Чува ли детето ми?

  • 1 749
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте,
Ако има тук родители на деца с увреден слух, моля споделете как сте разбали за това. Какви са първите симптоми.
Дъщеря ми е на 3г7м и немога да разбера дали има проблеми със слуха. Понякога и говоря и не ме чува, но немога да разбера дали се прави на разсеяна, защото е в такава възраст в момента. Като й шептя на ухото чува ако се отделни думи, но неможе да чуе добре, ако й шептя цели изречения. Понякога като не е точно до мен и й говоря тихо ми казва "По-силно, мамо, не те чувам". Но все пак сега е момента на децата да се говори малко по-високо и по-ясно - тя сега учи много нови думи и понякога може би не ме разбира. 
Посъветвайте ме как мога да направя проверка в къщи дали е време да се обърнем към специалист и ако може да ме посъветвате за такъв в Пловдив.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 554
Здравей!
Тук има доста майки на деца с увреден слух. Ето това е темата ни
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=512269.new#new
Пиши и в нея, за да могат да ти пишат повече майки.
По принцип при съмнения за нарушение в слуха се правят аудиограми. В София ги правят в ИСУЛ и ВМА, но за Пловдив не знам.
При увреден слух е трудно да се каже за първи симптоми. Но обикновено детето не говори при по-голяма загуба на слух, щом детето ти казва да говориш п-силно значи говори. Най-добре се посъветвай с някой лекар УНГ в Пловдив, който да те упъти към аудиолог.
А и София е близо, може и тук да дойдете, лекарите във ВМА и ИСУл имат опит. Аз личчно бих те посъветвала за ВМА.
Поздрави

# 2
  • Мнения: leet
Това детето да изглежда, че не чува, може и да е аутистичен симтом. Има ли проблем с комуникацията и със социализацията? Играе ли си качествено с връстници?

Ако имаш съмнения, потърси консултация със специалистите в клиниката "Св. Никола" в Александровкса болница, там са единствените специалисти в България и са няколко на брой.

Общи условия

Активация на акаунт