Брюксел за ден - идеи?

  • 916
  • 11
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Пускам нова тема, защото в старите свързани по топик не е писано повече от 120 дни и по правилата не е препоръчително да ги "съживявам" Simple Smile

Оказа, че в рамките на една командировка ще имам цял, представете си, свободен ден в столицата на евробюрократите Simple Smile Та ми трябва компетентно мнение от опит:

- да се разходя ли по Гранд Палас на спокойствие и да се разплуя в някое кафе/кръчма или да се опитам да съвместя и с още нещо?

Проблемът е, че съм Мара подробната и обикновенно отделям по ден на събитие/място, особено ако е музей и сега не знам върху какво да акцентирам.
Европарламента ще го видя и отвън и отвътре ща не ща в предходен ден, но свободния?

# 1
  • Мнения: 119
Ами Катедралата , Атомиума , Кралския дворец  , разходка  около борсата и по търговската улица от Grand Palais до Централната гара (  Rue Nieuwstraat ) , може да се качиш и около Palais de Justice  и ... деня ще се изниже неусетно...
За ден мисля , че е достатъчно.

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 20:12 от mallkata

# 2
  • Мнения: 6 243
Бях в абсолютно същото положение, но като бонус - с тежка настинка и яко ми се мотаеше главата. Та си купих билет за hop off-hop on автобусите (хванах първия от Борсата, където ми беше хотела, ама аз пристигнах с някакъв див полет много рано сутринта) и докъм 5 ч. слизах и се качвах напред-назад. След това отидох до Пикльото, разтъпках се из квартала, още веднъж на Големия площад, малко шоколад тук, малко гофрети там... бира, и то станало време за сън.

Обърни внимание на бирата. Плодовата много я хвалят, но аз харесах повече бялата Лефе.

# 3
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Мини Европа-паркът е много приятно място за разходка, близо до него е Атомиума.

# 4
  • Мнения: 970
Можеш да разгледаш градският музей на Брюксел-готически скулптури,порцелан,изделия от сребро,дантела и картини, пищната сбирка /около600/ костюма на Пикльото,площадът Гран Саблон -кафенета,художествени галерии и антикварни магазини,църквата Нотр Дам дьо ла Шапел,Малкият Саблон-красив площад заобиколен от ограда от ковано желязо с 48 малки статуи отгоре.
Извън града Атомиума.
 Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Страхотни предложения   bouquet. Повечето ги бях маркирала от предходна тема. Това, което ме терзае е, че едва ли изброеното е постижимо за 1 ден.

Но ще по постъпя по единствения възможен начин - хотелът бил мн. близо до Гранд Палас, Бедфорд, мисля, че беше - тръгвам от него в някакъв ред по картата и докъдето стигне времето. Останалото, когато отида специално, поне за 3-5 дена.

Може би ще се изкуша да влезна в Градския музей, но ако щете вярвайте за Музея на Изящните изкуства във Виена бяха останали само 2-3 часа до края на работното им време, щото целия ден преди това откарах в Албертината и когато влязохме и видях общо взето - какво точно няма да видя се разревах със сълзи, като магарица  Laughing вдигнах луд скандал на мъжа ми, че не се е наял и наспал в този живот и т.н. и т.н. и това след една седмица във Виена, щото си го бях оставила този музей за десерт ужким.

Оттогава съм за смях на цялата компания, а и знам, че искрено се депресирам, така че е по-добре да не влизам някъде, където не мога да си отвися на спокойствие.

Благодаря на всички! Ще разказвам като се върна.

# 6
  • Мнения: 6 243
Елси, и аз бях в Бедфорд  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 320
Бедфорд е на страхотна позиция. На 5 мин пеша от Гранд Палас и на 6 мин. от търговската улица Wink

На закуска има страхотни сладка в миниатурни стуклени бурканченца... Simple Smile

Преди 2 дни се върнах от Брюксел и вече ми се ходи отново.

Пожелавам ти много слънчев и приятен ден ,какъвто беше нашият там. Grinning

# 8
  • Мнения: 10 604
elsi,
тогава зарежи Атомоима и Мини Юръп, и без това са далече, а и те мен най-малко ме впечатлиха.

# 9
  • Мнения: 4 784
Като абсолютни фенове на хубавия шоколад на нас половин ден не ни стигна само да се насладим и да опитаме шоколадите оттук-оттам в шоколадовите работилнички и магазинчета в старата централна част на града.  Blush

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
elsi,
тогава зарежи Атомоима и Мини Юръп, и без това са далече, а и те мен най-малко ме впечатлиха.

Да, така и мисля да направя. Точно това исках - да ми кажете, кое отпада по презумпция при тази ситуация и върху кое да се фокусирам.

Мерси на всички   bouquet

# 11
  • Мнения: 19 483
Ех, и аз съм нощувала в Бедфорд - наистина май Гранд плас и шоколадовите работилници са най-доброто предложение. Като много приятно заведение за хапване мога да похваля Drug Opera  - намира се на една малка пешеходна уличка близо до площада - и особено мелбите Бел Елен и Дам Бланш....Ех, размечтах се!

Общи условия

Активация на акаунт