За нещата които са ни били неприятни в детството, а сега ги оценяме положително

  • 8 297
  • 149
  •   1
Отговори
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Спорихме скоро с познати за нещата които в детството ни са ни били неприятни, но сме ги вършили под натиск или убеждение на родителите като след време са са ни донесли някакви ползи. Като заучаване на добри обноски , учене , курсове, спорт и т.н.
Та какво от нещата за които са държали родителите ви, а на вас ви е било неприятно ги оценявате сега като положителни.

Последна редакция: ср, 15 сеп 2010, 15:16 от Labrador

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Най-неприятно ми беше, че майка ми постоянно се правеше на учителка (а не е) и всеки път когато спреше тока, започваше да ме изпитва на английски, писане, четене, думи... Освен това тя нямаше никакъв подход и на мен беше безкрайно неприятно. Оцених знанията си и нейните уроци, чак когато ми потрябва в работата, а после се запознах със съпругът ми (който все още знае 2-3 думи на български).
Та сега съм й благодарна, при това много!

# 2
  • Мнения: 517
Много се дърпах, когато майка ми ме записа на уроци по английски език. До края на живота си ще й бъда благодарна.
Май съм глезена, друго не са ме карали да правя "насила". Laughing

# 3
  • Мнения: 4
Аз си изкарах чудесно детство - нищо не са ме карали да правя насила.
Сега хиляди пъти съжалявам и обвинявам майка ми и баща ми затова, че са били толкова толерантни към мен и не са ме били когато трябва да уча насила английски език... как не можах да случа на амбициозни и гадни родители които да ме накарат насила и с бой да го науча тоя проклет език когато е било времето .... сега щях да съм им хиляди пъти благодарен...

# 4
  • Мнения: 2 478
Много ми беше противно съобразяването с невъзпитаните ми връстници, които трябваше да понасям на разни приятелски срещи на родителите ни.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Аз си изкарах чудесно детство - нищо не са ме карали да правя насила.
Сега хиляди пъти съжалявам и обвинявам майка ми и баща ми затова, че са били толкова толерантни към мен и не са ме били когато трябва да уча насила английски език... как не можах да случа на амбициозни и гадни родители които да ме накарат насила и с бой да го науча тоя проклет език когато е било времето .... сега щях да съм им хиляди пъти благодарен...

а можеше и на борба да те тикнат ...

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Никога за нищо не съм насилвана. Трябваше тате да ме набие и да ми сложат скоби, ама той "Ако детето не иска, значи не иска".
Единствено тези приятелски събирания едва ги изтрайвах, както и  Le Soleil.

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
вярно за скобите, не бях се сетил, свършиха до някъде работа ... макар че бяха много гадно нещо.

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 572
4 години насила ходех на народни танци. Сега като се наложи подскачам по разни сватби, но не го имам за голяма полза....  Confused

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да де, ама на мен не ми сложиха. Сакън, да не ми счупят хатъра.

# 10
  • Мнения: 2 448
Няма такова нещо за жалост. Което са ме карали насила и сега съжалявам за него, а от позицията на времето виждам, че е можело да видят отрано други мои заложби и да ги развия от дете в правилната посока, а не са. Искрено се надявам да съм по добър родител от тях в това отношение.

# 11
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Краха ме да ходя на училище.По-специално мама.Няма болна няма здрава-там!Само веднъж съм си била вкъщи по болест-хванах шарка CrazyИ това до 8-ми клас.После се изхитрих и се спуках да бягам от даскало.Естествено никой не се е обаждал у нас,а и никой не се е интересувал там ли съм или не.Натиск за висше образованое обаче не ми бе наложен.Нито са ме пращали на цигулка,пияно,гимнастика или каквото и да било.Аз исках,но все нямаше пари.А имамам много таланти Tired

# 12
  • Мнения: 6 992
Нашите бързо осъзнаха къде са ми талантите.
Да ме лишат от урок по английски за мен беше наказание Embarassed
Единственото, на което се противях да ходя, беше тенис.
Първо не съм много спортна натура, ама и оная особа ми крещеше все едно ще ставам шампион на Уимбълдън.
Аз просто исках да си тичкам и да уцелвам от време на време топката.
Но от това полза нямам особена, де, от тениса.
А, сетих се по едно време ходех и на някакви танци, но нещо не ги долюбвах, не помня защо и бързо се отказах.
Помня някои стъпки обаче  Shocked, особено валс...
Виж, това може и да ми е полезно някой ден, ако попадна на виенски бал Laughing
Иначе съм ходила на пиано (не ставах за тая работа Mr. Green, но още помня Тръгнал кос и Мила моя мамо Mr. Green), гимнастика(ужас, ужас, ужас, бързо се размрънках и ме спряха), английски, танци, руски, тенис, плуване, театър в център за работа с деца, театрално ателие в училище.
Слава богу, само на по 2 едновременно, иначе сигурно щях да изперкам Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 2 479
"Moдерни танци"- абсолютен кошмар. Буквално избягах от 2 школи и накрая се отказаха. Полза- никаква, и досега съм  дърво с непоносимост към танците.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Бре Rolling Eyes Не мога да се сетя такова нещо! За нищо не съм насилвана, към нищо не са ме подтиквали. Малко саморасляк се явявам. Вси4ките им амбииции за били насо4ени към голямата ми сестра, но тя пък упорито им се съпротивлявала Laughing За мен явно не им бяха останали сили, та ме оставиха да се развивам накъдето ми дойде Laughing Сериозно, не си спомням такова нещо някой да у4и с мен, да ми погледне домашните дали са написани, да ме изпита, да ме юрка за спорт или езици...Абсолютен самотек hahaha

Общи условия

Активация на акаунт