Къде хвърлихте пъпчето?

  • 3 552
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Приказката "там ти е хвърлен пъпа" от няколко месеца не ми даваше мира и ето Вики е на път да проходи, а пъпчето до вчера беше все още в кутията със спомени (където са номерчето от болницата, първата мартеничка и други сантиментални спомени). Чудихме се с баща й къде да го хвърлим... и след дълго умуване и хилядите алтернативи - в съда, в галерия, в университет, в банка и др.... и след много съмнения (ами ако вместо адвокат или прокурор стане изпечен мошенник и затова се яви в съда  Wink Embarassed  Wink  ) половината от пъпчето на Вики вече пътува към Лондон, а другата половина си я оставихме при нас, за да се завръща винаги в родната къща.  Grinning (т.е. при мама и тати, че сега сме на квартира) Не знам дали изборът ни беше правилен, но поне в мечтите си предначертахме красив живот за детето си. В дейстивтелност не знаем каква ще стане като порасне, защото ще я оставим сама да си избере пътя по който ще поеме, но поне ни остава силната вяра и надежда, че ще бъде един достоен и щастлив гражданин на света и ще покорява върхове... А вие къде хвърлихте пъпчето на вашето дете?

# 1
  • Мнения: 5 500
Ние го заровихме на тенис корт Елит в Морската градина. Така хем ще играе за удоволствие - е, разбира се ако му хареса - хем ще пътува - дай Боже и обиколи целия свят. Обаче, е заровен за да се връща и у дома.

# 2
  • Мнения: 6 206
Аз пък не знам какво да правя. Дори ако има частица истина в това поверие, не съм аз човекът, който ще реши какъв път да поеме детето. На мен може да ми се иска едно, на детето съвсем друго. Виждала съм много примери болни родителски амбиции да сбъркват живота, не че хвърлянето на пъбчето означава това. Та реших да оставя малкият като е достатъчно голям /не примерно на 5 год и си мечтае за полицейство/, а знае какво иска, да си избере той къде да го хвърлим. Обаче няма ли да е късно? Каква е историята около поверието?

# 3
  • Мнения: 1 187
Аз знам, че пъпчето се хвърля преди да е проходило детето... от там нататъка то само поема живота си в ръце... което не звучи зле, но преди време четох, че една майка запазила пъпчето на синът си у дома и човекът станал домошар  Shocked , и то от мързеливите и не ми прозвуча никак добре... Confused  Но то си е до човека най-вече...   Grinning

# 4
  • Мнения: 2 978
Моето пъпче е хвърлено на един стадион. С много любов от мама и тати и с пожелание да стана спортистка. Grinning
След време както се досещате мечтата им се сбъдва и малкото им момиченце е добър спортист.... Wink ...и точно когато аз решавам 100% да се занимавам с това, майка и татко решават, че в България няма голяма алтернатива да си добър спортист освен ако нямаш мнооооого връзки. И така...почват големите кавги и караници, #Bad Talk  #Bad Talk  кой е прав и кой крив Sign Exclamation  Sign Exclamation
Накараха ме да започна да уча нещо, което ще ме издигне, да бъда с "Висше образование"....и какво? Голяма работа...до ден днешен немога да им простя.
Приятелите ми от спорта сега обикалят света, а аз съм посетила само Турция, не съм мръднала от тук. Imp  Imp

Скоро и аз ще бъда в същата ситуация...Мисля да не се бъркаме с тати  в живота му с нашите непостигнати  мечти.
Нека самичък да реши, ние само ще помагаме  Hands Thumbsup Hands Thumbsup Hands Thumbsup

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Тази тема ме навежда на мисълта, че е крайно време да измислим къде да си хвърлим пъпчето. Засърбява ме амбицията да отида до операта... Аз като не съм се реализирала, може щерката да е по-упорита.. Но наистина и най-добре детенце да си избира съдбата. Ще видим татко каква идея ще даде.
Кой зъл гений ги измисля тези традиции?  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 2 493
Мойто пъпче е останало в болницата... ама да си кажа честно никакъв афинитет нямам ни към болници, изобщо всякакъв тип здравни завдения, ни към лекари и мед. сестри...
Освен, че като малка бяхме направили пътечка до Пирогов да ми лепят постоянно главата и да ми превързват какви ли не други рани... (бях много палаво момиченце) не съм видяла досега друг ефект от пъпчето...
А на брат ми са му го хвърлили в морето, уж да стане моряк да пътува и т.н... ама и той да ви кажа не е най-големия фен на моерто и кораби и всякакви такива неща... да не говорим че мрази риба и морски деликатеси, за които пък аз умирам направо! Освен това съм влюбена в морето, Варна и т.н...
Така че незнам доколко тая работа с пъпчето работи...    Confused  Sunglasses

# 7
На каката пъпчето го хвърлихме в зъболекарски кабинет с наименуването да стане зъболекар. Преди това мислихме да го хвърлим в Бъкингамския дворец и да стане член от кралското семейство, но решихме, че там шансове нямаме, защото те са навързани по кралски линии Wink  Simple Smile .
А на малкото още се моткаме, а времето тече. Мислех да го хвърлям в съд за да стане добър адвокат ама........още се чудим.
Знам, че мама на времето е хвърлила моят в река Дунав, докато е била студентка в Свищов. И мене вятъра ме отвя хем да уча там висшето си, хем и в чужбина ме отвя тая река. Пък знае ли човек. Вярно , че е суеверие, но поне за наше успокоение да направим нещо като родители Wink  Simple Smile И каквото сабя после покаже Wink  Simple Smile
Да са живи и здрави. Ще се стараем да им помагаме в избора си занапред Grinning

# 8
  • Мнения: 3 146
Аз го оставих в трезора на БНБ.Мъжът ми и досега съжалява, че не сме го хвърлили на стадиона на "Хеброс ", Харманли - да станела като Стоичков!!!!!

# 9
  • Мнения: 232
Незнам до колко има някаква истина, ама на мен ми се струва, че просто е хубаво суеверие в което и аз вярвам

# 10
  • Мнения: 1 975
moeto pupche mamma go bila xvurlila vuv uchilishteto ..... da sum umna i da se ucha..........  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 006
Erazmus universiteit in Rotterdam Grinning Нека се изу4и детето пък после,каквото е рекъл Господ Grinning

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Някой да има път към Виена или Милано, да хвърли пъпчето на Мая в тамошната консерва? Бъдещата прима е това.. Не може да й се откаже! Бъдете хора!  Laughing

# 13
  • Мнения: X
Цитат на: alma
Някой да има път към Виена или Милано, да хвърли пъпчето на Мая в тамошната консерва? Бъдещата прима е това.. Не може да й се откаже! Бъдете хора!  Laughing


Аз съм във Виена, пращай го бързо ! За тебе винаги !

И без това съм ти фен, толкова сладурsки начин на изразяване имаш Simple Smile Flutter

# 14
  • Мнения: 61
Ние сме решили да хвърлим пъпчето на Дарина в Шейново! Много ми се иска да стане лекарка! А да ли времето ще покаже.

Общи условия

Активация на акаунт