беше захранен с няколко зеленчука от 6-тия месец.

# 5
  • София
  • Мнения: 816
Давала съм и давам все още,но сега я бъркам с мляко,твоето е още малко.Само да ти кажа,че давам на Хумана,но съм пробвала и ,,Слънчо,,но няма този наситен вкус на банан и отива повече сухо вещество отколкото на Хуманата.

# 6
  • Мнения: 1 424
Бананова каша започнах да давам след 6м ( всъщност тогава захраних с каша). Съгласна съм с другите майки, че щом вече бебето ти яде пюрета, може и каша да яде. Захранваш с лъжичка, после две и т.н - като всяко ново нещо.

# 7
  • Мнения: 27 524
Към 6-ти месец започнах, на Милупа, без глутен. Не бързай, рано ви още.

# 8
  • Мнения: 351
Рано е още, за каша. Но въпрос на избор, все пак. Поне след месец.

# 9
  • Мнения: 15 379
Ако толкова държиш да захраниш с каша, абсолютно задължително е да започнеш с оризова каша.
Банановата каша на Хумана е именно такава. За целта трябва да бъде въведен първо или ориза, или банана, защото кашата съдържа и двете.
Аз бих изчакала поне до 6-тия месец.

# 10
  • Мнения: 322
Към 7 месец Peace

# 11
  • Мнения: 456
Предложих каша оризова млечна в края на 5-тия месец. Макар че дадох не повече от 2 лъжички+сукане малкия повърна, а почти не ми е повръщал. След около седмица реших пак да се пробвам със същата кша, но друга марка - реакцията беше същата.  Отказах се за месец от кашите и може би в края на 6-тия - началото на 7-мия дадох точно бананова с много резерви. Прие се добре - увеличих постепенно количеството докато заменихме следобедното хранене с каша. Иначе кашата както и другите храни в началото давах като увеличавах всеки ден броя на лъжичките - около 7-10 дена ми е отнемало въвеждането на всяка една нова храна.

Последна редакция: вт, 07 сеп 2010, 19:07 от ivi_81

# 12
  • София
  • Мнения: 369
 Мами, а има ли безмлечна бананова, че искам да си я бъркам с нашето мляко.

# 13
  • Мнения: 27 524
На Милупа не съм виждала, за другите не знам  Thinking

# 14
  • Мнения: 3 675
Аз бананова каша на Хумана започнах да давам от 5 месец.
На Хумана единствено безмлечна има с ябълки, за други марки не знам

Общи условия

Активация на акаунт