Лош дъх

  • 6 054
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
Имам лош дъх от години,мия си зъбите редовно,използвам и води за уста,но ефекта е 15 минути.След раждането ми кървят доста венците,преди 3 месеца ходих да ми чистят зъбен камък,нямах много,зъболекарката ми каза да ползвам зелен листерин.Освен това имам гастрит,увеличени сливици и синузит Sad.Ходила съм на гастроентеролог,УНГ-нищо не ми помогна.Вече незнам какво да правя.Единственото,което се сещам е преди 5 години някъде в аптеката където работех колежката ми даде да пия Тинидазол и лошия дъх ми изчезна за 4,5 дена.След време пак опивах с тинидазол,въпреки,че вкуса е ужасен в устата после-ефект никакъв.Антибиотици съм пила за носа,ама дъхът не изчезва,хапчета за стомаха също-не помагат.Един вика от стомаха е,друг не е от стомаха.Ако имате идеи какво да правя моля помагайте newsm78.

# 1
  • Мнения: 569
Правила ли си си микробиологично изследване- вземане на гърлен и носов секрет, секрет от езика?
Ще следя темата, защото имам сходен проблем, но мисля да започна с микробиология първо за да видя каква бактерия вирее и тогава да пия каквото и да е. А дотогава ще се придържам към съветите тук: http://stomatolog.start.bg/article.php?aid=4497

# 2
  • Мнения: 375
Секрет от гърлото ми взимаха преди години,ама си  бях измила преди това зъбити,макар да ми бяха казали да не ги мия,ама ми беше неудобно,излезе оскъден бета стрептокок,пих антибиотик,ама лошия дъх не ми изчезна. и едната сливица ми е постоянно увеличена Sad.Къде могат да ми вземат секрет от езика,а и той ми  епостоянно побелял.Взела съм си е стъргалка за език и това не помага newsm78.

# 3
  • София
  • Мнения: 708
Побеляването на езика (обложен език) обикновено е точно симптом на стомашните проблеми.
Колкото до микробиологията- наистина не си мий зъбите, или не правикаквото и да било друго, защото няма да покаже точен резултат.
Какво казва зъболекарката за лошия дъх? От зъбен произход ли е?
Така както описваш причините може да са доста.
А тинидазола не си го самоназначавай ей така, защото може да си докараш други проблеми.

# 4
  • Мнения: 117
Лошия дъх може да е от всяко нещо, което си изброила и при наличието на няколко едновременно нормално е да е  проблем.

Аз бих ти препоръчала да мажеш устната кухина и гърлото с пчелен клей, той лекува кървенето и сливиците. Във форума има доста информация за него.

Аз имах синузит над 10 год. и сутрин винаги имах лош дъх. За лечение на синузит мога да ти препоръчам мед в носа (до изчистване на проблема, може и месеци да минат), нагревки с морска сол (но не трябва да е възпален синузита).

Лош дъх има и при наличие на кариес по зъбите.

Общи условия

Активация на акаунт