Работещи майки с две или повече деца

  • 4 773
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте, доста време не съм писала, и вече ми домъчня за вас.
Седя си и си мисля в каква тъпа ситуация съм се поставила, и не мога да се сетя защо...Кажете ако има и други като мен!
Та ситуацията е следната:
Живея в единия край на София а работя в другия : Симеоново - Захарна фабрика. Синът ми учи в нашия квартал, а щерката е на градина в Студентски град, МъжО работи на Витошка. И като се почне сътрин(особено през учебната година) : карай горе малкия на училище, после през Студентски да оставя принцесата, от там през центъра да оставя любимия, от там към моята работа иии 20км. пробег пише на километража. Цял ден работя спредимно с миризливи и досдни мъже, отвреме на време някой с когото да се пошегувам с удоволствие или да седна да пиеме кафе ( да уточня че продавам материали за дограма - да няма погрешни изводи Laughing); работя с големи суми пари, нося голяма материална отговорност - въобще -тежка работа. И в 17.30ч.  - обратно: взимам мъжа, бързам за малката, че след 18.30 лелките в градината ме гледат лошо, от там бързай за малкия, че занималнята е до 17.00ч, и след това го гледат в един детски парти клуб, кудето се плаща на час, после през магазина иии вкъщи!! Ама вкъщи какво: написани ли са доманите - не ! сяда да пише, аз отивам да готвя, гладя ,простирам, или тм каквото е най належащо, любимия иска да му сложа мезе, малката обръща един леген и съпва на него за да стига до мивката и да ми "помага", дребния си е пуснал детски и домашните си седят така - трудно му било - помагам. Слагам вечерята - те вечерят, аз си довършвам работата. слагам децата да спят- те се кикотят и си играят!  По някое време заспиват, аз припадам на дивана до половинката, пийвам 1-2 бири и си ляга, обаче той иска секс Shocked - претупвам нещата и заспива.... и утре от начало!

Има ли идруги които се смоизтезават така ? аз честно казано не осъзнавах какво си причинявам.
ОООх отегчи ви. Кажете де има ли други като мен и защо го правим???

# 1
  • Мнения: 6 320
А мъжът къде е в тази цялата организация  Rolling Eyes, освен

от там през центъра да оставя любимия


любимия иска да му сложа мезе

Слагам вечерята - те вечерят



Поне за мен не е нормално това "разпределение".

Темата е за "Дом и семейство", местя я там.

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нямам идея ти защо го правиш.
Аз се грижа за семейството си, защото ги обичам. Не ми тежи, нищо не претупвам, напротив Mr. Green

Обмисли си организацията на пътуването. Мъжът ти защо не кара? Ако имате възможност за две коли - разделяте си  децата и въпросът се решава. Получаваш един час в повече. Точно той не ти стига.

# 3
  • Мнения: 259
Като се върнете,той поема децата, а ти домакинската работа. Или той прави  вечерята-не е толкова трудно. Не поемай всичко ти, да не би да си домакиня. Ходиш на работа като него,така че и в къщи си поделете задълженията.

# 4
  • Мнения: 153
Mamma, Мъжът е точно там където си го открила в цитатите, но въпреки това го обичам...

Де Ваня, и аз обичам семейството си, и до скиро въобще не осъзнавах, на какво се подлагам. Просто се погледнах в огледалото и осъзнах че косата ми не е виждала сешоар от 2 години, лицето ми не е виждало козметик от 6 месеца, и въпреки това децата ми не получават времето с мен което заслужават и от което се нуждаят... от какво друго да се лиша...

Просто искам идейки от къде да открадна време... И варианта с двете коли не става защити мъжът ми, както казах, работи на Витошка и там се паркира само срещу заплащане... Скъпичко ще ни дойде, за това сме с моята кола.

 Оплачете се де... само на мен ли ми е трудно - гаранция не, кажете вие скакво се налага да се справяте всеки ден??

# 5
  • София
  • Мнения: 17 277
А мъжът ти що трябва с кола да ходи на работа?
Големият защо е без написано домашно след занималня? (ние у дома домашни сме писали само уикенда)
Мъжът ти какво точно прави вечер, докато ти яхаш метлата?

За мен тук са ти трите препъни камъчета.
Изтезание е, не знам какво да те посъветвам. Живях дълги години с мъж, който не помагаше у дома, но детето беше на градина и работех наблизо до дома, така че ми беше по-лесно и въпреки това изнемогвах, ти как си се нахендирла в това положение ....

# 6
  • Мнения: 170
Мисля, 4е проблема е във времето,което се губи в разнасяне на децата до градина и училище. Неможе ли да са в един квартал или поне на едно място, за да се спести цялото това препускане и навъртяването на 20 км на ден?И мъжа ти да си хване една маршрутка,примерно!!!!

# 7
  • Мнения: 613
То моето мнение е горе - долу като предишните.
1. Съпругът може да ходи и да се връща от  работа сам. Така хем няма да закъсняваш за градината, хем като се прибира ще вземе сина от парти клуба. Като се приберат , да започнат с домашните.
2. Какво толкова гладиш? Ако са ризите на любимият - може и сам да си ги изглади.
3.Любимият може и сам да си сложи мезе.
4. Слагаш вечерята и заедно вечеряте.
5. Той иска секс , а ти искаш ли? Ако поеме част от задълженията , вероятно отговорът ти ще е - да.

# 8
  • Мнения: 153
Сладуранки...
Много лесно звучи и много логично всичко което ме съветвате...
Лошото е че мъжО много пиеше преди, и като сложа децата да спят, почваха скандалите. Ама за каквото се сетите: политика, Наще-ваще, глобалното затопляне... просто иска да се кара с някого, и аз съм под ръка. Много ми струваше да го отуча от този навик, и даже сега като го споделям (за пръв път) ме е страх да не започне пак.
За това гледам да не го товаря, да е спокоен, че ако почне пак по старо му трябва да си хващаме куфарите с децата, ама няма къде да отидеме...

# 9
  • София
  • Мнения: 7 990
Честно казано, не знам как още дишаш с този режим. Абе, жена, ти искаш да се роботизираш ли? Не е ли почнал вече да те съби гърба от перушината, дето расте?
Я разхвърляй малко задълженията... Съпругът ти да води големия на училище и да ходи после на работа с градски транспорт.
Ти ще караш малката на градина. Вечерта по обратния ред.
Докато ти правиш нещо, той може да помага за домашните или за домакинската работа. Това твоето е абсолютно неправилно разпределение на домакинските задачи и задължения. Че и мезета и вечеря принасяш...
Искаш ли още деца за отглеждане, звучи ми добре, да дойда и аз да се нанеса у вас освен... Laughing
P.S. Редактирам се по повод последното ти допълнение. Няма къде ТИ да ходиш, ти и децата имате дом. Не може вечно да лазиш по цвички, сакън да не почне пак да пие. Той не е мимоза, няма нищо да му стане да помогне и да не се изживява като отомански бей. Не те познавам, но като чета подобни истории и направо излудявам. Той те манипулира, а ти се чудиш на колко страни да се разпънеш, че да насмогнеш.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Докато любимият не поеме поне част от това, което вършиш ти, така и няма да ти стигне времето. Обмислете нещата, второто ви дете също ще тръгне на училище и какво, ти да се клонираш ли? Няма да стане така.

Горното го писах, преди да те прочета. И при тези обстоятелства поддържам тезата, че трябва да промениш организацията. Поне опитай.

# 11
  • Мнения: 1 834
Че , ти и на четири крака за му лазиш,той ако му се препие пак ще започне.Ти какво,за да не пие го пазиш като писано яйце ли.С това свободно време което му осигуряваш,той освен за пиене и др.мизерии няма за какво да мисли.Я му създай малко работа,а ти вземи си почини.

# 12
  • Мнения: 259
Разсъжденията ти,че искаш да е спокоен,за да не пие, са погрешни. Со благо и со кротце просто му кажи да отиде да помогне на детето,докато ти свършиш еди какво си, да нареже салатка,докато ти приготвиш ядене,за да седнете заедно да вечеряте. Така лекичко,бе кавги-няма и да се усети как ще се включи в работата в къщи. Иначе ти докога ще издържиш?

Последна редакция: сб, 11 сеп 2010, 22:53 от mari45

# 13
  • Мнения: 581
 
За това гледам да не го товаря, да е спокоен

  Иде ми да ти плясна два шамара през компа (с най-добри чувства).
  Луда жено, послушай съветите на момичетата и се хвани в ръце. Такъв режим не води до нищо добро за теб.
 

# 14
  • Мнения: 22
Сладуранки...
Много лесно звучи и много логично всичко което ме съветвате...
Лошото е че мъжО много пиеше преди, и като сложа децата да спят, почваха скандалите. Ама за каквото се сетите: политика, Наще-ваще, глобалното затопляне... просто иска да се кара с някого, и аз съм под ръка. Много ми струваше да го отуча от този навик, и даже сега като го споделям (за пръв път) ме е страх да не започне пак.
За това гледам да не го товаря, да е спокоен, че ако почне пак по старо му трябва да си хващаме куфарите с децата, ама няма къде да отидеме...

Ти ако си го отучила от този навик, си "велика жена"...нали уж казват, че алкохолизма бил до гроб... Wink

Иначе за всичко тичане назад напред/децата...мъжО...вечерята/ сама си си виновна...една жена отучила мъжа си от вреден навик, би трябвало да може да го приучи и на добър навик...тоест да се включва тук там в домакинството. :mrgreen
:

Общи условия

Активация на акаунт