Захранване с зеленчуци...

  • 8 733
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте мами,понеже се захранваме с зеленчук искам да ви попитам горе-долу в какъв ред се вкарват отделните зеленчуци или поне вие как сте ги давали,кое в началото,кое понатам,зада ми бъде по лесно,защото съм решила повечето да и ги приготвям аз,след като осетих миризмата и вкуса на купешките,то на мен ми се догажда а камо ли на нея.Благодаря ви за отделеното време.

# 1
  • Мнения: 66
Аз захраних на 5 месеца и половина с картоф-домашно приготвен,пасиран с кърма!Те купените в които има картоф моята беба още не ги яде!После след около 4-5 дни добавих и морковче,пак след толкова- тиквичка!После и дадох на хип морков с тиква за да въведа тиквата но не го яде,взех на малечко тиква с морков-него го хареса че е по сладичко!Леко се бяхме запекли и затова прекъснахме малко и преди седмица започнахме с плодовете-няколко дена слива домашно приготвена и на хип,сега сме на круша-на гербер!Задължително и слагай кърма или ам за да и е познат вкуса!Успех!

# 2
  • Мнения: 13
zozka81  Благодаря ти.

# 3
  • Мнения: 9 814
Моят съвет е да си изградиш една принципна схема на захранване, която ще следваш в предстоящите месеци.
Започваш със зеленчуците, о.к., но прецени с кой да започнеш. Води се по това дали детето ти е с по-запечен и ли не стомах.
Ако е с първият вид, можеш спокойно да захраниш  с тиква. Има готови  био пюрета, които ти гарантират качество на продукта повече от този на пазара.  Peace
Също така определи и срок по колко дни ще въвеждаш дадена нова храна.По принцип ако детето не е предразположено към алергии един срок от 3-5 дни за въвеждане на нова храна е съвсем разумен.
Започва се, предполагам знаеш със съвсем малко количество твърда храна, колкото детето да се запознае с новия вкус и консистенция след това се дава мляко- кърма или АМ, в зависимост от това с какво по принцип се храни детето.
Прочети това: http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66
Ще ти бъде полезно и то доста. Там са дадени и двете схеми на въвеждане на твърди храни

Примерен вариант на последователност на храните:
1) зеленчуково пюре –-> плодово пюре (2-3 вида) –-> оризова каша с плод –-> друга каша с плод –-> месо (1-2 вида в рамките на 2 седмици) –-> глутен –-> масло –-> сирене
или
2) зеленчуково пюре с ориз –-> оризова каша –-> плодово пюре –-> месо –-> глутен –-> масло –-> сирене

Успех!

А и има тема за захранването, където можеш да задаваш въпросите си: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=519492.0

# 4
  • софия
  • Мнения: 8
Здравейте много четох и никъде невидях тема за захранване с пащърнак . Някой ще можели да ми каже как да постъпя ?Вече сме на почти 5 месеца и сме минали темата за картоф и тиква .

# 5
  • Германия
  • Мнения: 3 380
Спокойно можеш да въведеш пащърнака като следващ зеленчук. Той е подходящ и като първи, няма проблем с него. Но може да не се хареса

# 6
  • Мнения: 7
Здравейте мами, аз съм нов член тук! Да споделя и да Ви попитам, започнахме захранване на 5м и 4 дни с тиква, но ни се върнаха коликите, сега давам био гая и инфакол. Правим една седмица пауза и после ще пробваме с морковче. Искам да попитам има ли и друго бебоци, които при захранването са получили колики и за колко време нещата са се нормализирали. Благодаря Simple Smile

# 7
  • софия
  • Мнения: 8
Здравейте мами, аз съм нов член тук! Да споделя и3 да Ви попитам, започнахме захранване на 5м и 4 дни с тиква, но ни се върнаха коликите, сега давам био гая и инфакол. Правим една седмица пауза и после ще пробваме с морковче. Искам да попитам има ли и друго бебоци, които при захранването са получили колики и за колко време нещата са се нормализирали. Благодаря Simple Smile
давай смело всичко просто преди хранене с пюре и давай нещо за колики сега сме на 7 м и все още си и давам инфакол бебе

# 8
  • Мнения: 5
Здравейте, аз започнах захранването с тиква, след това сладък картоф, морков, пъщарнак, броколи, карфиол, грах, зелена тиквичка.

Общи условия

Активация на акаунт